Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

ceramizer prawdy i mity

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie, Wy tak na poważnie z tymi środkami? :D

Opublikowano

Obejrzyj filmik Micha a potem skonfrontuj to z własnym doświadczeniem...ale moment - pytanie czy to empiryka przez Ciebie przemawia czy własne widzimisię? :D

Nie jestem entuzjastą ani sceptykiem...nie obawiam się też, że jakieś szkody wyrządzi dodatkowa chemia, tym bardziej, że będzie to produkt Liqui Moly. A w trzewiach silnika też płynie olej ich produkcji, na bank przetestowali taką mixturę :hi:

Płukanki wielu też poważnie nie traktuje...a dziwnym trafem spuszczany olej po jej zastosowaniu potrafi być ciemniejszy...ciekawe, nie?

Opublikowano

Właśnie oglądałem, przeraża mnie tylko to, że te specyfiki robią dodatkową powłokę w środku silnika i nie wiem co będzie kiedy ten specyfik przestanie działać a powłoka się nie wiem rozpuści ? Jak miałeś przed wlaniem specyfiku wycieki oleju i zalałeś po to, żeby zlikwidować wyciek a po iluś tam tysiącach km powłoka się rozpuści to co wtedy? :D

Opublikowano

Za mało filmików obejrzałeś...w nich jest wyjaśniona zasada działania i jakimi siłami warstwa ceramiczna przykleja się do silnika.

Po 50-70tys.km ta warstwa się wytrze/wypłucze i pozostanie oryginalna gładź cylindra czy krzywek wałka.

Przede wszystkim to nie jest moto doktor powodujący min. zmianę lepkości oleju!

Wyobraź sobie nałożoną powłokę kwarcową na karoserii...tak teoretycznie działa i zabezpiecza silnik ceramizer.

Nie słyszałem by po 3-5-ciu latach (gdy się wytrze/rozpuści) ten kwarc uszkodził lakier. Na logikę lakierka jest taka sama jak w dniu jego zaaplikowania :)

Edytowane przez BeyerBrown

Opublikowano

Oglądałem golfa po teście ceramizera i muszę powiedzieć, że byłem zaskoczony. Z panewek wiadomo, nie było co zbierać :), ale wałek rozrządu był w zasadzie czysty i idę o zakład, że gdyby go komuś wtrynić do innego golfa to jeździłby kolejne dziesiątki tysięcy km.Moim zdaniem ta chemia działa, ale nie są to jakieś spektakularne efekty, raczej długoterminowy suplement dla silnika.

Opublikowano

Odessałem 0,4l oleju i wlałem w jego miejsce 400ml CeraTec'a. Czas pokaże jakie przyniesie efekty.

Opublikowano

hmm ja skusiłem się na polski produkt po raz kolejny hehe ale tym razem toćka w toćke jak producent radzi nawet i zapobiegawczo zamiast ostrożnie przejechać 200km przejadę 1500 bo mniej więcej przez ten okres tworzy się warstwa ceramiczna. Za mną już 600km przed dolaniem wyczyściłem na błysk kominy o dziwo są dalej czyste ale fakt faktem obroty nie przekraczają 2,5 tysia to i oleum sporo mniej przepala zobaczymy za 1000km jak wróce do normalnego stylu :decayed:

Opublikowano

Pierwsze obserwacje:

Odczyt VCDS-em obciążenia silnika i czas wtrysku paliwa na biegu jałowym, olej w silniku rozgrzany do 103st.C, podobna temperatura otoczenia (18-19st.C)

Przed wlaniem ceramizera: engine load - 15,8%, injection timing - 2,87ms

Dzień po, pierwsze 50km: engine load - 15%, injection timing - 2,46ms

Niewykluczone, że to błąd pomiaru... ale jak tak dalej pójdzie to z mojego silnika za 1000km zrobi się perpetuum mobile :D

Edytowane przez BeyerBrown

Opublikowano
  • Autor

czyli czekamy nadal na efekty . kto może polecić jakiej marki kupić ceramizer?

Opublikowano

Pierwsze co mi przychodzi do głowy - Archoil, Liqui Moly, Ceramizer (marki Ceramizer ;) ) - jest kilka poważnych firm na rynku. Ja wybrałem produkt LM.

Opublikowano

Tez wybralem LM Ceratec. Dalem za niego 65 zlotych.

Na chwilę obecną jakieś 400km nalatane w Audi po wlaniu ceramizera i moim zdaniem silnik inaczej pracuje, jest jakby ciszej i lzej. Delikatnie obnizylo sie spalanie.

W cytrynie nalatane mniej bo ok 100 km i jak na razie podobne objawy jak w audi. Cytryna puszczala baczka (1.4hdi) przy odpalaniu. Obecnie juz nie puszcza.

Edytowane przez mravel

Opublikowano
  • Autor

LM Ceratec ile tego wlaliście do silnika ASN?

Opublikowano

wskazane jest z tego co pamietam butelka (300ml) na 5 litrów oleju. Jak wlejesz wiecej to sie nic nie stanie. Nie przekrocz tylko max na bagnecie.

Opublikowano

W 3.0 wchodzi 6,3l oleju więc powinieneś wlać ok. 380-400ml CeraTec'a tj. dodatkowo 1/3 drugiego pojemnika

Opublikowano
  • Autor

co jest lepsze ceramizer czy LM Ceratec czym się różnią ?

Opublikowano

nie roznia sie duzo skladem. Nikt pewnie nigdy nie zrobil porownania obu produktów. Nawet nie wiadomo czy zauwazysz roznice po zaaplikowaniu ktoregokolwiek z nich. To jak niekonczaca sie dyskusja nad roznica miedzy olejami silnikowymi klasy premium w watku Jaki olej do TDI.

Opublikowano
  • Autor

czyli porównywalne produkty ?

Opublikowano

Wczoraj zalałem Ceramizer do swojego samochodu... Za jakiś czas napiszę o efektach... Pozdrawiam...

Opublikowano

Ja wlałem tuż przed wyjazdem na urlop flaszkę Cerateca, przejechałem 1300 km. Jedyne co zauważyłem do tej pory to może odrobinę cichsza praca silnika na biegu jałowym, testuję dalej.

Opublikowano

Wczoraj zalałem Ceramizer do swojego samochodu... Za jakiś czas napiszę o efektach... Pozdrawiam...

jaki przebieg auta? i ile tubek zalałeś?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.