Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki olej silnikowy do Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jutro jadę na wymianę oleju silnikowego, pierwszy raz tym samochodem. Patrzę dziś do książeczki, którą otrzymałem od gościa, który sprowadził samochód z Niemiec i przygotowywał go do jazdy (olej, filtry, klocki, rozrząd - pasek, rolka, napinacz), a tam pisze, ze wymieniono olej na Shell 15W40. Według danych, które znalazłem to jest to zwykły olej mineralny. :frown:

Jakim olejem mam zalać jutro? Pełen syntetyk chyba nie jest najlepszym pomysłem - czytałem, że taka zmiana może zaszkodzić silnikowi. Wlać półsyntetyk? Dziś dzwoniłem, mają Mobil, Elf, Castrol, Shell, Shell z beczki - który?

wlej 10w40 i bedzie :good:
  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Wyświetleń 795 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Jutro jadę na wymianę oleju silnikowego, pierwszy raz tym samochodem. Patrzę dziś do książeczki, którą otrzymałem od gościa, który sprowadził samochód z Niemiec i przygotowywał go do jazdy (olej, filtry, klocki, rozrząd - pasek, rolka, napinacz), a tam pisze, ze wymieniono olej na Shell 15W40. Według danych, które znalazłem to jest to zwykły olej mineralny. :frown:

Jakim olejem mam zalać jutro? Pełen syntetyk chyba nie jest najlepszym pomysłem - czytałem, że taka zmiana może zaszkodzić silnikowi. Wlać półsyntetyk? Dziś dzwoniłem, mają Mobil, Elf, Castrol, Shell, Shell z beczki - który?

wlej 10w40 i bedzie :good:

odgrzales kotleta sprzed 5 lat nie ma co :)

Opublikowano

Jutro jadę na wymianę oleju silnikowego, pierwszy raz tym samochodem. Patrzę dziś do książeczki, którą otrzymałem od gościa, który sprowadził samochód z Niemiec i przygotowywał go do jazdy (olej, filtry, klocki, rozrząd - pasek, rolka, napinacz), a tam pisze, ze wymieniono olej na Shell 15W40. Według danych, które znalazłem to jest to zwykły olej mineralny. :frown:

Jakim olejem mam zalać jutro? Pełen syntetyk chyba nie jest najlepszym pomysłem - czytałem, że taka zmiana może zaszkodzić silnikowi. Wlać półsyntetyk? Dziś dzwoniłem, mają Mobil, Elf, Castrol, Shell, Shell z beczki - który?

wlej 10w40 i bedzie :good:

odgrzales kotleta sprzed 5 lat nie ma co :)

ja tylko sugeruje a nie rozkazuje wiem ze według ciebie będzie dobry 5w30 lub 40 :decayed:
Opublikowano

Jutro jadę na wymianę oleju silnikowego, pierwszy raz tym samochodem. Patrzę dziś do książeczki, którą otrzymałem od gościa, który sprowadził samochód z Niemiec i przygotowywał go do jazdy (olej, filtry, klocki, rozrząd - pasek, rolka, napinacz), a tam pisze, ze wymieniono olej na Shell 15W40. Według danych, które znalazłem to jest to zwykły olej mineralny. :frown:

Jakim olejem mam zalać jutro? Pełen syntetyk chyba nie jest najlepszym pomysłem - czytałem, że taka zmiana może zaszkodzić silnikowi. Wlać półsyntetyk? Dziś dzwoniłem, mają Mobil, Elf, Castrol, Shell, Shell z beczki - który?

wlej 10w40 i bedzie :good:

odgrzales kotleta sprzed 5 lat nie ma co :)

ja tylko sugeruje a nie rozkazuje wiem ze według ciebie będzie dobry 5w30 lub 40 :decayed:

nie chodzi o to - zobacz na date postu, na ktory odpowiedziales :cool1:

Opublikowano

Faktycznie, u Dzika ze Szczecina... :rolleyes: Więc Pany, który będzie lepszy w moim przypdaku?? Motul 5W40 czy 10W40, bo zamawiam...

Opublikowano

10W40 ??????

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

Kujawski bedzie najlepszym wyjściem :good: :good: :good: :good:

Opublikowano

Za pare dni mam zamiar wymienic olej.. Rok temu kupilem samochod i byl zalany Agip-em 10W40, i jak zmienialem rozrzad to zalalem go Mobilem 10W40, przejechalem 10 tys km. Nie wiadomo ile przejechal na tym agipie ale byl czarny po spuszczeniu. Olej troche wciaga, albo turbo albo uszczelniacze (albo to i to ). Pod korkiem oleju wpatrujac sie widac lekkie nagary pod deklem, wiec co polecacie aby nie usmiercac mi samochodu :decayed: ? Nie usmiecha mi sie teraz sciaganie czapki a tym bardziej na remont, bo oleju wciaga hmm.. na 8 tys z 1 L :disgust: .

Opublikowano

lej 5W-40

kupiśz 5 litrów to akurat wystarczy

litr na 8tkm to nie wiele

Opublikowano

Panowie mam silnik adr jego stan kilometrów nieznany. jeździł tylko na benzynie. rok bodajrze 96 silnika. jakim olejem go zalac. półcyntetyk czy mineral ? oraz jakiej marki olej będzie najlepszy z danej grupy ?

Opublikowano

Panowie mam silnik adr jego stan kilometrów nieznany. jeździł tylko na benzynie. rok bodajrze 96 silnika. jakim olejem go zalac. półcyntetyk czy mineral ? oraz jakiej marki olej będzie najlepszy z danej grupy ?

gdzie jest jakiś Zielony ?????

przeciez to już zakrawa na kpinę :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

prawie sto stron o tym samym, a Ten dopiero sie chyba obudził na kacu

Kolego Krzysztof (z cyferkami) zalej silnik "Kujawskim" albo nie, lepszy bedzie olej z oliwek

Opublikowano

albo nie, lepszy bedzie olej z oliwek

ale tylko extra verdżyn.

Opublikowano

bo jak Ci sie nie chce nawet kikli stron przeczytac to co mamy tolerowac twoje lenistwo??

Opublikowano

poziom tolerancji został juz wyczerpany

a poziom głupoty cały czas rośnie :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

ale niech Ci bedzie, poznaj chamskie serce, tutaj masz olej którym zalej motor:

http://allegro.pl/olej-motul-8100-x-cess-5w40-5l-warszawa-i2093336142.html

Opublikowano

http://www.motul.szczecin.pl/

wiele ludzi z forum ( i ja osobiscie) przekonalo sie juz o jego profesjonaliźmie, zagaj do niego , zaproponuje Ci napewno cos dobrego i w atrakcyjnej cenie

Opublikowano

dzsiaj przy - 20 odpalam silnik na X-lite - nawet klepnięcia nie było. plecam wszystkim 0W30.

Opublikowano

a olej ma wogole jakies znaczenie przy odpalaniu na mrozie??

Opublikowano

lepkość oleju ma olbrzymie znaczenie.

Opublikowano

dzsiaj przy - 20 odpalam silnik na X-lite - nawet klepnięcia nie było. plecam wszystkim 0W30.

Szkoda tylko ,że nowy X-lite nie jest już na bazie estrów , ale potwierdzam olej bardzo dobry :good:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.