Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Polecane opony letnie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Rozważam dwie firmy opon , rozmiar 18/225/40 i nie wiem która firmę wybrać :

Nokian Z Line

Fulda sportcontrol

widziałem wcześniejsze posty , ale odpowiedzi są mało wyczerpujące , wiec pytanie brzmi która będzie lepsza , chodzi o hałas , przyczepność , ścieranie się bieżnika ?

  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Wyświetleń 785,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Witam

Rozważam dwie firmy opon , rozmiar 18/225/40 i nie wiem która firmę wybrać :

Nokian Z Line

Fulda sportcontrol

widziałem wcześniejsze posty , ale odpowiedzi są mało wyczerpujące , wiec pytanie brzmi która będzie lepsza , chodzi o hałas , przyczepność , ścieranie się bieżnika ?

Ja się zdecydowałem na nokiany. Mają dobre wyniki przyczepności na mokrej nawierzchni. Chyba są głośniejsze od Fuldy - przynajmniej jeśli chodzi o dB bo pewnie dla ucha nie będzie żadnej różnicy.

Autem większość czasu jeździ żona więc chcę żeby miała bezpieczne opony :)

pozdrawiam!

Opublikowano

dzięki za informację :) ja jeszcze decyzji nie podjełem :/

Opublikowano

Szczerze gdybym nie musiał robić naciągu na swojej feldze przy oponie 225 to bym brał Nokiany Zline. No ale przy 235 cena zabija :decayad: dlatego padło na Barumy.

Opublikowano

i decyzja padła również na Nokiany zline , w teście Autozeitung 2015 opona ta zajmuje 5 miejsce , z czego Fulda ma miejsce 12 , jeszcze raz Dzięki za pomoc :)

Opublikowano

Obecnie mam Continental SC3 235/45/R17 w B6 (130KM) i 7,5" felga. Trzyma w zakrętach dobrze ale na koleinach masakra.
W tym sezonie czas wymienić na nowe i rozważam coś węższego. Czytając ten wątek można nieźle na głowę dostać bo co użytkownik to inna opinia :)

Pytanie: Czy 215/50 nada się na 7,5 calową felgę?

Co do firmy to chyba padnie na Nokian Zline . Nie są aż tak drogie jak Conti czy GoodYear a parametry równie dobre.

Opublikowano

Będzie dobrze :) Wiele osób przeszło na taki rozmiar i sobie chwali komfort.

Opublikowano

Pytanie: Czy 215/50 nada się na 7,5 calową felgę?

Idealnie spasuje.

Opublikowano

Co do firmy to chyba padnie na Nokian Zline

Nokiany na zimę są rewelacja

a na lato poczytaj, bo nie są zbyt popularne

Opublikowano

Dzięki za odp.

Wybieram pomiędzy:

- GoodYear Efficientgrip http://allegro.pl/nowe-opony-goodyear-efficientgrip-215-50r17-91v-i5160687629.html

- Nokian Line http://allegro.pl/opony-4x-nokian-line-215-50r17-95v-xl-i5167712461.html

Co ciekawe wygląda na to, że Nokian Line różnią się od Zline indeksem prędkości. Line mają V -240km/h, Zline mają W-270km/h. Tak przynajmniej zaobserwowałem stosując odpowiednie filtry na allegro.

- Dunlop Sp Sport 3000 http://allegro.pl/opony-4x-dunlop-sp-sport-3000-a-215-50r17-91v-mfs-i5162481314.html

Dlatego allegro bo do końca marca jest rabat na zakup opon 100pln :)

Chyba, że ktoś może jeszcze polecić coś godnego uwagi w rozmiarze 215/50/R17.

PS. Nie chciałbym przekroczyć 2000 za komplet.

Edytowane przez jose65

Opublikowano

Również kupiłem Nokiany zLine ale na razie zrobiłem kilka km więc jeszcze nie pora na opinię Jedyne co mogę powiedzieć to że ładnie wyglądaja ^_^ no i póki co to nie hałasują tak przy 80km/h

Opublikowano

no to prawda - bieżnik mają rewelacyjny

aquaplanning to chyba w ogóle nie występuje....

Opublikowano

na 5 miejscu - jak na moje tylko brać jak cena odpowiada

Opublikowano

Jakie ciche i dobre opony do jazdy autostradą do 1000 złotych polecacie w rozmiarze 195/65 r15 ?

Opublikowano

Hej jeździ ktoś na tych Daytonach co były/sa po 225 zł za sztukę 225/4018? Jesli tak to jakie odczucia z ich używania? Zastanawiam sie jeszcze nad Goodride bo znajomy kupił i jest zadowolony...chodzi mi oczywiście o nowe oponki:)

Opublikowano

Miałem przez 2 sezony Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2. Opona super cicha i dobrze się klei.

Gdyby ktoś się zdecydował to polecam szukać opon z oznaczeniem V1. Nowa mieszanka gumy w tym modelu wyszła w 2013 roku.

GOODYEAR EAGLE F1 ASYMMETRIC 2 V1

Edytowane przez papit

Opublikowano

Właśnie z chęcią bym je też sprawdził, miałem z 2012 roku i były średnie bardzo

Opublikowano

A to dziwne, bo moje były 2011 i nie narzekałem ;/

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.