Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 B7 2.0 TFSI Quattro BWT 2007 by Petros

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

To lipa, w książce serwisowej tak jest napisane bodajże. Zresztą 0.7-1l na bagnecie bez znaczenia. Problem występuje skoro całego litra dolales przy takim przebiegu i ilości km przejechanych. Tak jak pisałem sprawdzić wycieki porządnie dolot od strony turba od strony przepustnicy oraz odme które w tfsi psuje się dość często . Jak wszędzie będzie sucho to albo uszczelniacze albo pierścienie niestety innej drogi nie widze. Na pewno nie jest to normalne dla tfsi w b7 zresztą wyżej userzy maja sporów większe przebiegi i oleju nie dolewaja

Edytowane przez arek_cccp

Opublikowano
  • Autor

Za tydzień jadę na podnośnik zmieniać opony, to podejrzę od dołu.


sprawdzić wycieki porządnie dolot od strony turba od strony przepustnicy oraz odme które w tfsi psuje się dość często

Nie jestem specem. Jeśli cieknie, to na bank będzie widać bez zdejmowania czegokolwiek?

Opublikowano

Nie do końca, trzeba dobrze obejrzeć i od spodu i z góry, osłony trzeba ściagać te od silnika i skrzyni pewnie chyba, że nie masz ich to wtedy na podnośniku obejrzeć, pokrywę silnika też wypiąć i dobrze popatrzeć wszędzie. Co do dolotu no to niestety trzeba rozbierać uklad pościagąć weże sprawdzic czy są suche i pewnie do ic zajrzeć nie pamietam jak jest dostęp przy serii ale ja na pewno bym musiał zderzak rozebrać.

Edytowane przez arek_cccp

Opublikowano

Przy takim braniu oleju to pod autem by była kałuża i by to zauważył.

Opublikowano

Bardzo ładna B7 i spory potencjał do modów :)

Sam przesiadłem się na swoją z B5fl, więc wiem o jakiej różnicy piszesz - kosmos.

Przy okazji zapraszam do siebie, pozdro

Opublikowano
  • Autor

Wczoraj doszły nowe ori dywaniki i komplet opon Nokian WR A4 :D

Dywaniki wymiatają, są idealnie spasowane i nie walą gumą. Opony zakładam w sobote.

W następnym tygodniu jadę zmienić Castrola na Motul X-cess 5W40.

Btw, gdzie najlepiej zamówić Motula? Jakiś polecany sklep internetowy? Bo rekomendowanego dystrybutora u mnie nie ma

Opublikowano

Polecam forumowicza Dzik ze Szczecina firma Prochoice dziś zamawiasz jutro masz i to w bardzo dobrej cenie. Przy każdej wymianie biorę od niego a ze jeżdżę na takim samym Motul X-Cess 5W40 to przy okazji biorę tez filtry od niego. Rzetelna firma. 100% oryginały.

tąpnięte z iPhone

Opublikowano
  • Autor

Polecam forumowicza Dzik

Poszło zapytanie. Dzięki

Opublikowano

http://galonoleje.pl/sklep/

Są na liście dystrybutorów widocznej na stronie Motula.

5-cio litrową bańkę X-cess'a mają za 127zł. Dziś zamawiałem i dostałem rabat 2% - finalnie kosztował mnie więc 124zł :hi:

+wysył paczkomatem 9,20PLN

Filterki w równie dobrej cenie też mają w ofercie :wink:

Po ile ma Dzik?

Edytowane przez BeyerBrown

Opublikowano
  • Autor

GALON OLEJE S.C.

A mi nic nie znalazło, jak szukałem :D


Po ile ma Dzik?

134 :)

Opublikowano

poprawiłem link :)

Olej:

http://galonoleje.pl/sklep/5w40/182-motul-8100-x-cess-5w40-5l.html?search_query=x-cess&results=3 127zł

Filtr oleju:

Mann:

http://galonoleje.pl/sklep/filtry/859-mann-filtr-oleju-hu-719-6x.html 35,50zł

Knecht:

http://galonoleje.pl/sklep/home/3589-knecht-filtr-oleju-ox-379d-eco.html 37,90zł

(ori w ASO - 06D115562 - kosztuje niecałe 60zł :hi:)

Filtr powietrza:

Mann:

http://galonoleje.pl/sklep/filtry/1088-mann-filtr-powietrza-c-27-192-1.html 49,90zł

Knecht:

http://galonoleje.pl/sklep/filtry-powietrza/4688-knecht-filtr-powietrza-lx-819.html 47,30zł

Kabinówka z węglem aktywnym:

http://galonoleje.pl/sklep/filtry/3784-mann-filtr-kabinowy-cuk-3037-weglowy.html 69,90zł

