Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie alkohole pijecie/polecacie ?


Bristol

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie piwo Kasztelan i wóda Krupnik chodzi nie przepadam za wódką.

tąpniete z LG F60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos kto pije whisky z colą w ogòle nie kuma o co w tym chodzi.

Sorry ze tak pisze ale.mam dosyc pokaźną wiedze na ten temat, kolekcjonuje ten trunek i mam tego sporą ilosc :wink:

Dev, napisz coś więcej proszę :)

Jak pić zatem brzmi moje pytanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Picie whisky to nie mozna.porownywac do picia wodki to po pierwsze.

A jak ktos chce sie nay...ć to tylko gorzała.

Whisky powinno sie pic w malych porcjach ok 40ml i ilosciach. Chodzi tutaj przede wszystkim o single malt.

Tym ktorzy chca rozpoczac swoja przygode z whisky od razu mowie ze trzeba uzbroic sie w diabelska cierpliwosc. Nie jest to tez tanie hobby, butelka dobrej whisky to wydatek 200, 300 i wiecej złotych.

Ja zawsze polecam zaczynac degustacje od whisky najbardziej fenolowych i wyrazistych, w ktorych czuc: torf, sòl, wodorosty, wedzarni a nawet szpital, czyli zapach lizolu do dezynfekcji. Tak to nie sciema, polecam sprobowac Ardbega 10, Laphroaiga Quarter cask, Caol ile lub mojego ulubionego Bowmora 15yo Darkest.

Po pierwszym "wąchaniu" przystepujemy do degustacji, nabieramy na jezyk niewielka ilosc i rozcieramy na podniebieniu.

Beda sie Wam mieszac rozne smaki: pomaranczy wanili wisni pieczonego jabłka wanilii miodu czekolady orzechy winogrona itd itp

Ale czekajcie nie bierzcie nastepnego łyka czekajcie na finisz ktory moze byc niesamowicie przyjemny a czesto sie zdarza ze wybucha cytrusami czy korzennych przypraw.

To tak w wielkim skrocie.

Jezeli ktos ma jakies pytania na ten temat to chetnie odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla miłośników Whisky z Colą polecam Coca-Cola Vaniliowa najlepiej oryginalną z Niemiec super połączenie zupełnie inne doznania

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kris171188
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwiedzam półkę w Almie z ofertą zagraniczną

kup belgijskie Leffe Blond

miłość po grób :naughty:

Specjalnie po nie wczoraj pojechałem. Jest dobre ale strasznie zgazowane, jeszcze nie spotkałem się z czymś takim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lej do szklanki rozszerzającej się ku górze

Ja mam takowe

41np2IiLXIL._SY300_.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie piwo pijam sporadycznie ale z przekonaniem mogę Wam polecić Headbanger'a.

Jest to rzemieślnicze piwo z browaru KingPin z Poznania (kontraktowane w Zarzeczu).

Piwo w stylu imperial IPA, bardzo wyraziste o niesamowitym wg. mnie owocowym aromacie no i konkretnej mocy (8,6%):

http://ocen-piwo.pl/Kingpin_Headbanger,1,4560

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam:

Jägermeistra

- najlepiej w szotach porządnie schodzonych (ważne żeby był bardzo zimny)

-z redbulem

-z sokiem jabłkowym

sory za tego zdublowanego posta , nie wiem jak to usunąć

Edytowane przez Cebul88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz że energetyki z alkoholem mogą spowodować zawał. Dla testu kup sobie Tigera zrób w nim malutką dziurkę i zostaw na tydzień jak zobaczysz co zostanie w puszce to nigdy więcej nie weźmiesz tego do ust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cala tablica Mendelejewa :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Picie whisky to nie mozna.porownywac do picia wodki to po pierwsze.

A jak ktos chce sie nay...ć to tylko gorzała.

Whisky powinno sie pic w malych porcjach ok 40ml i ilosciach. Chodzi tutaj przede wszystkim o single malt.

Tym ktorzy chca rozpoczac swoja przygode z whisky od razu mowie ze trzeba uzbroic sie w diabelska cierpliwosc. Nie jest to tez tanie hobby, butelka dobrej whisky to wydatek 200, 300 i wiecej złotych.

