Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe stawki akcyzy na samochody z zagranicy


kdd72

Rekomendowane odpowiedzi

Media podają ogólne informacje o zmianach stawek akcyzy na sprowadzane samochody. Stawki mają być zależne od wieku i pojemności auta. Ogółem mają być 32 stawki akcyzy.

Czy ktoś dotarł do szczegółów stawek?

Druga sprawa to nie wiem czy nie ma tutaj jakiejś pomyłki gdyż do tej pory operowano cłami na samochody 3,1 i 18,6, a teraz mówi się o akcyzie - czy akcyza ma zastąpić cło czy to jakaś pomyłka?

Dodam że na stronach MF nic nie znalazłem.

Edytowane przez kdd72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uNeXhv9.jpg

Wszystko wskazuje na to ze to nie żart ... Kolejny absurd 1500zl wypłaty miesięcznie akcyza 18 tys czas stąd spier****c

Edytowane przez pyra111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobieżna analiza wskazuje że, w stosunku do obecnych przepisów, będzie się opłacało ściągać samochody z większymi silnikami do rocznika 2005. Oczywiście przy cenie min 20-30 tys PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na plus, przynajmniej będzie mniej szrotów na ulicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy mniej szrotów ? Może wiekowo będzie lepiej ale ... Polacy nie dlatego kupują stare auta bo je lubią ale dlatego, że ich nie stać na nowsze. A te przepisy spowodują, że handlarze będą sprowadzać auta młode, z małymi silnikami ale składane z 2 innych, żeby Polaka było stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, na mobile.de jest ponad 100 Polówek od rocznika 2013 uszkodzonych mniej lub bardziej. Najtańsza od ok 11 tys PLN. Naprawią i sprzedadzą za min 30 tysia jako niebity!

http://www.mobile.de/pl/samochod/volkswagen-polo/vhc:car,cnt:de,srt:price,sro:asc,ms1:25200_27_,frn:2013,dmg:true,vcg:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze rozumiem.

Do tej pory, kupując auto za 20 000 Euro (Audi A4 B8 3.0 TDI) trzeba bylo zapłacić 16084.54 PLN akcyzy
Teraz tylko 3592 PLN

http://r-scale-e2.dcs.redcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/89f03f7d02720160f1b04cf5b27f5ccb/a8547a85-2e15-4ef9-879f-3297814a6a96.png?type=1&srcmode=4&srcx=0%2F1&srcy=0%2F1&srcw=940&srch=940&dstw=940&dsth=940

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wychodzi. Liczy się wiek auta i pojemność. Sprawdź sobie ile taniej zapłacisz za takie samo auto tylko nowe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna próba wprowadzenia podatku od biedy.

Nie stać cię na nowy to płać więcej, chory kraj.

Szukają kasy na 500+, biednych jest więcej niż bogatych więc drą od biednych.

Brunonie K. , wróć i dokończ swoje dzieło.

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak... Brunonie wróc... całe to szambo wy***ać w piz*u, bo inaczej się nie da.

Ale do rzeczy.

Miałem sobie zmienić za jakiś czas moje B5, ale dam sobie siana. Będę nim jeździł póki mi się dziury w blasze nie zrobią.

Nie byłem przeciwko PIS'owi, ale te ich socjalne pomysły mnie do kurwicy doprowadzają, że mam co chwila płacić na jakieś nowe fanaberie na obiboków którym się nie chce rozwijać i pracować.

W ogóle to jest chore, żeby płacić więcej za litraż. Kupiłbym sobie 3.0, ale przy takich cenach OC i teraz te akcyzy to w ogóle można zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, a co raz to więcej się słyszy jak gdzieś na (z całym szacunkiem) zadupiach matka z ojcem nie pracuje bo 3 dzieci jest i żyją za 1500 zł w nędzy... no ale co tam, do roboty nie trzeba chodzić. jak można być tak leniwym ?

i jak można od nas ludzi pracujących tym samym jeszcze bardziej zdzierać hajs ?

ja wiem że poprzednia władza oddała nas w ręce Europy i teraz wszyscy z nas doją hajs tylko nie my sami, ale żeby szukać rozwiązań w taki sposób :facepalm:

oby okazało się to tylko rozdmuchiwaniem afer przez opozycję :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to jest chore, żeby płacić więcej za litraż. Kupiłbym sobie 3.0, ale przy takich cenach OC i teraz te akcyzy to w ogóle można zapomnieć.

