Skocz do zawartości
IGNOROWANY

czy ten podnośnik nada się ?


xXPiotrekXx19

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich chciał bym się was poradzić ponieważ czasami dłubie przy swoim samochodzie jak i też sam zmieniam sobie koła lato/zima w garażu i już nie chce mi się używać fabrycznego lewarka tylko chciałem zakupic sobie do tego celu podnosnik typu żaba aby był na wyposażeniu garażu bo jak wiadomo czasami trzeba zajrzeć pod autko lub cos w nim zrobić ten podnośnik wykorzystywał będe tylko do moje a4 b5 i to też tylko w potrzebie.

Czy według was nada się ten podnosnik w aukcji z linku czy raczej nie da rady tym podnieść auta jakim jest a4 b5

http://allegro.pl/zaba-podnosnik-hydrauliczny-2t-samochodowy-lewarek-i5661720533.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martwiła mnie tylko ta cena czy za te pieniądze własnie kupi się taki podnośnik aby bez problemu służył mi przy moim a4 a i może jakoś w przeciagu roku zmienie furkę na a8 d3 to ciekawe czy i z nim dał by sobię radę.

a wysokość podnoszenia tego podnośnika jest wystarczajaca bo widziałem na allegro że są jeszcze jakieś podnosniki tego typu tylko że niskoprofilowe czyli wychodziło by na to że jak by do niższych aut ja swojego nie mam obniżonego ani nic w tym stylu zawieszenie jest w pełni seryjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejdź do pierwszego lepszego marketu tam w granicy 100zl kupisz podnośnik żabę. Ja kupiłem w praktikerze służy mi już 4 lata i nie,mogę złego słowa powiedzieć o nim a używany jest często min raz w tygodniu. Dlaczego market a nie allegro, bo w razie reklamacji w markecie załatwisz od reki a tu będziesz wysyłał itd. Na każdej zabie masz udźwig 2,5t wiec każde auto podniesiesz bez najmniejszego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to że podniesie, to na pewno - pytanie jak długo utrzyma.

Jeżeli jest udźwig 2T to dla własnego bezpieczeństwa lepiej nie podnosić 2,5T.

A tak w ogóle, to taki podnośnik ma być w Lidlu w następnym tygodniu + kobyłki itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie zamierzam podnosić auta powyżej 2T a nawet jeżeli bym zmienił pojazd na a8 to i ono nie waży 2T więc nie powinno byc problemu wiadomo auta prawi nigdy nie zostawia sie na podnośniku na cały dzień lecz do takich drobnych robót trwających powiedzmy 2 czy nawet 4 godziny to podnosnik powinien wytrzymać bez problemu.

w sumie to i racja że może lepiej kupić podnosnik na miejscu w markecie bo jak by sie coś z nim działa nie musze się bawić w żadne wysyłki.


sprawdzałem własnie jest w reklamie lida ze bedzie taki podnosnik max udźwig to 2T i dają 3 lata gwarancji na to jego zakres podnoszenia od 15 cm do prawie 36 cm

http://gazetka.lidl.pl/aceae40f-e794-4e27-9acc-099dcc64fe50/#/34


koledzy kupiłem już ten podnośnik typu żabę oraz do niego na allegro dokupiłem sobię gumę aby przez nią podnosić sutko i teraz czy jak wy korzystacie ze swoich podnośników to używacie też gumy czy moze coś innego bo ja u siebie zauważyłem że gdy podnoszę auto przez gumę to rant progu jak wiadomo wbija się delikatnie w nią lecz nie robi w niej żadnej dziury czy pęknięcia ale zauważyłem że rant progu jest pokryty takim ala kauczukiem czyli fabryczną warstwą antykorozyjną i ta guma lekko ją zsuwa i nie wiem czy to normalne czy nie bo do tej pory kożystałem tylko z fabrycznego podnośnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie zamierzam podnosić auta powyżej 2T a nawet jeżeli bym zmienił pojazd na a8 to i ono nie waży 2T więc nie powinno byc problemu wiadomo auta prawi nigdy nie zostawia sie na podnośniku na cały dzień lecz do takich drobnych robót trwających powiedzmy 2 czy nawet 4 godziny to podnosnik powinien wytrzymać bez problemu.

nie wiem czy dobrze rozumiem ale ZYCIE CI NIE MIŁE? nawet jakby mieć lewarek co utrzyma 4t to nie wchodziłbym robić coś pod samochodem bo nawet taki czy ori lewarek moze miec jakas nie widoczą wadę i może sie zerwać. Na wszelki wypadek lepiej włożyć jeszcze jakieś kobyłki pod samochód zeby miec pewność. najpierw bezpieczeństwo zwłąszcza ze jutro 1listopada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie lezałem pod autem tylko testowałem podnośnik i zerkałem a to że na rancie lekko sie zsuneła fabryczna warstwa anty korozyjna to dobiero zauważyłem jak uto zostało opuszczone i podnosnik wyjety bo inaczej nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w B5 za rantem w miejscu zaznaczonym trójkącikiem jest takie płaskie miejsce - ja dopasowałem kawałek drewna i podnosiłem przez niego a nie za rant , można też podnieść w miejscu przykręcenia sanek żeby było miejsce na rancie na kobyłkę

aha dodam tylko że te podnośniki ( miałem z GEKO i teraz jakis z marketu ) - podnoszą akurat na tyle że ledwo wstawisz kobyłkę ;)

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...