Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[TEST] Jaki płyn do spryskiwaczy ?


jarko

Rekomendowane odpowiedzi

Biedronka nie zamarza, bo pewnie ma w sobie tyle gównianej chemii, że to nawet w -50 nie zamarznie :naughty:

gdyby były jakieś reklamacje i nie spałniłby norm dawno by go wycofali

a tak cieszy się wielkim powodzeniem od lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa,a te inne mają mniej gównianą chemię :cool1:

Zapytaj kogoś, kto zna się na chemikaliach.

Nie wierzę w płyny za 4zł/4L - ewidentnie takie coś musi być chyba na jakimś odpadowym alkoholu, bo sam koszt dobrego alkoholu w dobrym płynie to lekko ponad 4zł na 4L więc o czym my rozmawiamy ? Może być też tak, że ten płyn jest zrobiony na metanolu, który jest dużo tańszy od etanolu oraz, że np. dodany jest jakiś glikol etylenowy albo inne syfy.

gdyby były jakieś reklamacje i nie spałniłby norm dawno by go wycofali

a tak cieszy się wielkim powodzeniem od lat...

A sprawdzał ktoś normy np. zawartości etanolu/metanolu w takim płynie ? Zgodnie z normą może być na poziomie 3% - wszystko powyżej to łamanie prawa, ale z tego nikt sobie nic nie robi, bo z tego co mi wiadomo tanie gówno potrafi mieć tego nawet 20% - dziwisz się wtedy, że nie zamarza, a potem wpływa to źle na resztę nadwozia ? Nie zamarza więc nie ma reklamacji, tylko potem zdziwienie, że lakier wysuszony po zimie, lekko zmatowiały i to samo uszczelki. Ciekawe czemu.

Dobry płyn posiada:

1. dobry jakościowo alkohol

2. detergent(y) z wyższej półki

3. dobrą kompozycję zapachową

4. ewentualnie jakieś ekstra dodatki

Nie widzę tego wszystkiego w płynie za 4 zł za 4L.

Ostatnio jechałem z kolegą, który zalał zimowy płyn z Lidla czy h... wie skąd - jak psiknął na szyby, to myślałem, że padnę w środku. Dobrze, że go Policja nie zatrzymała, bo pierwsze co wzięliby go na alkomat, że jakiś denaturat żłopał.

Inną sprawą jest to, że w Polsce dalej kupuje się byle gówno i nikt się nie nauczył, że "tanie mięso psy jedzą".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zakupiłem płyn zimowy ze statoila 5l -30zł . Kupiszon niemożliwy , zamarzal mi na szybie przy -10*C , piertole dalej leje biedronkę 10zł - 5l , tak samo dziala jak ten ze statolia :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta na stacji paliw można kupić płyn za 15 pln

ale chyba każdy wie jakie tam mają przebitki-czyli wychodzi 5pln.

A zapachem płynu z biedrony można się tylko delektować i delektować i delektować.... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze zabezpieczysz lakier i uszczelki to żaden ujowy płyn nie wyrządzi Ci szkód :cool1:

Nie do końca ... czasami to są zbyt agresywne środki i szybko schodzi zabezpieczenie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze zabezpieczysz lakier i uszczelki to żaden ujowy płyn nie wyrządzi Ci szkód :cool1:

Nie do końca ... czasami to są zbyt agresywne środki i szybko schodzi zabezpieczenie :wink4:

ja leję od zawsze taniznę jak na razie nie zauważyłem skutków ubocznych :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze zabezpieczysz lakier i uszczelki to żaden ujowy płyn nie wyrządzi Ci szkód :cool1:

Nie do końca ... czasami to są zbyt agresywne środki i szybko schodzi zabezpieczenie :wink4:

czasami....ptak Ci najebie kupę i też narobi szkód :naughty:

Jak widać,wiele osób leje biedronkowy płyn i sobie chwala,ale widzę że dla Ciebie to co tanie jest be :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami....ptak Ci najebie kupę i też narobi szkód :naughty:

Chemia w płynie do spryskiwaczy w porównaniu do tego, co potrafi narobić ptasie g... to pikuś :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami....ptak Ci najebie kupę i też narobi szkód :naughty:

Chemia w płynie do spryskiwaczy w porównaniu do tego, co potrafi narobić ptasie g... to pikuś :tongue4:

to fakt kupa potrafi narobić :kox:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uważam że każda szanująca się firma nie pozwoli sobie na wypuszczenie na rynek szajsu i zszarganie swojej marki.

