Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Zablokowany silnik. Rozpadła sie dwumasa

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć mam mały problem lub duży problem raczej.

Wczoraj chyba rozwalił mi się silnik.

Ruszałem ze świateł i na 2gim biegu przy prawie 4 tyś obrotów, już miałem zmieniać na 3. zazgrzytał mi silnik i zgasł. zgrzyt 3 s i wytracił obroty

Rozrząd jest napięty, nie urwał się, może przeskoczył, ale silnik jest zablokowany, nie kręci się nawet jak popchniemy na 5 biegu.

po przekręceniu kluczyka wszystko gaśnie na blacie na czarno.

Ja mam 2,0BLB ze swapem pompy oleju, 269 000km pompa na przejechane z 80k

rozrząd ma 52 tyś wszystkie rolki nowe paski oleje filtry. wszystko dbałem o to i wkładałem kaskę.

od kilku tyś wyczuwałem że dwu masa jest do wymiany i miałem jakoś robić komplet.

kupiłem go jak miał 160k i do tej pory było wszystko OK

Teraz pytanie ktoś miał taki przypadek.

1. czy to dwu masa się rozpadła przy większych obrotach i zablokowała silnik

2 czy przypadkiem nie wyskoczył bendiks z rozrusznika,

3 zerwał, przeskoczył rozrząd

4 urwało korbę i poleciał cały dół.

Muszę teraz postawić furę niech chłopaki zobaczą i się okaże ile to wyjdzie. ale to dopiero za parę dni.

Macie jakieś pomysły

Dzięki

Opublikowano

Raczej poszedł doł ;/ :(

Opublikowano

Mogla tez 2 masa sie rozpasc i przyblokowala silnik.

Opublikowano

Znam i widziałem jak w jednym BLB rozpadła sie dwumasa i zablokowała całkiem silnik . Zdemontuj rozrusznik powinno byc widac opiłki ew. jakąs mielonke z dwumasy

Opublikowano

od spodu skrzyni pod dwumasem, jest całkiem spory otwor, mozna zajrzec...

Opublikowano
  • Autor

Już wiadomo wszystko.

Chłopaki tak zmielonej dwu masy nie widzieli w swojej historii..

ccnyw7hr.jpg

Opublikowano

Nie polecam na padnietym 2 masie jezdzic.

Opublikowano

No na tym na pewno nie pojedzie :wink:

Opublikowano

Już wiadomo wszystko.

Chłopaki tak zmielonej dwu masy nie widzieli w swojej historii..

ccnyw7hr.jpg

No i pewnie nic wcześniej nie było słychać :P

A może cały czas masz słuchawki na uszach ? :grin:

Dobrze że wał korbowy się nie ukręcił :hi:

Opublikowano

Już wiadomo wszystko.

Chłopaki tak zmielonej dwu masy nie widzieli w swojej historii..

ccnyw7hr.jpg

Gratuluję dbałości o auto. Wykup sobie ubezpieczenie z lawetą jak bedziesz zamierzał gdzieś dalej jechać.

Opublikowano

Ciekawe jak po tym crash będzie silnik chodził ....

Edytowane przez Axel1

  • 2 lata później...
Opublikowano

cześć mój nr tel 501101079 chciałbym zamienić z taba 2 słowa w tym temacie chyba tez mnie to dopadło można sie z Toba skontaktować

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.