Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[TEST] Jaki płyn do spryskiwaczy ?


jarko

Rekomendowane odpowiedzi

Ponownie polecam ORY płyn z ASO.

Idzie zima i warto pytać jak ktoś jest przy okazji, czasami mają promocję.

Ja trafiłem w lato na dobrą promocje i zrobiłem zapas.

Warto go wypróbować. Naprawde myje szybe i nie ma wżerów na ramionach wycieraczek.

Dziś byłem w ASO po taki właśnie płyn ale sklep z częściami był nieczynny :disgust:

Julo23 mam pytanie , z tego co się orientuję , ten koncentrat dostępny jest tylko w 1 litrowych bańkach ?

zimowy jest 1l i 0,5l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dołączę się do pytania dopytowując tak z ciekawości jak cena w ASO tego koncentrata :decayed::mysli: :mysli: :mysli:

~ 22 zł za litr :wink4:

zimowy jest 1l i 0,5l

Tak właśnie się domyślałem , szkoda , że nie ma większych opakowań , chociaż 2 litrowych :confused4:

Ale i tak w poniedziałek kupuję na próbę , na razie moim faworytem jest "Psik Psik" Autolandu ( ten do - 24oC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: za info :wink4:

w sumie nie jest to jakaś przepaść cenowa a jakość podejrzewam :good: w sumie nigdy nie lałem tego specyfiku :mysli: trzeba spróbować :naughty:

Ja póki co jadę od czasu do czasu na Adixolu konc. i ostatnio Sylen Orlenu :wink4: ale ori zapewne spróbuję niebawem :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dołączę się do pytania dopytowując tak z ciekawości jak cena w ASO tego koncentrata :decayed::mysli: :mysli: :mysli:

~ 22 zł za litr :wink4:

Drogo :confused4: ja w okresie zimowym jak jest chlapa, to prawie co tydzień dolewam płynu, więc 22zł za litr to mnie nie stać :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dołączę się do pytania dopytowując tak z ciekawości jak cena w ASO tego koncentrata :decayed::mysli: :mysli: :mysli:

~ 22 zł za litr :wink4:

Drogo :confused4: ja w okresie zimowym jak jest chlapa, to prawie co tydzień dolewam płynu, więc 22zł za litr to mnie nie stać :gwizdanie:

Z tym że to jest koncentrat.

Cen już nie pamiętam, ja kupiłem rok temu i mam zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogo :confused4: ja w okresie zimowym jak jest chlapa, to prawie co tydzień dolewam płynu, więc 22zł za litr to mnie nie stać :gwizdanie:

Ale to koncentrat :cool1: Nierozcieńczony jest na -72oC

Z niego zrobisz 2 litry na -36oC , 3 litry na -24oC , 4 litry na -12oC , 5 litrów na -6oC , można sobie robić taki płyn "przejściowy" czyli np. zastosować rozcieńczenie w proporcji np. na -6/-12oC :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam płyn z hurtowni motoryzacyjnej gordon.

Płyn ma taka samą nazwę jak sama hurtownia - mają i letni i zimowy - naprawdę dobra jakość za sensowną kasę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam płyn z hurtowni motoryzacyjnej gordon.

Płyn ma taka samą nazwę jak sama hurtownia - mają i letni i zimowy - naprawdę dobra jakość za sensowną kasę

opłaca mi się tam jechać :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam płyn z hurtowni motoryzacyjnej gordon.

Płyn ma taka samą nazwę jak sama hurtownia - mają i letni i zimowy - naprawdę dobra jakość za sensowną kasę

opłaca mi się tam jechać :mysli:

Po jeden płyn raczej nie - ja zawsze załatwiam kilka spraw za jednym podejściem.

A jeśli chodzi o lidlowy płyn też go użytkowałem przez jakiś czas - ale tak naprawdę jego główną zaletą jest cena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wole ory z ASO, bo po tych wszystkich tanich wynalazkach to odłazi lakier z ramion wycieraczek.

Tak.. i zęby wypadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam płynu z BP tylko dlatego że mam go za darmo, gdybym miał kupowac za Swoje pieniądze to nie kupił bym go nigdy bo cena zabija jak za 4,5L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wole ory z ASO, bo po tych wszystkich tanich wynalazkach to odłazi lakier z ramion wycieraczek.

Tak.. i zęby wypadają

I zacieki na lakierze przy spryskiwaczach, mało to razy widziałem na masce takie rodzynki.

Nawet na spotach sie widzi u coniektórych klubowiczów w B5-tkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK zacieki być może, ale lakier z ramion?

W tatowym OOOO b4 od 8 lat lane są tylko najtańsze płyny do spryskiwaczy(głównie lidl, biedronka) i nic nie złazi.

Jeżeli z czegoś schodzi farba od płynu do sprysków to nie trzeba zmieniać płynu tylko raczej auto bo w takim razie jakość powłoki mówi wszystko o samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam denaturat :kox: :kox: Nie zamarza, pięknie, intensywnie pachnie, nie zostawia smug i jest stosunkowo tani :gwizdanie: :kox: :kox:

A tak szczerze: Lałem już płyn z lidla, bierdy, Orlen, Shell, Bp, Auchan, Norauto, ori vw, ori mercedesa i każdy miał jakiś plus i jakiś minus typu smugi, przebarwienia etc... Ale wiem, że płyny z "wyższych półek" cenią sobie ludzie którzy dbają o wygląd swojego auta, sam taki jestem i np. denerwuje mnie jak zostaje mi biały osad po myciu reflektorów spryskiwaczami, czy szyba w miejscach gdzie nie wycierają wycieraczki jest matowa, dlatego sam kupuje płyny droższe, bardziej znane, jakichś tam renomowanych firm, ale i tak jestem zdania, że nawet te "tanie" nie oznacza gorsze. Każdy kupuje, co chce i na co ma ochote..

Na pewno z całego serca mogę polecić ori VW, ew. BP :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...