Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[TEST] Jaki płyn do spryskiwaczy ?


jarko

Rekomendowane odpowiedzi

Tydzień temu kupiłem na shellu zimowy płyn do -22 stopni - i pewnego ranka zaskoczenie - przy temp. - 15 st. płyn zamarzł w dyszach spryskiwaczy.

Może to była jakaś trafna partia.

Jednak dalej będę kupował płyn tylko na orlenie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że się dopnę. Ale moim zdaniem najlepszy płyn do biedronkowy!! Zawsze go kupuję. I letni i zimowy! Rewelacja! Letni taniocha (kiedyś kupiłem za 4 zł -> 4 litry:) ) zimowy też niezbyt drogi (10 zł -> 4l). Temperatura niby do -22, ale przy -25--28 ładnie się trzymał!! Dla mnie bomba :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że się dopnę. Ale moim zdaniem najlepszy płyn do biedronkowy!! Zawsze go kupuję. I letni i zimowy! Rewelacja! Letni taniocha (kiedyś kupiłem za 4 zł -> 4 litry:) ) zimowy też niezbyt drogi (10 zł -> 4l). Temperatura niby do -22, ale przy -25--28 ładnie się trzymał!! Dla mnie bomba :good:

Ciekawe jak niedługo będą wyglądały Twoje uszczelki oraz lakier jak Ci to wszystko powyżera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak niedługo będą wyglądały Twoje uszczelki oraz lakier jak Ci to wszystko powyżera.

Dokładnie , a jeszcze taniej byłoby (w przypadku letniego) kupić najtańszy płyn do mycia naczyń i rozmieszać z wodą (kranówą) :naughty: ... z zimowym też może dało by się coś pokombinować :mysli:

Sorry za :ot::wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że się dopnę. Ale moim zdaniem najlepszy płyn do biedronkowy!! Zawsze go kupuję. I letni i zimowy! Rewelacja! Letni taniocha (kiedyś kupiłem za 4 zł -> 4 litry:) ) zimowy też niezbyt drogi (10 zł -> 4l). Temperatura niby do -22, ale przy -25--28 ładnie się trzymał!! Dla mnie bomba :good:

Ciekawe jak niedługo będą wyglądały Twoje uszczelki oraz lakier jak Ci to wszystko powyżera.

A tu się z kolegą nie zgodzę, dla biedronki płyn AURA produkuje firma Organika uznany w różnych testach producent płynów eksploatacyjnych i jest to naprawdę bardzo dobry płyn na pewno nie zżera uszczelek ,wycieraczek czy lakieru ale jak ktoś chce lać droższy to mu oczywiście wolno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta tyle że jak zalałem zimowym z bierdony z tamtego roku to przy -4 mi na szybie zamarzał :confused4:

Ale jaka marka nie pamiętam bo to była resztka i butla poszła do kosza. Więc nie wiem czemu tak, ale po zalaniu tegorocznym przy -15 nie marzło, więc nie wiem czy zwietrzał czy może inny producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu się z kolegą nie zgodzę, dla biedronki płyn AURA produkuje firma Organika uznany w różnych testach producent płynów eksploatacyjnych i jest to naprawdę bardzo dobry płyn na pewno nie zżera uszczelek ,wycieraczek czy lakieru ale jak ktoś chce lać droższy to mu oczywiście wolno.

Co z tego, że to Organika ? 4 zł za 4L to raczej nie jest nic oszałamiającego. To tak jak z marketami i mięsem - market zamawia szynki żeby była po 12 zł/kg i zakład produkcyjny taką robi (z 1 kg mięsa robią 3 kg szynki po 12 zł/kg). Jak zamówią szynki za 25 zł/kg to zakład też robi (z 1 kg szynki robią 1,8 kg szybki za 25 zł).

Wybacz, ale woda w sklepie więcej kosztuje, a co dopiero płyn za 4 zł, który jeszcze nie zamarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:polew: wg twojego toku myślenia w biedronce sprzedają najgorszy padziew cytrusy bez witaminy C, ziemniaki z zaniżoną ilością skrobi,mleko bez białka i płyn do spryskiwaczy który zamarza a najgorzszy shit to np TV SONY,PANASONIC i innych producentów też sprzedawanych w marketach :polew: Nie masz najmniejszego pojęcia jak działają takie koncerny i na jakiej zasadzie otrzymują towar, nie każdy towar sprzedawany w marketach to syf sam pewnie dużo kupujesz i nie narzekasz.Dla mnie AURA sprzedawana w bidulu jest :good: i tyle w tym temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie kosztuje 9.99 zł. Wtedy im zostały ostatnie sztuki a już przerzucali się na zimowy więc obniżyli cenę. Tak jak mówię- nie będę nikogo namawiał. Ale w poprzednim aucie przez 3 lata lałem tylko biedronkowy płyn i nic się ani z uszczelkami ani z wycieraczkami nie działo. Także może lepiej niech sie na ten temat wypowiedzą ludzie, którzy tego używali a nie Ci, którzy płacą 30 zł za płyn i uważają, że to musi kosztować :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja się podpisuję pod tym,że płyn z biedrony jest naprawdę dobry.

Używam od kilku lat już w 2-im aucie i złego słowa nie powiem.

Najważniejsze,że jeszcze nigdy nie przyłapał :rolleyes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to płyn do spryskiwaczy ze sklepu NETTO jest dobry, ale czuć go denaturatem. Na etykiecie napisano, że jest o zapachu leśnym.

:mysli::mysli::mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej dolać denatu.... do płynu spryskiwacza jeszcze jak się ma xenony org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalałem płyn z BP,zamarzł przy -12 zaś biedronkowy w zaszłą zimę -21 dał radę :kox: ,skutków ubocznych na razie nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leje zima-lato SONAXa jak dla mnie rewelacja :good: tylko cena mogła by być niższa :chytry:[br]Dopisany: 15 Grudzień 2010, 21:44_________________________________________________Ps.

Jeżeli kupujecie płyn na stacji paliw szczególnie Orlen zawsze sprawdzajcie plomby na nakrętkach :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zawsze kupuje do służbowego auta, nic tam podejrzanego nie zauważyłem.

:mysli:

:mysli:

:mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też popieram płyn Aura z Biedronki, bardzo dobra jakość, a cena nie jest wysoka i nie zauważyłem uszczerbków w uszczelkach itp. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedronka nie zamarza, bo pewnie ma w sobie tyle gównianej chemii, że to nawet w -50 nie zamarznie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedronka nie zamarza, bo pewnie ma w sobie tyle gównianej chemii, że to nawet w -50 nie zamarznie :naughty:

taa,a te inne mają mniej gównianą chemię :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...