Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Wskaźnik temperatury


porter

Rekomendowane odpowiedzi

Powinien stać na 90, sprawdź termostat

albo czujnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiszcie czy jest zepsuty czy to jest prawidłowa reakcja?

Cos jest nie tak, to nie jest prawidłowa reakcja..., termostat lub czujnik jest padniety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak stoję gdzieś na górce to to temp spada

dokładnie odpowietrz układ chłodzenia i sprawdz raz jeszcze[br]Dopisany: 14 Listopad 2008, 20:49_________________________________________________

mogę to sprawdzić vagiem?

mozesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem, a raczej mam to samo:) wymienilem termostat a okazalo sie ze to czujnik;)

ale najpierw zVaguj swoja A4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile co kosztuje??

czujnik ok 80 złotych , tyle samo za termostat oczywiście wszystko ceny ASO. I takich części w tym konkretnym przypadku należałoby się trzymać. Jakie masz te wahania wskazówki? jeśli są to znaczne wychylenia np. z 90 do 50 i spowrotem praktycznie nagle to sugerowałoby usterkę czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim zdecydujesz się na wymianę to sprawdź vagiem w grupie 007 i będziesz miał porównanie temperatury silnika odczytanej z ECU i tej z czujnika temperatury idącej na wskaźnik - jeśli nie będą zbieżne to wtedy czujnik do wymiany, jesli zbierzne to termostat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Mam podobny problem,rozgrzewam silnik do 90 i w czasie jazdy poza miastem spada tem. do 80

a jak wjadę do miasta to trzyma 90

stoję na światłach spada na 80 po ruszeniu i przejechaniu 1 km znowuż 90

czujnik wymieniłem na nowy na wakacjach był uszkodzony sygnalizowała to kontrolka żółty silniczek wykazał to wag

teraz zaczęła spadać mi temperatura

Jak myślicie to termostat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od charakteru objawu. uszkodzony czujnik objawia sie wariujaca wskazowka miernika.

aby prawidlowo zdiagnozowac czy uszkodzony jest czujnik nalezy zlogowac na biegu jalowym grupe 001 lub 002 silnika.

nastepnie nalezy wejsc w instruments czyli w zegary i zlogowac temperature z czujnika temperatury.

jezeli rozni sie od tej z grupy silnika, czujnik jest walniety.

dodatkowo nalezy sprawdzic bledy w instruments. uszkodzony czujnik z reguly wskazuje blad czujnika G2 przerwe open lub zwarcie short. z reguly blad jest okreslony jako intermitent czyli nieregularny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stawiałbym na czujnik temperatury, u mnie miałem podobny problem ale temperatura na wskażniku dochodziła max 70 stopni, wskazówka nie wariowała- wymieniłem termostat dolałem troche płynu chłodniczego i teraz jest ok całe 90 stopni wiec mysle ze Twoje objawy wskazuja na czujnik temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...