Do kompletu dobra płukanka:

Motul:

http://galonoleje.pl/sklep/-plukanki-silnika/444-motul-engine-clean-300ml-.html 34,50zł

Liqui Moly:

http://galonoleje.pl/sklep/dodatki-do-olejow-paliw-chlodnic/424-liqui-moly-proline-motorspulung-500ml-2662-plukanka.html 31,20zł

A po wszystkim warto zaaplikować CeraTec'a:

http://galonoleje.pl/sklep/-silnikowego/395-liqui-moly-cera-tec-300ml-3721.html 63zł

lub MotorProtect'a:

http://galonoleje.pl/sklep/-silnikowego/4014-liqui-moly-motor-protect-500ml-1018.html 99,90zł

te specyfiki moim zdaniem działają :)

za to wszystko wysyłka od 9,20 PLN :hi:

Jedynie z filtrem paliwa będzie problem, bo nie mają... a Ty masz widzę filtr o 3 króćcach z wbudowanym regulatorem ciśnienia, nr OE: 4F0201511E, 149zł w ASO

Mann: WK720/4 (Dzik ma w ofercie za 69zł :wink: )

Knecht: KL571

Edytowane przez BeyerBrown

Opublikowano
  • Autor

Się rozpisał :)
Dzięki, przyda się na przyszłość, bo już wszystko u dzika wziąłem ;)


Zastanawiam się, czy zmienić olej na tego Motula i poczekać, zobaczyć, jak będzie wyglądać jego ubywanie, czy może od razu przy wymianie zlecić mechanikowi przegląd, gdzie go może brać?

Opublikowano

Tak jak pisałem sprawdzić wycieki porządnie dolot od strony turba od strony przepustnicy oraz odme które w tfsi psuje się dość często . Jak wszędzie będzie sucho to albo uszczelniacze albo pierścienie niestety innej drogi nie widze.

Dostosuj działanie do tego wpisu. Kolega dobrze radzi.

Jeśli poszły Ci pierścienie to zalanie nowym olejem wyrzucisz kasę w błoto. Najpierw niech dobry spec zlokalizuje ubytki. Dopiero później zabieraj się za wymiankę.

Swoją drogą odma to najczęstsza przypadłość ale mimo wszystko sprawdź szczelności na przelotach i dolotach turba.

tąpnięte z iPhone

Opublikowano

Hehe, miałem natchnienie i odpaloną ETKĘ :D

Generalnie wychodzi tu i tu +/- w jednych pieniądzach :hi:

A na te odmy to nie wiem czy czasem nie było akcji serwisowej... :mysli: Zapytaj w ASO.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Wylewaj tego Castrola, swojego też zaraz po zakupie wywaliłem mimo że miał przejechane 4000km. Polecam Motul Specific, pobór oleju zerowy. Odmy też nie zaszkodzi wymienić, sprawdź też czy przy chłodniczce oleju nic nie cieknie, gdzieś czytałem że tam lubi przeciekać

Opublikowano

Na Motula Specific moim zdaniem szkoda siana, równie dobry (jak nie lepszy, przynajmniej jeśli chodzi o dane techniczne) jest uniwersalny i tańszy Motul X-cess 5W40 :)

Rzecz jasna spełnia on normę VW502 00, przewidzianą dla silnika 2.0TFSI


Chociaż moment... oba oleje są w tych samych pieniądzach widzę :wink:

Opublikowano
  • Autor

Właśnie w piątek wymieniam na X-cess. Jestem w tej chwili w trakcie drugiej dolewki (nie Castrol) do tego Castrola i jeszcze jej nie skończyłem, ale wychodzi na to, że tym razem starczy na dłużej. Może kwestia stylu jazdy. Zobaczymy, co będzie po wymianie

Edytowane przez petrosdbz20

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Bardzo ładna b7 ! Potencjał jest !

A jak sprawa z tym poborem oleju ?

Opublikowano
  • Autor

A jak sprawa z tym poborem oleju ?

Zalałem Motula X-cess i obserwuję. Po 700km poszło na oko 200ml. Dokładne dane będę miał, jak zacznę robić dolewki, jednak już widzę, że jest lepiej

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Po wielu przygodach w końcu udało mi się dorobić drugi pilot (przypłynął używany ze stanów) :D. Przy okazji dorobiłem zwykły klucz, bo po co ryzykować :)

WP_20170120_004_zpsv0ktel6c.jpg

Już się bałem, że nie obejdzie się bez ASO, ale jednak znalazłem fachowca, do tego tanio :)

Teraz przydałoby się jakoś zdjąć w końcu starą gałkę z tiptronica :D

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.