Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ceramizer prawdy i mity


sławek85

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, Wy tak na poważnie z tymi środkami? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj filmik Micha a potem skonfrontuj to z własnym doświadczeniem...ale moment - pytanie czy to empiryka przez Ciebie przemawia czy własne widzimisię? :D

Nie jestem entuzjastą ani sceptykiem...nie obawiam się też, że jakieś szkody wyrządzi dodatkowa chemia, tym bardziej, że będzie to produkt Liqui Moly. A w trzewiach silnika też płynie olej ich produkcji, na bank przetestowali taką mixturę :hi:

Płukanki wielu też poważnie nie traktuje...a dziwnym trafem spuszczany olej po jej zastosowaniu potrafi być ciemniejszy...ciekawe, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oglądałem, przeraża mnie tylko to, że te specyfiki robią dodatkową powłokę w środku silnika i nie wiem co będzie kiedy ten specyfik przestanie działać a powłoka się nie wiem rozpuści ? Jak miałeś przed wlaniem specyfiku wycieki oleju i zalałeś po to, żeby zlikwidować wyciek a po iluś tam tysiącach km powłoka się rozpuści to co wtedy? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mało filmików obejrzałeś...w nich jest wyjaśniona zasada działania i jakimi siłami warstwa ceramiczna przykleja się do silnika.

Po 50-70tys.km ta warstwa się wytrze/wypłucze i pozostanie oryginalna gładź cylindra czy krzywek wałka.

Przede wszystkim to nie jest moto doktor powodujący min. zmianę lepkości oleju!

Wyobraź sobie nałożoną powłokę kwarcową na karoserii...tak teoretycznie działa i zabezpiecza silnik ceramizer.

Nie słyszałem by po 3-5-ciu latach (gdy się wytrze/rozpuści) ten kwarc uszkodził lakier. Na logikę lakierka jest taka sama jak w dniu jego zaaplikowania :)

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem golfa po teście ceramizera i muszę powiedzieć, że byłem zaskoczony. Z panewek wiadomo, nie było co zbierać :), ale wałek rozrządu był w zasadzie czysty i idę o zakład, że gdyby go komuś wtrynić do innego golfa to jeździłby kolejne dziesiątki tysięcy km.Moim zdaniem ta chemia działa, ale nie są to jakieś spektakularne efekty, raczej długoterminowy suplement dla silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odessałem 0,4l oleju i wlałem w jego miejsce 400ml CeraTec'a. Czas pokaże jakie przyniesie efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ja skusiłem się na polski produkt po raz kolejny hehe ale tym razem toćka w toćke jak producent radzi nawet i zapobiegawczo zamiast ostrożnie przejechać 200km przejadę 1500 bo mniej więcej przez ten okres tworzy się warstwa ceramiczna. Za mną już 600km przed dolaniem wyczyściłem na błysk kominy o dziwo są dalej czyste ale fakt faktem obroty nie przekraczają 2,5 tysia to i oleum sporo mniej przepala zobaczymy za 1000km jak wróce do normalnego stylu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze obserwacje:

Odczyt VCDS-em obciążenia silnika i czas wtrysku paliwa na biegu jałowym, olej w silniku rozgrzany do 103st.C, podobna temperatura otoczenia (18-19st.C)

Przed wlaniem ceramizera: engine load - 15,8%, injection timing - 2,87ms

Dzień po, pierwsze 50km: engine load - 15%, injection timing - 2,46ms

Niewykluczone, że to błąd pomiaru... ale jak tak dalej pójdzie to z mojego silnika za 1000km zrobi się perpetuum mobile :D

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli czekamy nadal na efekty . kto może polecić jakiej marki kupić ceramizer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co mi przychodzi do głowy - Archoil, Liqui Moly, Ceramizer (marki Ceramizer ;) ) - jest kilka poważnych firm na rynku. Ja wybrałem produkt LM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez wybralem LM Ceratec. Dalem za niego 65 zlotych.

Na chwilę obecną jakieś 400km nalatane w Audi po wlaniu ceramizera i moim zdaniem silnik inaczej pracuje, jest jakby ciszej i lzej. Delikatnie obnizylo sie spalanie.

W cytrynie nalatane mniej bo ok 100 km i jak na razie podobne objawy jak w audi. Cytryna puszczala baczka (1.4hdi) przy odpalaniu. Obecnie juz nie puszcza.

Edytowane przez mravel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wskazane jest z tego co pamietam butelka (300ml) na 5 litrów oleju. Jak wlejesz wiecej to sie nic nie stanie. Nie przekrocz tylko max na bagnecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 3.0 wchodzi 6,3l oleju więc powinieneś wlać ok. 380-400ml CeraTec'a tj. dodatkowo 1/3 drugiego pojemnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie roznia sie duzo skladem. Nikt pewnie nigdy nie zrobil porownania obu produktów. Nawet nie wiadomo czy zauwazysz roznice po zaaplikowaniu ktoregokolwiek z nich. To jak niekonczaca sie dyskusja nad roznica miedzy olejami silnikowymi klasy premium w watku Jaki olej do TDI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zalałem Ceramizer do swojego samochodu... Za jakiś czas napiszę o efektach... Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlałem tuż przed wyjazdem na urlop flaszkę Cerateca, przejechałem 1300 km. Jedyne co zauważyłem do tej pory to może odrobinę cichsza praca silnika na biegu jałowym, testuję dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zalałem Ceramizer do swojego samochodu... Za jakiś czas napiszę o efektach... Pozdrawiam...

jaki przebieg auta? i ile tubek zalałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...