Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rodzaje lamp w Audi A4 B9


JawoR36

Rekomendowane odpowiedzi

@Muskel1 a może masz informacje odnośnie tego co napisałem wyżej? Chodzi o kodowanie lamp Matrix w A5/S5? Czy w ten sam sposób można odróżnić lampy w tym modelu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak w B9 są to dwie różne lampy z różnymi sterownikami. Odróżnisz także po soczewce. Kodowaniem nie uruchomisz funkcji Matrix bo to inny hardware.

 

Screenshot (384).png

Screenshot (385).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się przyjrzałem swoim lampom . Bardziej chodziło mi o to czy na rynek np inny niż europejski nie idą lampy Matrix z zakodowaną funkcją tylko FullLed bo takie info gdzies wyczytałem na forum z USA, natomiast tak jak pisałem wcześniej nie jest to nic potwierdzonego. Nie przyglądałem się nigdy na tyle w Audi z USA na aukcjach czy są tam może właśnie lampy Matrix bo większość przyjeżdża raczej na full ledach. Nie wiem natomiast jak jest z A4B9 bo tam widywałem różne lampy.

 

Zapewne w matrixach jest jeszcze jeden dodatkowy moduł w lampie. 

Edytowane przez minimum93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem, to nie jest kwestia kodowania i na rynek NAR szły tylko full LED bez matrix.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, minimum93 napisał(a):

Bardziej chodziło mi o to czy na rynek np inny niż europejski nie idą lampy Matrix z zakodowaną funkcją tylko FullLed bo takie info gdzies wyczytałem na forum z USA, natomiast tak jak pisałem wcześniej nie jest to nic potwierdzonego.

to troche dziwne by bylo, na pewno matrix sa drozsze w produkcji.

W USA dopiero od 2022 roku dopuszczono swiatla Matrix- wiec zapewne wszystko starsze nie mialo montowanych matrixow.

Natomiast od 2022 pewnie w wyzszych wersjach wyposazenia matrixy sa.

Niestety ze zdjec aukcyjnych ciezko bedzie rozpoznac... najlepiej poporosic o rozkodowanie VIN jak juz bedziesz mial upatrzony konkretne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...