Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[TEST] Jaki płyn do spryskiwaczy ?


jarko

Rekomendowane odpowiedzi

polecam płyn z biedronki. Zimę u mnie przelatał i nie było z nim żadnych kłopotów.Nazywa sie aura czy cos takiego. Letni również niczego sobie a kosztuje chyba 5 zł za 5l.

jest za***isty bo pozostawia po sobie ślady/wżery na lakierze :gwizdanie: :cool1:

Ja u siebie nic złego nie zauważyłem. Wiec polecam. Używałem go w kilku autach i było ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że taki płyn za 5zł to co ma w składzie? Że taki producent sie przejmuje tym że ten produkt to typowy wyżeracz dla lakieru jak ptasie odchody ? Ważne że skutecznie myje szybe i ładnie pachnie. A konsekwencje tego będą dopiero pewnie po kilku latach, więc cieżkie jest aby to udowodnić, zresztą taki typowy użytkownik - pan Kowalski oszczędzający na wszystkim nie będzie zapewne tego robił.

Płyn sie używa nie tylko w czasie deszczu, który go w miare szybko spłuka, ale czasami też sie psika szybę gdy nie pada, wtedy płyn wysycha na lakierze. I dzieje sie to samo co z ptasim gównem zostawionym na pare dni na lakierze. Później przebarwienie gotowe.

Dokładnie , niestety niektórym tego nie wytłumaczysz , najważniejsza jest cena ... najlepsze jest to , że "lansują" się w autach za kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy złotych , a płyn do spryskiwaczy leją tańszy niż dobra woda mineralna ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że taki płyn za 5zł to co ma w składzie? Że taki producent sie przejmuje tym że ten produkt to typowy wyżeracz dla lakieru jak ptasie odchody ? Ważne że skutecznie myje szybe i ładnie pachnie. A konsekwencje tego będą dopiero pewnie po kilku latach, więc cieżkie jest aby to udowodnić, zresztą taki typowy użytkownik - pan Kowalski oszczędzający na wszystkim nie będzie zapewne tego robił.

Płyn sie używa nie tylko w czasie deszczu, który go w miare szybko spłuka, ale czasami też sie psika szybę gdy nie pada, wtedy płyn wysycha na lakierze. I dzieje sie to samo co z ptasim gównem zostawionym na pare dni na lakierze. Później przebarwienie gotowe.

Dokładnie , niestety niektórym tego nie wytłumaczysz , najważniejsza jest cena ... najlepsze jest to , że "lansują" się w autach za kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy złotych , a płyn do spryskiwaczy leją tańszy niż dobra woda mineralna ...

pieprzycie o złym działaniu płyu na lakier. Jak nie jest się ułomnym to się ustawia tak dysze żeby płyn lądował na szybie a nie jak czasami sie stoi w korku i samochód przed toba leje tak że leci nawet Tobie na dach.

A jak ktos uzywa samochodu na co dzień (pracuje) i robi co dzień wiele kilometrów to nie wierze żeby stosował płyny z wyzszych pulek bo to by zeżarło go z butami.

Ty jak jeździsz do kościoła raz w tygodniu i samochód odpicowany żeby się ludzie pod kościołem przyglądali i podziwiali jakie cudo masz to kupuj nawet taki za 100zł za litr z technologia ochrony lakieru choćby opracowana przez NASA :polew:

Pozwodzenia :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pieprzycie o złym działaniu płyu na lakier. Jak nie jest się ułomnym to się ustawia tak dysze żeby płyn lądował na szybie a nie jak czasami sie stoi w korku i samochód przed toba leje tak że leci nawet Tobie na dach.

A jak ktos uzywa samochodu na co dzień (pracuje) i robi co dzień wiele kilometrów to nie wierze żeby stosował płyny z wyzszych pulek bo to by zeżarło go z butami.

Ty jak jeździsz do kościoła raz w tygodniu i samochód odpicowany żeby się ludzie pod kościołem przyglądali i podziwiali jakie cudo masz to kupuj nawet taki za 100zł za litr z technologia ochrony lakieru choćby opracowana przez NASA :polew:

Pozwodzenia :good:

Jest dokładnie tak jak mówisz :good::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam ori VW/Audi koncentrat letni, za 20zł - wychodzi 25l płynu

Kilku kolegów ze spotów katowickich namówiłem i żaden nie żałuje :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam ori VW/Audi koncentrat letni, za 20zł - wychodzi 25l płynu

Kilku kolegów ze spotów katowickich namówiłem i żaden nie żałuje :cool1:

za takie pieniądze faktycznie można się skusić :mysli: ale do ASO mam kilometr od pracy więc nie wiem czy chce mis ie dokładac do interesu paliwo a biedronka po drodze :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam ori VW/Audi koncentrat letni, za 20zł - wychodzi 25l płynu

Kilku kolegów ze spotów katowickich namówiłem i żaden nie żałuje :cool1:

za takie pieniądze faktycznie można się skusić :mysli: ale do ASO mam kilometr od pracy więc nie wiem czy chce mis ie dokładac do interesu paliwo a biedronka po drodze :polew: :polew:

to zrób zrzutke z piecioma kolegami, to juz sie może będzie opłacać :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam nie przeszkadza dbać o auto i robić 20tys km rocznie.

