Skocz do zawartości
IGNOROWANY

S6 C7 Avant TATOWÓZ cz. 2 :)


snajper1998

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też mam S6 C7 - Rożważałem kupna Milltek'a (w dobrej cenie znalazłem) ale dzisaj oddałem do warsztatu żeby mi wycieli środkowe tlumniki (tzn resonator delete) - brzmi swietnie. Tak powinno z fabryki wychodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam S6 C7 - Rożważałem kupna Milltek'a (w dobrej cenie znalazłem) ale dzisaj oddałem do warsztatu żeby mi wycieli środkowe tlumniki (tzn resonator delete) - brzmi swietnie. Tak powinno z fabryki wychodzić.

Możesz sie pochwalić filmikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krótko mówiac genialne auto


Koledzy potrzebuje pomocy. Tak sie stalo ze moja fura troche sie nie popisala. Jestem 300 km od chalupy w okolicach Przemysla. Po drodze poczulem utrate mocy i zapalil sie check. Dojechalem do celu jednak z czasem uwidocznil sie mega pisk dobiegajacy z silnika (jak pisk klockow). Pisk znika po dodaniu gazu, po odjeciu pojawia sie. Na postoju piszczy. Czy jest ktos z okolic Przemysla zeby sprawdzic o co chodzi, chociaz podlaczyc pod kompa (wiem ze jest chu.. okres...) no ale moze. Oczywiscie ja bym podjechal. Kontaktowalem sie z moim mechanikiem i twierdzi, ze to turbina (na ostatnim przegladzie stwierdzil ze jest tam cos do wymiany chyba oringi czy cos) no i ze teraz sie rozszczelnila i wirnik piszczy. No ale najpierw komputer....Link nagrany na postoju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie wyslalem filmik mechanikowi i tez mowi ze chyba jednak rolki. mam 300 km na chate dojade ? czy laweta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w sobote ewentualnie bede ogarnial teoretycznie do niedzieli auto niepotrzebne. Ewentualnie w sobote moge do rzeszowa do aso tylko czy mi te rolki ogarna w pol dnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie wyslalem filmik mechanikowi i tez mowi ze chyba jednak rolki. mam 300 km na chate dojade ? czy laweta?

Bankowo masz assistance, więc dowieź auto do domu i mechanika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krótko mówiac genialne auto

Koledzy potrzebuje pomocy. Tak sie stalo ze moja fura troche sie nie popisala. Jestem 300 km od chalupy w okolicach Przemysla. Po drodze poczulem utrate mocy i zapalil sie check. Dojechalem do celu jednak z czasem uwidocznil sie mega pisk dobiegajacy z silnika (jak pisk klockow). Pisk znika po dodaniu gazu, po odjeciu pojawia sie. Na postoju piszczy. Czy jest ktos z okolic Przemysla zeby sprawdzic o co chodzi, chociaz podlaczyc pod kompa (wiem ze jest chu.. okres...) no ale moze. Oczywiscie ja bym podjechal. Kontaktowalem sie z moim mechanikiem i twierdzi, ze to turbina (na ostatnim przegladzie stwierdzil ze jest tam cos do wymiany chyba oringi czy cos) no i ze teraz sie rozszczelnila i wirnik piszczy. No ale najpierw komputer....Link nagrany na postoju

Turbo by Ci wyssało olej gdyby się rozleciało :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jakbym wrocil na kolach jestem z cala rodzina obladowany walizami :/. w sobote bede mial kabelek. Zobaczymy co to.

Address 01: Engine (------CEUC) Labels: None
Part No SW: 4G0 906 014 HW: 4H0 906 014
Component: 4.0l V8TFSI / X61 0008
Revision: NCX61---
Coding: 1225003A6556010A1000
Shop #: WSC 92521 052 00000
ASAM Dataset: EV_ECM40TFS0114G0906014 001010
ROD: EV_ECM40TFS_AU57.rod
VCID: 5FCBD52746BF4ED9361-800A
3 Faults Found:
17875 - Exhaust Pressure Control Valve
P0475 00 [032] - Electrical Malfunction
Intermittent - Not Confirmed - Tested Since Memory Clear
Freeze Frame:
17876 - Exhaust Pressure Control Valve 2
P049F 00 [032] - Malfunction
Intermittent - Not Confirmed - Tested Since Memory Clear
Freeze Frame:
4050 - Leak in Air Intake System
P2279 00 [237] - -
MIL ON - Confirmed - Tested Since Memory Clear
Freeze Frame:
Fault Status: 00000001
Fault Priority: 2
Fault Frequency: 1
Mileage: 120482 km
Date: 2016.11.10
Time: 14:18:05
plus jeszcze ten blad
6d - trunk elect
0114 - Load Space Cover
B12EF 54 [137] - Missing Calibration / Basic Setting
MIL ON - Confirmed - Tested Since Memory Clear
Freeze Frame:
Fault Status: 00000001
Fault Priority: 2
Fault Frequency: 1
Reset counter: 43
Mileage: 120482 km
Date: 2016.11.10
Time: 14:27:51
te bledy z silnika wykasowalem i sie nie pojawiaja ale nie jezdzilem silnik tylko byl wlaczony na postoju, check sie nie pali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ze masz problem ze sterowaniem elektrycznym zaworem, nie wiem czy nie odczytuje jego aktualnego położenia czy tez nie ustawia się w zadanym mu położeniu, zła wiadomość ze niestety na 90% prędzej czy później znów pojawi i trzeba to zrobić, chyba ze błąd się pojawił na skutek jakiegoś problemu z "prądem" jak zwarcie na przetartych kablach czy spadek napięcia etc. A ten ostatni błąd to utrata "ustawienia" otwarcia tylnej klapy bagażnika, dziwne ze w tym samym czasie co poprzednie błędy, miałeś jakiś dziwny zanik napięcia ? Jakieś zwarcie na kablach gdzieś masz ?? Trzeba szukać, niestety w tych samochodach jest z tym masakra i ASO tego totalnie nie ogarnia.

Edytowane przez Ogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu pech.... Życzę Ci bezstresowego naprawienia problemu. Moze akurat to po prostu jakis jednorazowy wysyp błędów.. I tego sie trzymajmy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawory/klapki kontrolujace cisnienie gazow wydechowych o ile sie nie myle to sa one w kolektorze wydechowym albo gdzies w tych okolicach, jesli dobrze kojarze to bez ich prawidlowego dzialania nie funkcjonuje odlaczanie 4 cylindrow. Zmieniales u siebie wydech ?

Nie wiem czy dobrze kojarze ale gdzies czytalem o tym ze w 4.0TFSI kolektor zarowno wydechowy jak i dolotowy jest tragiczny/palstikowy i czesto sa z nim jakies akcje, moze wlasnie chodzi o te klapki ?? Ale jak pisze tylko mi sie kojarzy, trzeba by bylo poszukc dokladniejszych informacji po kodach bledu.

P.s - Sorry ze tak chaotycznie pisze ale jestem po drugiej stronie swiata niz PL i na lekkim pobraniu ;) .

Edytowane przez Ogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...