Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Albo Falkeny http://allegro.pl/nowe-opony-falken-fk-452-225-40-18-promocja-i1410233742.html dobre japońskie opony :wink4: W tej cenie co chcesz kupić na pewno coś fajnego znajdziesz. 2008 rok jak na letnią oponę to nie jest źle. Opona do 3 lat od daty produkcji uznawana jest za nową. Ale wiadomo co świeża opona to świeża :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czy sa opony które mają nienajszybsze zużycie? Wiadomo opona o dobrych właściwościach zużywa się szybko.. czy jest jednak jakiś kompromis żeby pojeżdzić pare sezonów na oponie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sa opony które mają nienajszybsze zużycie? Wiadomo opona o dobrych właściwościach zużywa się szybko.. czy jest jednak jakiś kompromis żeby pojeżdzić pare sezonów na oponie?

jak poszukujesz takich opon to szukaj nie kierunkowych bo te najszybciej leca, a jesli chcesz kierunkowe to szukaj takich zeby nie mialy bieznika typu pelnej jodelki :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Musze do swojej Audicy kupić nowe opony letnie rozmiar 195/55 R16

Nie mam pojecia jakie wybrac - chodzi mi o dobre trzymanie w zakretach szczególnie na mokrej nawierzchni aby opona nie piszczała na kazdym zakręcie, była cicha i nie scierała sie zbyt szybko :) Cena max 300 zl sztuka.

Proszę nie pisac ze takie rzeczy to tylko w erze bo wrrr :bicz::wink:

Z gory dziekuje ze odpowiedz na moje pytanie :biggrin:

PS: jeśli macie jakies wtyki gdzie mozna kupic taniej to prosze o info

mysle ze za waskie, lepiej 205

« : 14 Luty 2007, 20:45 »

myślisz że jeszcze nie podjął decyzji ? :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem troche internet i nie udało mi się nigdzie znależć testów opony vredestein ultrac sessanta. Czy ktoś spotkał się z testami tej opony? Chciałbym się dowiedzieć jak wypada przy innych. Dla siebie chce kupić rozmiar 225/40/18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze kazdy czaji sie na wiosne..

tez mam do wydania gdzies 2200-2300 na komplecik

http://www.oponeo.pl/dane-opony/bfgoodrich-g-force-profiler-225-40-r18-92-y-xl

co powiecie o tych oponach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

A może ktoś z Was śmigał na :

Yokohama Advan Sport :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze kazdy czaji sie na wiosne..

tez mam do wydania gdzies 2200-2300 na komplecik

http://www.oponeo.pl/dane-opony/bfgoodrich-g-force-profiler-225-40-r18-92-y-xl

co powiecie o tych oponach?

bfg robi fajne opony ale terenowe nie wiem jak sprawuja sie takie mysle ze nie zaspecjalnie jak po 500 zl nowka na 18 cali :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bridgestone RE050A

widze ze kazdy czaji sie na wiosne..

tez mam do wydania gdzies 2200-2300 na komplecik

http://www.oponeo.pl/dane-opony/bfgoodrich-g-force-profiler-225-40-r18-92-y-xl

co powiecie o tych oponach?

Jeżdzę na takich zarówno w 16 jak i w 17 i powiem, że na mokrym są wprost wyśmienite. Cenowo też daje się przeżyć. Nie wiem jak wyjdzie zdzieranie się w 18" ale na 16" 20 tys i na 17" 10 tys km i nie widzę dużego zużycia.

Kolego MAGIC87 w 2300 powinieneś się spokojnie zamknąć.

http://www.oponeo.pl/dane-opony/bridgestone-re050a-225-40-r18-88-y

:hi:

A może ktoś z Was śmigał na :

Yokohama Advan Sport :mysli:

Nie wiem czy to ten sam model, ale jedna Toyotka fabrycznie miała Yokohama Advan a460 i zdarły się w miarę szybko. Do tego to dość twarda opona w okolicach jesieni - takie miałem odczucia. Jedyny plus,że jak bieżnik był to się w miarę 3mały. Wiadomo nie jeżdźę iście sportowo i po ich zdarciu szukałem czegoś Power/Eco. Wybór padł na Bridgestone i na razie zadowolony - do tego stopnia, że nawet w służbowej Foczce wybrałem sobie 15 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie miał ktoś do czynienia z tymi oponkami

DEBICA L205/55 R16 FURIO 91V

albo w takim rozmiarze tylko nie w cenie kosmicznej :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie coś takiego

UNIROYAL L205/55 R16 RAINEXPERT 91H

HANKOOK L205/55 R16 VENTUS PRIME2 K115 91V

warte to jest czy nie

kumpel jeździ na tych Dębicach i je chwali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie opony Hankook są dobrymi oponami choć mało popularne w polsce. Za granicą dużo osób smiga na oponach tej firmy i ogólnie je chwalą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grippen - wszystko zależy ile masz kasy do wydania. Ogólnie już lepiej trochę dołożyć i kupić uniroyale bo to opony o klase lepsze. Przede wszystkim wymiatają odprowadzaniem wody. Co do furio to spotkałem się z wieloma negatywnymi opiniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grippen - wszystko zależy ile masz kasy do wydania. Ogólnie już lepiej trochę dołożyć i kupić uniroyale bo to opony o klase lepsze. Przede wszystkim wymiatają odprowadzaniem wody. Co do furio to spotkałem się z wieloma negatywnymi opiniami.

Nie powiesz chyba ze Uniroyal'e sa o klase lepsze niz Hankook'i?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 16 ałożył bym 205/55/16 i nie kupuj jodełek są śliskie i głośniejsze szukaj nieregularnych bierzników,

http://www.opony.pl/opona.aspx?oid=158859&rodzaj=0

a na tej oponie jeździłem i kilku kolegów jeździ i za tą cene nie znajdziesz lepszej to jest moje zdanie popatrz ta tej stronie uczciwy sprzedawca SPRAWDZONY http://www.opony.pl/opona.aspx?oid=168688&rodzaj=0[br]Dopisany: 04 Luty 2011, 22:57_________________________________________________zresztą można samemu poczytać na tej stronie jest naprawde duży wybór! :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grippen - wszystko zależy ile masz kasy do wydania. Ogólnie już lepiej trochę dołożyć i kupić uniroyale bo to opony o klase lepsze. Przede wszystkim wymiatają odprowadzaniem wody. Co do furio to spotkałem się z wieloma negatywnymi opiniami.

Nie powiesz chyba ze Uniroyal'e sa o klase lepsze niz Hankook'i?

Miałem na myśli Dębice. Hankooki ogółnie są tej samej klasy co Uniroyal ale też nie możemy wszystkiego wrzucac do jednego worka. Wszystko też zależy od samego modelu.

Co do "jodełki" to nie można powiedzieć że wszystkie się bardziej ślizgają albo są głośniejsze. Oczywiście jak się porównuje bieżnik kierunkowy z najniższej klasy do asymetryka z klasy premium to może tak wyjść, ale nie jest to regułą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...