Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

SWAP 2.2T

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Chodzi za mną przerzucenie silnika 2.2T do mojego A4 B6. Myślicie,że bez większej rzeźni podejdzie czy raczej mocne pałowanie się będzie ? Czego poza silnikiem mogę jeszcze potrzebować ? Sterownik ?

Opublikowano

Jak sobie wyobrażasz sterowanie tym 2.2? Przepustnica 2.2 jest na linkę, w 1.8 t elektroniczna, do tego sterowanie ASR, ESP, tempomatem i klimatyzacją. Jeżeli silnik wejdzie pod maskę na mocowania to pewnie i go odpalisz mając sterownik i wiązkę, ale to będzie wydumka, w której poza tym silnikiem nic nie będzie działało.

Opublikowano
  • Autor

Pytam ludzi bardziej znających się rzeczy niż. Pytanie jak sobie to wyobrażam jest zbyteczne bo po to założyłem ten temat :)

Opublikowano

Jarek napisz do  kolego czorny07, lub nosb  , dowiesz co co i jak konkretnie

Opublikowano

2.2T ciężko dostać, nie lepiej zrobić 300+ na tym co masz ?

Opublikowano
  • Autor

Wiszą na allegro kompletne silniki i nie są za drogie. 2.2T to moje marzenie. 

Dzięki. Podpytam się co i jak. 

Opublikowano

2,2t to stara padaczka, na allegro masz przebiagne szroty.

Opublikowano
  • Autor

  W jakim sensie stara padaczka ?

Opublikowano

Ze jest na rynku bardzo długo i 99% to szrot co wisi cud znaleźć coś bez remontu gotowego na mody i bez włożenia worka pieniędzy.. 1.8T to fajny silnik szkoda swapować bo możesz ze swojego zrobić 300km+ jak już swapować to 2.7bit ale to są koszta duże serwisowania takiego silnika wiadomo V6 to nie r4 po prostu 1.8T to za***isty silnik i ma bardzo dobry potencjał, co innego gdybyś miał 2.0 alt czy coś podobnego ... 

Opublikowano
  • Autor

Ok, to jest głos rozsądku. Dzięki wielkie !

Opublikowano

Jest jeszcze jedna ciekawa opcja w postaci 3.2 vr6 widziałem ostatnio taką strojoną przez rogala, a kto to wkładał to nie wiem ale po zdjęciach wygląda profi naprawdę jak fabryka .  Super opcja w tej budzie według mnie. 

Opublikowano

2.2T to była ciekawa opcja w erze A80, A100. Dzisiaj nie widziałbym sensu pakować go do nowszego auta, nie ta epoka.

Opublikowano

Wy chyba nie macie zielonego pojęcia jakim potencjałem dysponuje to przestarzałe, zajechane  5 w rzędzie rodem z poprzedniej epoki... Tylko 2,7bit może się z nim równać.

Co do tematu, to obawiam się że w b5, b6 może być problem bo to jest 5 garów, a w tych samochodach nie było tak długich jednostek. Poza gabarytem, wątpie żeby był jakikolwiek problem ze swapem, silnik jest rozpracowany we wszystkie strony. No i trzeba się liczyć z remontem silnika przed wsadzeniem do auta bo faktycznie ciężko o dobrą sztukę teraz.

Opublikowano
  • Autor

Remont oczywiście na pierwszy ogień by szedł. Pytanie jak z dostępnością części do 2.2T. 

Opublikowano
29 minut temu, devildrum napisał:

Remont oczywiście na pierwszy ogień by szedł. Pytanie jak z dostępnością części do 2.2T. 

Zobacz temat sagem-a  wkładał do 80tki 2.2t aan, robił tez remont przed więc części raczej dostępne

tu masz temat: http://www.audiklub.org/forum/viewtopic.php?f=33&t=121896

 

 

temat tez do 80tki ale coś może zaciekawi

http://sportaudi.pl/viewtopic.php?t=10122http://sportaudi.pl/viewtopic.php?t=10122

Edytowane przez marcinoa4b5

Opublikowano
4 godziny temu, wojtek_lbn napisał:

Wy chyba nie macie zielonego pojęcia jakim potencjałem dysponuje to przestarzałe, zajechane  5 w rzędzie rodem z poprzedniej epoki... Tylko 2,7bit może się z nim równać.

2,7 też wymaga drogiego remontu, o kosztach eksplikacji i rzeźbienia nie wspomnę... wątpię by kolega chciał robić solidne moce...

BTW: 2.2 ze względu na mocowanie silnika możesz mieć spory problem z legalizacją, zanim zrobisz cokolwiek 5 tyś razy się zastanów zwłaszcza że nie masz 1,6. 

Edytowane przez marcin4x4

Opublikowano
  • Autor

Ok, dzięki Panowie za pomoc. Rozwiane wątpliwości w jeden dzień.

 

Opublikowano

czyli robisz :P

Opublikowano
  • Autor

Na razie biorę koszty remontu 2.2T jak coś :)

Opublikowano

Nie lepiej zrobić w tej cenie Stage 3 do 1.8 T? będziesz miał ~300+ km

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.