Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[TEST] Jaki płyn do spryskiwaczy ?


jarko

Rekomendowane odpowiedzi

Ja używam płyn z Lidla. Ostatnio go kupiłem w promocji za 7,70zł/5L normalna cena to 11zł/5L. Temperatura podana to -20oC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak z tych "marketowych" tylko Aura z Biedronki :>

dokładnie plyn z Biedy jest ok za ta kase. po sezonie robia wysprzedaz i mozna zrobic zapas na next sezon :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba by dodać biedronkową Aurę do lity wyżej ,jak widać jest przez wielu użytkowników polecany :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zabrakło mi płynu do spryskiwaczy i przez zupełnie czysty przypadek zostałem posiadaczem zimowego płynu z Biedronki. Myślałem , że po takich opiniach tego płynu w tym wątku na pewno będzie dobry , więc zalałem :kwasny: ... moje spostrzeżenia : płyn robi się coraz gęstszy ( a nawet jakby tłusty ) wraz z spadkiem temp. , smuży , śmierdzi , ... nie dziwię się , że tyle kosztuje , czysta tandeta :wallbash:

Ci co chwalą ten płyn , najwidoczniej nie mieli jeszcze styczności i przyjemności stosowania jakiegoś naprawdę dobrego zimowego płynu do spryskiwaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Płyny relatywnie droższe i firmowe są lepsze, aczkolwiek sam najczęściej kupuje płyn w "Aldi"(ok. 9zl/5L) i powiem szczerze ze nie jest najgorszy, a nawet warty polecenia. W porównaniu do płynów z Auchan/Tesco etc to miodzio. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyn robi się coraz gęstszy ( a nawet jakby tłusty ) wraz z spadkiem temp. , smuży , śmierdzi , ... nie dziwię się , że tyle kosztuje , czysta tandeta

Ciekawe bo ja nawet przy -20 nie miałem takich objawów a płyn jest zalany co najmniej w 10 autach.

Ci co chwalą ten płyn , najwidoczniej nie mieli jeszcze styczności i przyjemności stosowania jakiegoś naprawdę dobrego zimowego płynu do spryskiwaczy

Jaki to jest ten naprawdę dobry płyn że da się zobaczyć aż taką różnicę jak piszesz, bo już chyba wszystkie przetestowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimowy płyn do spryskiwaczy "Psik Psik" z AUTOLANDU to to samo co Biofix Castrol ( Autoland podpisał umowę z Castrol Polska ) , oraz to samo co zimowe płyny do spryskiwaczy z BP i Kaufland'u (str. 2 ) :

http://autoland.pl/files/file/nagrody/sprawozdanie_0327CBM2010.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A ja z 2 pytaniami. Czy kupujecie płyny, które mają napisane, że są przeznaczone do xenonów, czy nie zwracacie na to uwagi?

Osobiście kupuję do A4 psik-psik, ale właśnie ten z takim dopiskiem, ale jest sporo droższy od takich co tego dopisu nie mają.

Jaki płyn na lato polecacie(też biorąc pod uwagę posiadanie xenonków)?

P.S. psik-psik zamarzł mi przy -12 na szybie, po prostu zimne auto/szyba i wszystko się zamazało, trzeba było się zatrzymać i ponownie skrobać szybę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zabrakło mi płynu do spryskiwaczy i przez zupełnie czysty przypadek zostałem posiadaczem zimowego płynu z Biedronki. Myślałem , że po takich opiniach tego płynu w tym wątku na pewno będzie dobry , więc zalałem :kwasny: ... moje spostrzeżenia : płyn robi się coraz gęstszy ( a nawet jakby tłusty ) wraz z spadkiem temp. , smuży , śmierdzi , ... nie dziwię się , że tyle kosztuje , czysta tandeta :wallbash:

Ci co chwalą ten płyn , najwidoczniej nie mieli jeszcze styczności i przyjemności stosowania jakiegoś naprawdę dobrego zimowego płynu do spryskiwaczy

co ty pitolisz :blink:

to chyba pół zbiornika zostało ci tego twojego i po dolewce takie efekty :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam płyn z Lidla. Ostatnio go kupiłem w promocji za 7,70zł/5L normalna cena to 11zł/5L. Temperatura podana to -20oC

Ja także, od dłuższego czasu używam tego płynu i to zarówno zimowego, jak i letniego. Używałem wcześniej płyn, kupowany na ORLEN-ie - nie widzę różnicy w jakości, za to cena :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zabrakło mi płynu do spryskiwaczy i przez zupełnie czysty przypadek zostałem posiadaczem zimowego płynu z Biedronki. Myślałem , że po takich opiniach tego płynu w tym wątku na pewno będzie dobry , więc zalałem :kwasny: ... moje spostrzeżenia : płyn robi się coraz gęstszy ( a nawet jakby tłusty ) wraz z spadkiem temp. , smuży , śmierdzi , ... nie dziwię się , że tyle kosztuje , czysta tandeta :wallbash:

Ci co chwalą ten płyn , najwidoczniej nie mieli jeszcze styczności i przyjemności stosowania jakiegoś naprawdę dobrego zimowego płynu do spryskiwaczy

zupełnie nie zgadzam się z tą opinią nic takiego nie zaobserwowałem Robercie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zupełnie nie zgadzam się z tą opinią nic takiego nie zaobserwowałem Robercie

może trafiłem na jakąś podróbkę :mysli:

jedno wiem , że już tego gówna nie kupię :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wlewał ktoś AURA spryskiwacz z biedrony :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wlewał ktoś AURA spryskiwacz z biedrony :naughty:

Poczytaj kilka postów wstecz , zresztą b.dużo ludzi go chwali , ja jeszcze większego c**jstwa nie miałem wlanego w aucie i w życiu już tego nie wleję do zbiorniczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wlewał ktoś AURA spryskiwacz z biedrony :naughty:

Poczytaj kilka postów wstecz , zresztą b.dużo ludzi go chwali , ja jeszcze większego c**jstwa nie miałem wlanego w aucie i w życiu już tego nie wleję do zbiorniczka

E tam marudzisz :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam ''psik psik'' z autolanda ale ostatnio wlałem boryszew monsun podobno do -35 C ,nie narzekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam ''psik psik'' z autolanda ...

jeden z lepszych płynów zimowych dostępnych w tej chwili :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też używam "psika" ale jakoś tak coraz mniej jestem zadowolony, więc studiuję wątek :decayed: zresztą przy wycieraczko mazaczkach w B6 to pewnie każdy będzie raczej słaby :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...