Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

CZY DO KAŻDEGO SILNIKA DOBRY JEST OLEJ SYNTETYCZNY?

Należy uważać ze stosowaniem wysokojakościowych (syntetycznych) olejów do silników, które uprzednio pracowały na niskiej jakości oleju mineralnym gdyż prawdopodobnie są one wewnątrz pokryte nagarem. Oleje wysokiej jakości posiadają zaś silne własności "myjące" - co oznacza że cały ten nagar zostanie wypłukany i silnik może się "rozszczelnić" co zaowocuje głośną pracą, zwiększonym zużyciem oleju i spadkiem mocy. Niezależnie od tego może dojść do zablokowania filtra i kanałów olejowych przez wypłukany nagar, a co za tym idzie do zatarcia silnika.

Znalazłem to gdzieś na stronie jednego z producentów olejów silnikowych.

Kurcze nadal mam obawy co do płukania i zalania 10w40. Najgorsze jest to, że w najbliższym czasie wyjeżdżam i nie chciałbym sytuacji gdzie rozszczelni mi się silnik w połowie drogi lub nawet na miejscu. Koszt naprawy w niemczech pewnie przekroczy wartość samochodu.

Jak się tak boisz to ściągnij pokrywę zaworów i zobaczysz jak wygląda silnik :) jak będzie syf to zrobisz płukankę, ściągniesz miskę wyczszcisz smoka i zalejeszsz syntetykiem. Jak się rozszczelni to wymienisz uszczelki... a jak masz jechać w trasę to wstrzymaj się z operacją aż wrócisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

to musiałbym się wstrzymać do grudnia a do tego czasu kilometrów troszkę zrobię. A jak zaleje go 10w40 to on sam się będzie płukał i obawy me są takie czy za bardzo się nie wypłucze. A jak by się rozszczelnił to ile tam trzeba jak coś wymienić uszczelek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki doradzicie mi. Nadchodzi mi wymiana oleju w moim autku Audi a4 b6 2.0 ALT. Wcześniej jeździłem na Costrolu 5W 30 ale wymieniłem na mobil 2000 10W 40 bo za drogo kosztowały mnie dolewki do niego, w takim razie co mam teraz zalać? zostawić tak jak jest? i jaki filtr oleju polecacie? pociąga mi ok 0.6l na 1000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki doradzicie mi. Nadchodzi mi wymiana oleju w moim autku Audi a4 b6 2.0 ALT. Wcześniej jeździłem na Costrolu 5W 30 ale wymieniłem na mobil 2000 10W 40 bo za drogo kosztowały mnie dolewki do niego, w takim razie co mam teraz zalać? zostawić tak jak jest? i jaki filtr oleju polecacie? pociąga mi ok 0.6l na 1000km

Poszukaj, jest osobny wątek olejowy do wynalazku jakim jest alt.

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega dostał juz pw

Endriuu, dzwoniłem dzisiaj do Ciebie ale mnie olałeś... :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na co chcesz czekać tym bardziej że jest zima ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Motula, dla B5 1,8T:

Częstotliwość wymian oleju

[TABLE=class: oci]

[TH=colspan: 2]Silnik[/TH]

Mile max.

5000

Km max.

7500

Miesiące max.

6

[/TABLE]

Coś często :co:

Ktoś z Was trzyma się takiego zalecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trzymam się blisko, tzn ok 10000km czyli średnio co 6 miesięcy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trzymam się blisko, tzn ok 10000km czyli średnio co 6 miesięcy :wink:

Dla 1,6 właśnie tyle zalecają :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Motula, dla B5 1,8T:

Częstotliwość wymian oleju

[TABLE=class: oci]

[TH=colspan: 2]Silnik[/TH]

Mile max.

5000

Km max.

7500

Miesiące max.

6

[/TABLE]

Coś często :co:

Ktoś z Was trzyma się takiego zalecenia?

To już wiem dlaczego olej Motul uchodzi za tak dobry :grin: bo wymienia się go co 7500km :decayed:

Moje 1.8T na oleju casrtrol 5w30 LonglLife zrobiło 178tyś a olej był zmieniany co 28 tyś km i motor po przepłukaniu z nagaru ma się świetnie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Motula, dla B5 1,8T:

Częstotliwość wymian oleju

[TABLE=class: oci]

[TH=colspan: 2]Silnik[/TH]

Mile max.

5000

Km max.

7500

Miesiące max.

6

[/TABLE]

Coś często :co:

Ktoś z Was trzyma się takiego zalecenia?

To już wiem dlaczego olej Motul uchodzi za tak dobry :grin: bo wymienia się go co 7500km :decayed:

Moje 1.8T na oleju casrtrol 5w30 LonglLife zrobiło 178tyś a olej był zmieniany co 28 tyś km i motor po przepłukaniu z nagaru ma się świetnie :kox:

Wymiana co 6 miesięcy..... niezły kosmos. Powinni dopisać że przed każda wymianą oleju -zalecana płukanka Motul wtedy silnik będzie wieczny.

Ewidentne nabijanie sobie kasy kosztem użytkowników albo faktycznie ten olej jest słaby i jest to forma zabezpieczenia. Z drugiej strony jeszcze nie słyszałem przypadku zatarcia silnika z powodu złego lub starego oleju. Zawsze przyczyną było jego brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjent Audi A4 B5 silnik 1.6 AHL przebieg 48tyś km zalany Castrolem Magnatec Proffesional 5W 40 będę zmieniał niedługo olej zostawić ten czy zmienić na inny? czym różni się c3 od B4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjent Audi A4 B5 silnik 1.6 AHL przebieg 48tyś km zalany Castrolem Magnatec Proffesional 5W 40 będę zmieniał niedługo olej zostawić ten czy zmienić na inny? czym różni się c3 od B4?

Motul x-cess 5w40 lub cos podobnego. LM, millers, amsoil. Castrola daruj.

Wysyłane z mojego GT-I9070P za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...