Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AYM] Luzy w siedzeniu kierowcy


mariuszijo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - chciałbym się podzielić rozwiązaniem problemu z ruszającym się siedzeniem kierowcy. Otóż od kiedy zakupiłem autko (używane) siedzenie miało luzy, oparcie było stabilne. Problem załatwiłem w następujący sposób:

1. Wymontowałem fotel - uprzednio wyciągając kluczyk ze stacyjki i odłączając akumulator.

2. Zlokalizowałem gdzie są luzy - oczywiście na ruchomych elementach takich zawiasach zespolonych dziwnym nitem

3. Dalej poszła w ruch spawareczka :>, nit przyspawałem z jedej strony do blachy którą on łączy (tę szerszą główkę nitu ok 1cm) (nit jest ruchomy tzn się obraca i zespawanie nie spowoduje zablokowania fotela - unieruchomienia zawiasów)

4. Po złożeniu wszystkiego do kupy fotel stał się stabilny - ale zaczęła mi się świecić kontrolka od ESP, jednak jak tylko ruszyłem z miejsca kontrolka zgasła - żadnych błędów nic tylko rozkręcać i spawać - metoda troche "na wandala" ale skutkuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem to samo u siebie. Jak siedząc na fotelu kierowcy przenosiłem ciężar z tyłu na przód i odwrotnie to fotel tak jakby leciutko się bujał. Jak zrobi się ciepło to też porzeźbię przy nim troszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotek nie napstrykałem - ale banalnie proste to jest - przyspawajcie nity które widać od wewnątrz po wyciądnięciu fotela - taki lekki spawik wystarczy. Niedługo będę wiercił dach pod radio CB to narobie fotek :)[br]Dopisany: 31 Grudzień 2008, 16:35_________________________________________________sorki - od zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...