Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy quattro da rade ?


83piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po kilku latach wracam na forum. Pytanie dotyczy napedu quattro w a4. Obecnie jezdze przednionapedowym oplem, ale wyprowadzam sie na wies.

Do glownej drogi mam okolo kilometra po drodze piaskowej, ale widac ze juz kiedys utwardzanej. Po obu stronach pola. Potrzebuje auta, ktore da rade w zime jak zawieje i na wiosne przy roztopach. Mialem kupic jakas terenowke 4x4 ale nie podobaja mi sie i pomyslalem o audi quattro kombi. Co mysliscie o takim pomysle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie bedzie obnizona to smialo mozna brac. Sam mam podobna sytuacje, na zime podnosze gwint i jade nie musze martwic sie z odsniezaniem drogi. Tylko opony musza byc dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 na standardowym zawieszeniu 1BA to prawie jak Allroad - da radę. Oczywiście opony muszą być dobre, bo inaczej nawet quattro nie pociągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A4 na standardowym zawieszeniu 1BA to prawie jak Allroad

przesadzasz :D

wracając do tematu to oczywiście że tak, da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 na standardowym zawieszeniu 1BA to prawie jak Allroad

przesadzasz :D

Nie. Przynajmniej B5 po założeniu 18' i dołożeniu plastikowych dokładek może śmiało pełnić rolę Allroad :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Co mysliscie o takim pomysle ?

Da radę?

Aleś pytanie zadał że ho ho

Kup,sprawdź sam.

To że 4 łapy to nie znaczy że będzie darł jak ruski UAZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt kolega wyżej ma rację 4 łapy to nie traktor albo UAZ ale potrafi dużo, ja zastanowiłbym się nad utwardzeniem tej drogi ponieważ Ty może i wjedziesz i wyjedziesz z domu ale goście (no chyba, że wszyscy mają 4 łapy) poza tym nawet wyjście na spacer będzie problemem podczas roztopów. Gorzej ze śniegiem ale skoro jest tam dom mieszkalny no to chyba gmina jakiś pług ma do odśnieżania i nie zostawia mieszkańców "na pastwę losu". Takie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale skoro jest tam dom mieszkalny no to chyba gmina jakiś pług ma do odśnieżania i nie zostawia mieszkańców "na pastwę losu". Takie moje zdanie.

To chyba nie mieszkałeś na wsi :D

83piotrek nie słyszałeś o globalnym ociepleniu? :wink:

Już u nas nie ma zim z 1 metrowym śniegiem przez 2 miesiące i -20, więc ośka z dobrymi zimówkami da rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę miał chwile czasu to wkleję filmik jak Quattro potrafi dać rade w zimie, tylko muszę go gdzieś znaleźć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daje radę ja swoją kiedyś przeciągnąłem A6 w ośce przez kilometr zasp bo się sąsiad kopał co parę metrów - idzie jak pług albo i lepiej a śniegu zasypało że drzwi się nie dało otworzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quattro na 1BA lub 1BR idzie jak pług, śnieg błoto jest mu nie straszne

Na YT pełno jest filmików

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrych oponach idzie pięknie, ale jakieś granice rozsądku trzeba mieć :)

Teraz prawdziwej zimy nie uświadczysz :wink: , ja kiedyś takie śniegi darłem ośką :decayed::kox:

DSC_1752.jpgimage hosting above 5 mb

EHh aż szkoda, że takie zimy już minęły, a Q stoi na podwórku... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega ma małe ranczo 3 km od asfaltu z czego 1km jest to jego całkowicie prywatna ścieżka przez bagno. Posiada dwa auta Frontera 2.2 na kostce i drugie zwykłe kombi, zimową porą kombiak stoi przy asfalcie a frontera jeździ miedzy domem a asfaltem.

Od czasu do czasu spotykamy sie na alkoholizacje i testowanie frontery to lekki rytułał, Frontera na prawdziwej kostce to czołg który dosyc dobrze radzi sobie z pługiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam niektóre posty to zaczynam żałować, że nie kupiłem Audioli w quatro....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...