Jeżeli tylko finanse pozwalają to na jakości się nie powinno oszczędzać :mysli: aczkolwiek nie wszystko co tanie jest złe :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem wczoraj w OBI koncentrat zimowy z firmy NIGRIN, bo ogólnie NIGRIN ma bdb produkty. Rozcieńczyłem go z 2,5L wody destylowanej i jutro sprawdzę jak się spisuje :wink4:

Bardzo fajnie zmywał :good: niestety się skończył po tygodniu i na szybko dokupiłem gotowy płyn na statoilu i kupa totalna :sick3: strasznie tłusty i smuży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem wczoraj w OBI koncentrat zimowy z firmy NIGRIN, bo ogólnie NIGRIN ma bdb produkty. Rozcieńczyłem go z 2,5L wody destylowanej i jutro sprawdzę jak się spisuje :wink4:

Bardzo fajnie zmywał :good: niestety się skończył po tygodniu i na szybko dokupiłem gotowy płyn na statoilu i kupa totalna :sick3: strasznie tłusty i smuży...

Ale Tomek za to fajnie pachnie , już Ci mówiłem (coś za coś) :naughty::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z ciekawości - ile kosztuje płyn w aso ?? :cool1:

tyle co na stacji przecież oni handlują zwykłymi płynami np. firmy Organika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z ciekawości - ile kosztuje płyn w aso ?? :cool1:

W Magro Rybnik 13 złoty za litr koncentratu na - 70oC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale można zawsze zadzwonić i zapytać :mysli:[br]Dopisany: 22 Grudzień 2010, 18:25_________________________________________________o ale kolega robert już nam odpowiedział :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa,a te inne mają mniej gównianą chemię :cool1:

Zapytaj kogoś, kto zna się na chemikaliach.

Nie wierzę w płyny za 4zł/4L - ewidentnie takie coś musi być chyba na jakimś odpadowym alkoholu, bo sam koszt dobrego alkoholu w dobrym płynie to lekko ponad 4zł na 4L więc o czym my rozmawiamy ? Może być też tak, że ten płyn jest zrobiony na metanolu, który jest dużo tańszy od etanolu oraz, że np. dodany jest jakiś glikol etylenowy albo inne syfy.

gdyby były jakieś reklamacje i nie spałniłby norm dawno by go wycofali

a tak cieszy się wielkim powodzeniem od lat...

A sprawdzał ktoś normy np. zawartości etanolu/metanolu w takim płynie ? Zgodnie z normą może być na poziomie 3% - wszystko powyżej to łamanie prawa, ale z tego nikt sobie nic nie robi, bo z tego co mi wiadomo tanie gówno potrafi mieć tego nawet 20% - dziwisz się wtedy, że nie zamarza, a potem wpływa to źle na resztę nadwozia ? Nie zamarza więc nie ma reklamacji, tylko potem zdziwienie, że lakier wysuszony po zimie, lekko zmatowiały i to samo uszczelki. Ciekawe czemu.

Dobry płyn posiada:

1. dobry jakościowo alkohol

2. detergent(y) z wyższej półki

3. dobrą kompozycję zapachową

4. ewentualnie jakieś ekstra dodatki

Nie widzę tego wszystkiego w płynie za 4 zł za 4L.

Ostatnio jechałem z kolegą, który zalał zimowy płyn z Lidla czy h... wie skąd - jak psiknął na szyby, to myślałem, że padnę w środku. Dobrze, że go Policja nie zatrzymała, bo pierwsze co wzięliby go na alkomat, że jakiś denaturat żłopał.

Inną sprawą jest to, że w Polsce dalej kupuje się byle gówno i nikt się nie nauczył, że "tanie mięso psy jedzą".

Nie wiem gdzieś ty widział taka cenę Biedronkowego płynu bo ja ostatnio kupiłem 4 litry za 10 zł i jest on o wiele lepszy jak płyny jakie kupowałem za 15 zł na stacji. W tamtym roku pod koniec zimy kupiłem ten Biedronkowy i też był pierwsza klasa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...