Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odczyt prędkosci z ABS


polipropylen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Po długiej walce i pisaniu na forum że skrzynia niema czujnika prędkości i licznik nie pokazuje prędkości, dostawałem odpowiedzi że załóż nowy licznik od 2003 w górę albo da się to zrobić ale nikt nie chce napisać jak.

To ja wam napisze na moim przykładzie jak ja to zrobiłem jak można zaoszczędzić pieniążki.

Moje auto pochodzi z 2002 roku licznik po vinie także z tego roku.

Z kostki ABS ciągniemy kabelek z pinu 33(sygnał prędkości) do zielonej kostki licznika na pin nr 5(wejście prędkościomierza) lub jeśli mamy kostkę od skrzyni multitronic (prostokątną nie wiem jak w okrągłej) na pin też nr5

Mam nadzieję że komuś pomogłem.

Pozdrawiam.

  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ślicznie. Powinno zostać to podwieszone do działu problemy po swapie z multitronica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2016 o 18:44, Kefiro napisał:

I licznik z 2002r działa?

Tak działa bynajmniej u mnie.

Edytowane przez polipropylen
Brak czasu Na odbieranie telefonu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Z kostki ABS ciągniemy kabelek z pinu 33
Masz na myśli wtyczkę na agregacie ABS?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie A co jeśli predkosciomierz mi działa tylko nie dziala tempomat bo ecu nie widzi predkosci to pociagniecie sygnalu z absu pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam jeśli licznik nie będzie dostawał sygnału ze skrzyni bądź z abs-u nie zobaczy go ECU coś jest nie tak z komunikacją licznik-ecu. Nie wiem czy sygnał z absu do licznika jest ten sam co z licznika do ecu. Jeszcze jedna sprawa pomijając Tempomat.  To że ecu nie widzi prędkości ma wpływ na pracę silnika może dla kierowcy jest nie odczuwalne ale dla silnika w jakimś tam stopniu jest bynajmniej u mnie kiedy ecu dostało sygnał prędkości to silnik juz w czasie jazdy nie szarpał. Proszę wybaczyć że nie mogę pomóc jeśli chodzi o pytanie odnośnie sygnału z abs-ecu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli zmostkuje sygnał predkosci wchodzący do licznika z tym sygnałem który wychodzi z licznika ? No gdzies czytałem że być może w liczniku coś nie gra i nie daje sygnalu dalej

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie chcę zakładać nowego tematu, więc podepnę się pod ten. 
Potrzebuję wyciągnąć sygnał prędkości  pojazdu z ABS lub skrzyni. Mam B6 1.9 TDI AVF 2004r. Skąd najlepiej go pociągnąć wewnątrz auta? Potrzebuję pod moduł DRL z doświetlaniem zakrętów. Z góry bardzo dziękuję za pomoc i sorki za odejście od tematu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma Sygnal abs do skrętu ??? Musisz się raczej do czujnika polozenia kierownicy spiąć chyba ?

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ma to że moduł uruchamia doświetlanie zakrętów powyżej pewnej zdeklarowanej prędkości minimalnej pojazdu. Użytkownik poprzez specjalny program może sobie dowolnie zmieniać parametry. Po to właśnie potrzebuję sygnału prędkości pojazdu i to nie po CANbusie tylko  sygnału fali prostokątnej. 

013m4.png

Edytowane przez jackyq163
dodanie schematu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha no jeśli do prędkości to tak

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo używa radio do ściszania/podgłaśniania według prędkości pojazdu. Jest pod lewym dolnym słupkiem przy podstopnicy albo przy liczniku:

 

- przewód biało/niebieski – zegary, wtyczka zielona pin 21 lub wtyczka T17b/17

 

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! akurat sprawdzę sobie to bo hala mi nie działa, chociaż jest ustawiona na 5...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ten patent z tym kabelkiem z abs do licznika działa na 100% czy nie w każdym aucie?  bo nie wiem czy warto się za to brać czy zostaje tylko zmiana wsadu lub licznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Miras95 co wcześniej była za skrzynia i co się zaczęło dziać?

Kolega do mnie dzwonił i miał w benzynie i trzeba by było poszukać schematu ABS w który pinie jest wyjście prędkości. U niego było na innym i zaczęło chodzić. 

Z kabelka ze słupka brałem sygnał z hali to licznik miał 3s do setki więc podjąłem walkę z wyciągnięciem sygnału z ABS 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...