Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

jest tylko zwykły nalot

auto całe swoje zycie jezdziło na 5W-30, ja raz zalałem 5W-40 a teraz jezdze na 0W-30

nic nie ma, silnik jest zdrowy, musze wymienic uszczelnienia popychaczy bo pali mi ok litr oleju na 7 tkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Potwierdzam, śmigam swoim na 0W30 i pokrywka jak i za równo w misie jest złociutko :) Castrol to przereklamowany bubel. Poszukaj na necie, jak stoją dwie bańki castrola identyczne, z tym że po wlaniu jednego oleju i drugiego do szklanki jeden był jak stara herbata a drugi zółty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co mi doradzicie będę teraz w weekend robił drobny remoncik silnika to znaczy pierscienie, popychacze zawory i takie tam jeszcze inne i czy po takiej akcji czym najlepiej zalać silnik normalnym olejem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co mi doradzicie będę teraz w weekend robił drobny remoncik silnika to znaczy pierscienie, popychacze zawory i takie tam jeszcze inne i czy po takiej akcji czym najlepiej zalać silnik normalnym olejem ?

Jak już sam ładnie zauważyłeś, zalej swój silnik normalnym olejem :wink: MOTUL x-cess 5w40 będzie jak najbardziej normalny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobry olej

koszt ok 150 zł za 5 litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latam na mobilu półsyntetyk dobry czy kijowy?ewentualnie na co zmienić na tego MOTUL x-cess 5w40?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

95 stron i u mnie zbliza sie kolejna wymiana oleju przez 5 lat lany byl castrol 10W40 zostawic go dalej czy zmienic na inny???

Tak, zmień na MOTUL 8100 X-cess 5w40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem po otworzeniu tego wątku powinno wyskakiwać okienko z treścią "Tak, zmień na MOTUL 8100 X-cess 5w40" :banan::banan::banan::banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem po otworzeniu tego wątku powinno wyskakiwać okienko z treścią "Tak, zmień na MOTUL 8100 X-cess 5w40" :banan::banan::banan::banan:

:D

Wysłane z prodiża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

95 stron i u mnie zbliza sie kolejna wymiana oleju przez 5 lat lany byl castrol 10W40 zostawic go dalej czy zmienic na inny???

Tak, zmień na MOTUL 8100 X-cess 5w40

a wiec wytlumaczcie mi dlaczego mam zmienic z 10W40 na 5W40 czym to sie rozni??:wink: bo jestem lewa w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syntetyk ma lepsze własciwosci smarne

auto lzej odpala, mniej pali, ogólnie same korzyści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Total jak najbardziej, Elf sie juz troche przeżył :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elf jest bardzo rzadki i dobrze płucze, jeżdżę na 5w40 ale przez to więcej go też ubywa :P

Wystukane z Pegasusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wlał jakieś 0w40 i wolał bym trafić w olej dobrej jakości i ogulnie dostępny w sklepach motoryzacyjnych ...ale za szlaka nie wiem co wybrać ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...