Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Skuteczne czyszczenie felg


Rokiś

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam zdecydowanie do takiego zabiegu paste auto max!!! jest tania bo kosztuje 4 zl lekko scierna-zbiera resztki asfaltu(te kropeczki czarne) i daje nie samowity polysk. Naklada sie na felge odczeka kilka minut i poleruje szmatka efekt jest zajebiaszczy:) :decayed:[br]Dopisany: 20 Grudzień 2008, 12:23_________________________________________________co do tego jak bylo w poprzednich odp pasta nie tylko nie rysuje ale zbiera rysy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam kilka wżer na przednich alu. I w tym miejscu osadziły się czarne smary. Dlatego pasta do rys raczej odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega też mi mówił żeby spróbować acetonem. Ale czy nie zniszczy mi warstwy wierzchniej alu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aceton może Ci zeżreć, wypróbuj na feldze auta szwagra (jesli go poasiadasz) :polew:

:polew: Nie mam takiej mozliwości :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprobujcie szampon do wlosow i zimna woda.

kiedys widzialem jak na myjni tak czyszcili i efekt byl niezly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę w tym temacie dużą rozbieżność środków: od zwykłych płynów po mocne chemicznie. Mi akurat chodzi o wyczyszczenie mocnych smarów które osadziły się na wżerach i kropeczek z lepiku z lata. A tego zwykłymi płynami do naczyń czy szyb, pasta do rys, pasta BHP tego nie wyczyści. Dlatego szukam czegoś mocnego a bezpiecznego dla felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę w tym temacie dużą rozbieżność środków: od zwykłych płynów po mocne chemicznie. Mi akurat chodzi o wyczyszczenie mocnych smarów które osadziły się na wżerach i kropeczek z lepiku z lata. A tego zwykłymi płynami do naczyń czy szyb, pasta do rys, pasta BHP tego nie wyczyści. Dlatego szukam czegoś mocnego a bezpiecznego dla felgi.

polecam cif a jeszcze lepiej mleczko czyszczace do bardzo zabrudzonych i zniszczonych lakierow samochodowych

ps. trzeba troszke sie natrzec ale efekt gwarantowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odswierzajac temat takie pytanie czy kwasem, z piana, jest pezpieczne mycie felg ale tych polerowanych....

widziałem kiedyś umyte takie polerowane felgi i katastrofa zrobiły się zacieki nie do usunięcia, pozostało tylko lakierowanie :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odswierzajac temat takie pytanie czy kwasem, z piana, jest pezpieczne mycie felg ale tych polerowanych....

Ja bym kwasem felg nie potraktował. Za duże ryzyko zniszczenia powłoki ochronnej :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o chromowane felgi, w ktorych srodkach dosc mocny wzarly sie syfy z klockow itp? jest jakis dobry sposob?co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem na myjce i musze wam powiedzieć ze probowali jakimś kwasem i nie odczyscilo sie to za dobrze :kwasny: jedno kolo mialem strasznie zapuszczone, kombinowali różnymi środkami i w końcu dali sobie spokuj... Proponowali mi jakiś środek o nazwie FORLEGA ale z tego co wyczytałem, to żeby wyczyścić koła bezpiecznie najlepiej je zdjąć i oponki też zrzucić :kwasny: testował ktoś ten produkt? bo nie wiem czy warto wydać 9,90 :tongue4: i napracować się tylko po to zeby się przekonać ze nie ma żadnego efektu :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a moze ktos mi pomoze,moje felgi w tym roku sie konca...posiadam lakierowane alu z takim swiecacym brokatem....ale problem z tym ze juz przy czyszczeniu felg zaczyna lakier wycierac sie...w zeszlym roku mylem felgi jakims plynem do felg k2 i zaczynalo byc widac slady podkladu na zalamaniach i zaokragleniach w tym roku felgi mylem plynem do naczyn i woda i miekka gabka ale za to cosik nie tak z gabka i porysowalem lekko warstwe wierzchnia...moje pytanie co zrobic zeby te ryski zlikwidowac..felgi pod sloncem fajnie sie mienia(dodatek brokatu)i ladnie to wyglada czym zatuszowac te ryski?

a co do tematu woda plus plyn do naczyn nie daje rady z wzerami po pyle z klockow,ja od wewnatrz mam sporo tych kropek i nijak z usunieciem jeszcze nie znalzlem skutecznego sposobu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze farecla? masz lakierowane felgi czy polerowane? moze drobny papier na wode i polerka

mam lakierowane :kwasny: także z polerką to sobie chyba dam spokój :tongue4:

ja przywiozłem z niemcowni jakis płyn na bazie octu i powiem wam ,że fele błyszcza sie super. :hi:

kolego co to za płyn był? ja probowałem octem, nawet tego nie ruszyło :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...