Ale przecież przy nowych stawkach za takie B7 czy B8 3.0 tdi zapłacisz mniejszą akcyzę niż obecnie... OC niestety podrożały, ale najbardziej w pojemnościach poniżej 2.0. Różnica pomiędzy 3.0 a 2.0 w OC, to nie więcej jak 100 zł rocznie. To nie są bariery żeby kupić auto z większym silnikiem. 3.0 łapią się w pułap do 2999 wg nowej tabeli, bo pojemność jest kilka cm3 niższa. Przy proponowanej stawce taniej będzie dla samochodów droższych niż 28 967,74. 5388 zł (2005-2009) to jest właśnie dzisiejsze 18,6% akcyzy dla takiego samochodu. Każdy droższy będzie miał niższą akcyzę niż obecnie.

Edytowane przez poczekaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dla ciebie to nie jest różnica. Ja nie kupiłbym teraz B7. Mam inne wydatki i priorytety na obecnym etapie mojego życia niż po primo kupno drogiego samochodu.

Ja będę należał do tej grupy co stracą.

Nie dałbym za auto więcej niż 20 tys. a tyle i tak uważam za bezsens. Co innego jak miałbym swój dom, ze 45 lat i odchowane dzieci - nie miałbym wtedy wielu wydatków.

Takie rzeczy najbardziej uderzą w młodych rozwijających się, bo stary nie ma już innych wydatków i kupuje sobie nowsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak... Brunonie wróc... całe to szambo wy***ać w piz*u, bo inaczej się nie da.

Ale do rzeczy.

Miałem sobie zmienić za jakiś czas moje B5, ale dam sobie siana. Będę nim jeździł póki mi się dziury w blasze nie zrobią.

Nie byłem przeciwko PIS'owi, ale te ich socjalne pomysły mnie do kurwicy doprowadzają, że mam co chwila płacić na jakieś nowe fanaberie na obiboków którym się nie chce rozwijać i pracować.

W ogóle to jest chore, żeby płacić więcej za litraż. Kupiłbym sobie 3.0, ale przy takich cenach OC i teraz te akcyzy to w ogóle można zapomnieć.

Od starych aut dowalą jeszcze podatek ekologiczny - pętla się zaciska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak... Brunonie wróc... całe to szambo wy***ać w piz*u, bo inaczej się nie da.

Ale do rzeczy.

Miałem sobie zmienić za jakiś czas moje B5, ale dam sobie siana. Będę nim jeździł póki mi się dziury w blasze nie zrobią.

Nie byłem przeciwko PIS'owi, ale te ich socjalne pomysły mnie do kurwicy doprowadzają, że mam co chwila płacić na jakieś nowe fanaberie na obiboków którym się nie chce rozwijać i pracować.

W ogóle to jest chore, żeby płacić więcej za litraż. Kupiłbym sobie 3.0, ale przy takich cenach OC i teraz te akcyzy to w ogóle można zapomnieć.

Od starych aut dowalą jeszcze podatek ekologiczny - pętla się zaciska...

Dodatkowa opłata za auto powyżej 10 lat może wejść niedługo...

http://gazetaolsztynska.pl/371296,Twoje-auto-ma-wiecej-niz-10-lat-Mozesz-zaplacic-podatek.html#axzz4P7KbNgII

Dodać ciągle drożejące OC to każdy sobie odpowie na temat samochodów grubo powyżej 10 lat niewielkiej wartości typu corsa czy micra ile należy do niego dokładać samych opłat urzędowych w stosunku do wartości..

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...