Ja zawsze polecam zaczynac degustacje od whisky najbardziej fenolowych i wyrazistych, w ktorych czuc: torf, sòl, wodorosty, wedzarni a nawet szpital, czyli zapach lizolu do dezynfekcji. Tak to nie sciema, polecam sprobowac Ardbega 10, Laphroaiga Quarter cask, Caol ile lub mojego ulubionego Bowmora 15yo Darkest.

Po pierwszym "wąchaniu" przystepujemy do degustacji, nabieramy na jezyk niewielka ilosc i rozcieramy na podniebieniu.

Beda sie Wam mieszac rozne smaki: pomaranczy wanili wisni pieczonego jabłka wanilii miodu czekolady orzechy winogrona itd itp

Ale czekajcie nie bierzcie nastepnego łyka czekajcie na finisz ktory moze byc niesamowicie przyjemny a czesto sie zdarza ze wybucha cytrusami czy korzennych przypraw.

To tak w wielkim skrocie.

Jezeli ktos ma jakies pytania na ten temat to chetnie odpowiem.

Jestem pod wrażeniem. Widać że pasja kryje się za Twoim "whisky'owaniem" :)

Muszę popróbować picia "łychy" w taki sposób :)

Pewnie na początek te z tańszej półki ;)

Wiesz że energetyki z alkoholem mogą spowodować zawał. Dla testu kup sobie Tigera zrób w nim malutką dziurkę i zostaw na tydzień jak zobaczysz co zostanie w puszce to nigdy więcej nie weźmiesz tego do ust.

możesz coś więcej napisać o tym teście. Bardzo mnie to zaciekawiło.

Gdzie dokładnie dziurkę zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Pewnie na początek te z tańszej półki ;)

no to odpada

to co opisał Dev, dotyczy przede wszystkim (albo i tylko) single malt

tu nie ma tanich rzeczy

to co znajdziesz na półce tani alkohol, to się rzeczywiście nadaje do zmieszania z colą

do niczego innego

taka jest prawda

jedyne czego mi tu zabrakło, to dodawania wody

lekkie chrzczenie trunku jest dozwolone - pozwala lepiej poznać smak, a alkohol 40 % tak nie pali kubków

polecają to nawet na stronie whisky.pl, a oni wiedzą co piszą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byle gdzie od góry, raz kupiłem Tigera i schowałem w szafce, po tygodniu otwieram szafke a tam ciemno smołowata i lepiąca plama, puszka musiała przetrzeć sie w koszyku a ja tego nie zobaczyłem. Po tym co zobaczyłem nigdy nie wezme tego do ust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, do pelnego poznania walorow smakowych whisky mozna dodac odrobine wody nigdy lodu, poniewaz zimno zamyka kubki smakowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi troche śmiać sie z tego chce, chwalicie się że pijecie rozrobione whisky bo bez tego nie da sie tego pić. Jak dla mnie chodzi o trend, wszyscy to i ja......

U mnie w domu schodzą dwa rodzaje alkoholi: piwo maści zielony Lech, wódka maści Stumbras a w garażu żubrówka w metalowych kubkach :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9a41bd87a2fd4e13405272eb361c3bc7.jpg Ja pije Champagne. Mam jeszcze jedną butelkę milenijna z 2000 roku 1500 zł jak ktoś chce. Poza tym ICEBERG Kanadyjska wódka z kukurydzy na wodzie z 12000-letnich lodowców zbieranej przez jedynie 3 mies w roku. Spróbujcie.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


na wodzie z 12000-letnich lodowców

?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, do pelnego poznania walorow smakowych whisky mozna dodac odrobine wody nigdy lodu, poniewaz zimno zamyka kubki smakowe.

Witajcie,

Temat rzeka... odrębne pytanie jaką wodę dodać i jaką ilość...? :D

BTW: ortodoksi twierdzą, że najlepiej ta samą, która jest używana do rozcieńczania destylatu przed zalaniem w beczki :D

Ale to już hardcore :D

Na pewno kilka kropel, nie za twardej i nie wysoko zmineralizowanej nie zaszkodzi... zwłaszcza do mocnych 60% trunków :D

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, po krótkiej lekturze stwierdzam brak umiejętności spożywania Whisky. Po łyku czystego Red Johnnie Walkera, czuję jakbym wylizał szpitalną posadzkę od początku do końca. Myślałem że to tylko moje odczucie :F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...