Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pewnie było 100 takich pytań. Ale zapytam, czemu nie? Tylko nie chcę usłyszeć zaraz tych samych odpowiedzi, np. tylko motul w wykonaniu 10 osób.

Więc.

Jaki olej wlać? Obecnie mam Castrola Magnatec do LPG, półsyntetyk 10w40. Silnik chodzi na nim bardzo dobrze.

Co polecacie?

przejrzyj kilka stron wstecz a sie dowiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie co zalać do 3.0 motul czy liqui moly wiem że są bardzo dobre te oleje teraz jezdze jeszcze na mobil 1 5w50 chce juz zmienic na inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie co zalać do 3.0 motul czy liqui moly wiem że są bardzo dobre te oleje teraz jezdze jeszcze na mobil 1 5w50 chce juz zmienic na inny

ja zalałbym Specyfica 506.01 0W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam audi a4 b5 1.8 adr. Ma 450tys przebiegu . Chodzi ladnie silniczek suchutki. Nie wiem jaki byl poprzedni bo ja kupilem teraz. Jaki radzicie? No i nie za drogi zeby byl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes870 Jesli nie chchesz lac syntetyka pelnego, zalej Motul Synergie 10W-40. Ja jednak pokusilbym sie o syntetyk np:

Motul 8100 X-cess 5W-40 lub X-max 0W-40

Millers XFS 5w40 lub XFS 0W40

Liqui Moly Synthoil High Tech 5W-40 lub Synthoil Energy 0W-40

0W-40 są droższe ale to świetne oleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma sensu lac 0w40, tym bardziej do wolnossaka

Wysłane z mojego HTC EVO 3D X515m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a niby dlaczego ?

mam ochote to leje, nie mam, wiec leje coś innego

to jest decyzja którą podejmuje sie indywidualnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a niby dlaczego ?

mam ochote to leje, nie mam, wiec leje coś innego

to jest decyzja którą podejmuje sie indywidualnie

:brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ocenić,nie ma sensu płukać, wszystko jest czyste i nie ma nagarów,więc pozostaje jezdzić na dobrym oleju,a na jakim teraz jezdzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnatec 10w40 dlatego też jestem zadziwiony ze tak czysto , następny będzie motyl tylko nie wiem czy synergie czy x-cess

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz po zdjęciu pokrywy :

View image: WP 000257

View image: WP 000256

jakoś można ocenić stan po takim widoku, płukać nie płukać ?

wcale nie jest tak czysto

wlej płukankę i X-Cess-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0W-40 są droższe ale to świetne oleje.

Endriuu dobrze prawisz :wink:, zalałem Millersa XFS 0W40 i jestem jak na razie bardzo zadowolony. Spalanie oliwy się zmniejszyło, po prawie 12 tyś od wymiany w 2.0 tfsi 211PS, wlałem ok 650ml(ok 55ml/1000km), oleju i obecny stan to max. Co najważniejsze ostatnie ok 8tyś więcej jeżdżę w mieście i trochę bardziej "cisnę" auto, poza tym olej w porównaniu do poprzedniego(tego co zalała fabryka, najprawdopodobniej Fuchs,ew Syfol),kolor oleju wciąż bardziej przypomina olej (to wyraźnie widać), niż sadzę. Oczywiście można by było na ten temat bardziej się rozpisać, ale pomijając tą kwestię to dla mojego stylu jazdy jest to świetna oliwa i raczej będę się jej trzymał.Ewentualnie zmienię kiedyś może na Motula X-lite 0W30, lub jakiegoś Amsoila 0W30, naprawdę przekonałem się do zerówki i przy niej już raczej chyba zostanę, ogólnie Millers jak dla mnie spisuje się w porządku i mile zaskoczył :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio jak zlewalem X-lita - mechani, sie dziwil czemu wymieniam dobry olej. po 12 tys byl złoty. teraz zaleje LIQUI MOLY - Motorenöle, Additive, Autopflege - Produkte - Synthoil Energy 0 W-40 z tym ze ciezko go dostac. mysle ze bedzie jeszcze lepiej niz na millersie - LM to ACEA A3-04/B4-04, Millers C3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endriu a co ja mam wlac do swojego AJL-a ???

teraz mam X-lite 0W-30 ale i tak traktuje swoje auto

jak królika doświadczalnego :decayed::decayed::decayed::decayed::decayed::decayed:

kasa nie ma znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Devast - proponuje Amsoila 0W-30 AZO SIGNATURE SERIES lub tego Liqui Moly co ja - Synthoil Energy 0W-40. Jka go znajde - dam znac. Dzik niestety moowi,ze cieżko go dostać w Polsce. Moze sciagnie go dla mnie z Niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...