Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Na felgę wejdą na pewno. Bez problemu.

Czy nie będą ocierać to można się obawiać - są o 2cm szersze i mają o ponad 2cm większą średnicę od fabrycznych 205/55. Ale tego nikt ci nie powie na oko, to trzeba sprawdzić po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na felgę wejdą na pewno. Bez problemu.

Czy nie będą ocierać to można się obawiać - są o 2cm szersze i mają o ponad 2cm większą średnicę od fabrycznych 205/55. Ale tego nikt ci nie powie na oko, to trzeba sprawdzić po prostu.

wejsc wejda co nie znaczy ze to jest ok

scianki boczne nie beda prosto a co za tym idzie inaczej beda rozlozone naprezenia w oponie moze wycinac szybciej srodki a w najgorszym przypadku zrobia sie balonowate i zaczna pekac

jak by nie bylo to 2 cm katy scianki opony calkiem inaczej uloza sie do felgi pod innym katem jak zalozono

dodatkowo opona jest wyzsa czyli predkosc samochodu bedzie wieksza przy miejszym wskazaniu licznika -- to w sumie juz szczegol ale nie na radary :)))

zaleza jaka felga 7 cali czy 7,5 faktorow jest wiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chciałbym zasięgnąć Waszej opinii na temat oponki na lato jak w temacie, jak się na niej jeździ, czy nie zdziera się za szybko i jak z hałasem ? Chyba że możecie polecić coś lepszego w podobnej cenie na lato ? Rozmiar 225/45 R17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem je w rozm. 18 i 19 i byłem z nich mega zadowolony - może i ścierają sie ciut szybciej ale są mega w zakrętach - polecam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz powiedzieć ile mniej więcej tys. kilometrów idzie zrobić na komplecie tych oponek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem je w 19 i również polecam, ze szczerego serca :cool1: mokro czy sucho, trakcja zawsze :good: a zakręty to sama przyjemność

do tej pory nie użytkowałem lepszej opony niż t1r

jedyny minus to w miarę szybka ścieralność, ale coś za coś, w kilometrach nie odpowiem Ci, bo nie przykładałem do tego wagi, a nabyłem je i tak lekko używane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz powiedzieć ile mniej więcej tys. kilometrów idzie zrobić na komplecie tych oponek ?

niestety nie pomogę - bo oponki zawsze kupowałem nowe a auta zmieniałem do 2 lat :) (B6 i B7)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc może Uniroyal RainSport 2, bieżnik bardzo podobny ale może darły będą się mniej ? Miał ktoś doświadczenie z nimi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na dunlopach robie ok 40 - 50 tys km z tym ze jazda po autostradzie dobrze sciaga opony zwlaszcza jak sie szybciej jedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem te opony RainSport wytrzymały jakieś może 5 miesiecy ale zarówno na sliskiej i mokrej nawierzchni nigdy mnie nie zawiodły dobre trzymanie w zakretach na poczatku nie piszczaly ale jak sie troch starły to kwiczaly na kazdym zakrecie wiec teraz tez poszukuje jakies twardszej mieszanki na oponkach zrobiłem jakies 30 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś na temat Yokohama avs db550 225/40/18 bądź Sava Intensa UHP 225/40/18 lub 225/45/18 powiecie ? miał ktoś do czynienia jak na suchej/mokrej i ścieralność ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę polecić opony Fulda Sport Control, mam je założone u siebie w aucie i są naprawdę super :good: Ciche i super trzymają się w zakrętach. Na mokrej i na suchej nawierzchni jeździ się bez zarzutów. Jest to ich pierwszy sezon, ale jestem mega zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na jednej osi Sava Intensa 235/40R18 (bieżnik w środku taka choinka) i naprawdę oponki są spoko. Bardzo fajny komfort tzn. nie hałasują nie huczą, nie zużywają się nadmiernie jak na ten rozmiar, jedynie trzymanie boczne troszkę jakby dla mnie za słabe ale dodam że na Pirell'kach (które wcześniej jeździły na przodzie) to był dramat pod każdym względem: głośne, słabe bardzo trzymanie, hamowanie, auto wynosiło. Obecnie ten model chyba juz wycofywany bo widzę że wchodzi Sava Intensa UHP.

Rozglądam się za oponkami 235/40R18, wstępnie myślałem o VREDESTEIN Ultrac Sessanta ale również wprowadzili nowy model i VREDESTEIN Ultrac Cento oczywiście szukam XL i rantem ochronnym. Także teraz na pierwszym miejscu są VREDESTEIN Ultrac. Może jakieś opinie o Vredach i Co jeszcze możecie polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205/55R16 zdecydowanie :) Ja polecam oponki firmy Hankook Ventus Prime , oponki dobrze spisują się na drodze suchej jak i mokrej;D Ceny różne ;D na Allegro można już wychaczyć je za 250zł za sztuke :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś jeździł może na Dunlop SP Sport 9000? rozmiar 225/40/18, ktoś mi pisał że są głośne ze względu na "jodełkę", ile w tym prawdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...