Płyn sika mi centralnie na szybe a nie na dach jak tu coniektórzy sugerują.

Za to zawsze zostają resztki na wycieraczkach, jak ktoś używa gówienka z biedulki to później ma wrzery na ramionach wycieraczek i to szpetnie wygląda.

Tylko ory płyn z ASO. Jako koncentrat jest super wydajny, dobrze czyści szybe, nie śmierdzi.

Nie rozumiem jak można oszczędzać na tak ważnej rzeczy jak dobra widoczność.

To samo sie tyczy dobrych opon czy hamulców. Na tym nie oszczędzam. Po prostu.

Jakoś nie zeżarło mnie z butami :wink4:

20zł za koncentrat to chyba nie aż tak dużo.

Ja kiedyś kupiłem jeszcze taniej w promocji kilka butelek, mam zapas na zime. A jak bardziej rozciencze to mam letni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co niektórzy jakieś urazy do biedronki mają :gwizdanie:

a to nie jest oszczędność tylko jakość i to tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zanim sie ktoś wypowie to może spróbuje najpierw jeden płyn i drugi, a nie że on używa najtanszego i że jest dobry bo go wycieraczki wycierają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego za coś przepłacać i eksperymentować jak ten jest :kox:

Na tym aucie 3 lata

na poprzednim 3 lata

na wcześniejszych nie pamiętam ale 6 lat lania aury wystarczy

aby stwierdzić,że lepszego nie potrzebuję-jeżeli taki jest

A najlepsze są wżery :)

jeszcze nikt nigdy mi nie powiedział,że ma wżery od płynu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że najpierw trzeba sprawdzić kilka różnych. Ale skoro droższe i niby lepsze nie spełniają oczekiwań to po co przepłacać :gwizdanie:

czasami tańszy nie oznacza gorszy :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry to jest pojęcie względne.

Niedawno wsiadłem do auta jednego kolesia, pamiętam że jedziemy sobie spokojnie, patrzymy przez zapaćkaną przednią szybę, włączył wycieraczki i psiknął płynem.

Wycieraczki coś tam rozmazały, pojawiły sie smugi, wycieraczki miał do wymiany, ale widać koleś sie tym nie przejął, tak samo jak tym że płyn wogóle nie umył mu tej szyby tylko rozmazał i zasmrodził w kabinie.

Spojrzałem na niego a on nic... totalnie mu to nie przeszkadzało. Także, tak jak mówie, dla tego kolesia było OK i pewnie nic by w tym nie zmienił. Nawet tych wycieraczek co mu już ryse na szybie zrobiły.

Pewnie dla niektórych płyn z biedronki jest tak dobry że należy go rozcieńczyć z wodą bo jest za mocny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Biedronki płyny robi organika a to raczej znana firma

Znana ale już niestety Aury nie robi. Trzeba by sprawdzić kto teraz to robi. P-podobnie Biedrona mogła zrobić chwyt, że początkowo zaczęła sprzedawać płyn, który cieszył się dobrą opinią a teraz jedzie już tylko na opinii a sprzedaje shit pod tą samą nazwą. Też zawsze kupowałem Aurę ale jeżeli organika już tego nie robi to najlepszym rozwiązaniem będzie kupić koncentrat Adixol z Organiki i rozrabiać na -25 a może i -30 stopni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znana ale już niestety Aury nie robi. Trzeba by sprawdzić kto teraz to robi. P-podobnie Biedrona mogła zrobić chwyt, że początkowo zaczęła sprzedawać płyn, który cieszył się dobrą opinią a teraz jedzie już tylko na opinii a sprzedaje shit pod tą samą nazwą. Też zawsze kupowałem Aurę ale jeżeli organika już tego nie robi to najlepszym rozwiązaniem będzie kupić koncentrat Adixol z Organiki i rozrabiać na -25 a może i -30 stopni

To nie wiedziałem że się coś zmieniło, szkoda bo zimowy był naprawdę dobry.

Ciekawe co teraz tam leją i kto to robi dla nich, trza obadać i sprawdzić na firmowych autach i się zobaczy co jest warty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Sonaxa na zimę :) Ale również z tańszego przedziału to np Fairlane 5L - około 10PLN do kupienia w Makro. Ale czy Ktoś orientuje się czy robią Castrola Premium koncentrat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie polecam ORY płyn z ASO.

Idzie zima i warto pytać jak ktoś jest przy okazji, czasami mają promocję.

Ja trafiłem w lato na dobrą promocje i zrobiłem zapas.

Warto go wypróbować. Naprawde myje szybe i nie ma wżerów na ramionach wycieraczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie polecam ORY płyn z ASO.

Idzie zima i warto pytać jak ktoś jest przy okazji, czasami mają promocję.

Ja trafiłem w lato na dobrą promocje i zrobiłem zapas.

Warto go wypróbować. Naprawde myje szybe i nie ma wżerów na ramionach wycieraczek.

Dziś byłem w ASO po taki właśnie płyn ale sklep z częściami był nieczynny :disgust:

Julo23 mam pytanie , z tego co się orientuję , ten koncentrat dostępny jest tylko w 1 litrowych bańkach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...