Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki olej silnikowy do Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

nic sie nie stanie. smialo płucz

wysłane z prodiża

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Wyświetleń 796,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

OK. Silnik ostatnio słabo dogrzany to rozumiem, że przepłukać go LM engine flush ? Tak w ogóle to może to negatywnie wpłynąć na silnik? Trochę czytałem na ten temat i zdania są podzielone. Niestety nie mam nikogo znajomego co by to stosował i mógłby się jakoś wypowiedzieć w tym temacie...

Jak zyje to nie widzialem ani nie slyszalem opinii ze komus cos sie stalo z silnikiem po plukance, ktora zawsze przeszkadza tym ktorzy nigdy tego nie robili.

W dieslu nie jest az tak mocno potrzebna bo silnik nie osiaga takich temperatur, odwrotnie jest w benzynach a zwlaszcza w turbo gdzie silniki sa bardzo mocno obciazone termicznie i potrzebuja wysokiej klasy fullsyntetycznej oliwy

Edytowane przez Dev

Opublikowano

No widzisz do póki sam się nie przekonasz to się nie dowiesz, więc na następny tydzień zajmę się tym. Dzięki Panowie za pomoc :hi:

Opublikowano

Siemanko

Moze mi ktoś przypomnieć ile oleju wchodzi do 1.8tfsi?

Z tego co pamietam to około 3.5l do 3.8l, ale nie jestem pewien...

Pozdro

Opublikowano

Super, wielkie dzięki... Jednak sie nie myliłem :)

Edytowane przez nimok

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

witam koledzy czy do silnika który lata na motul xcess 5w40 można dolać motul specific 5w40 bo znajomy jeździ na x-cess i mu się zapaliła lampka od minimalnego stanu i nie ma co dolać a ja w garażu u siebie mam ale własnie specifica

Opublikowano

mozna.

wysłane z prodiża

Opublikowano

Dzieki za odpowiedz bo właśnie te oleje są prawie takie same

Opublikowano

specific to olej C3, x cess A3/B4. troche jednak inne ;)

wysłane z prodiża

Opublikowano

Ale na jakiś krotki czas jednak można jeden z drugim zmieszać

Opublikowano

pewnie. nic sie nie stanie. kazdy olej silnikowy jest ze soba mieszalny. tym bardziej o tej samej lepkosci.

wysłane z prodiża

Opublikowano

dzięki za info

Opublikowano

Cześć :hi:

Mam małe zapytanie. Posiadam b6 1.8t+q 150km po modzie od roku i na swieżo po zakupie zalałem castrolem 5w30 edge fst.

Ale że castrol upadł na głowę z cenami, zastanawiam się nad nowym olejem, bo wymiana tuż tuż.

Mianowicie mam na myśli motula 300v 5w40. Przeglądałem strony wstecz, ale nie znalazłem podobnego pytania.

Jest w tym sens czy przesada? Może jakieś inne propozycje?

Opublikowano

przesada. 0w40 xmax bedzie najlepszy dla Ciebie.

wysłane z prodiża

Opublikowano

Nic się nie stanie jak z 5w zejdę na 0w?

ed:

Przeczytałem specke motula i też piszą, że można zamiast 5w30/40 lać

Dziekuję za odpowiedź :hi:

Edytowane przez Sajnajek

Opublikowano

stanie się - silnik bedzie lepiej chroniony w pelnym zakresie obrotów, przy kazdych warunkach rozruchu.

wysłane z prodiża

Opublikowano

Witam wszystkich. Aktualnie mam zalany silnik olejem Valvoline Max Life 5w40 no i zbliża się wymiana. Co polecacie?. Czy pozostac przy tym oleju? W sumie przy 14 000 dolałem 500ml. Troszke cykanie słychac i łańcuszek ale tragedii nie ma. Ponadto już dwa razy dokręcałem filtr oleju bo mi z niego kapało i od 2000 ani kapki :D. jak sądzicie, dlaczego ten filtr trzeba czasem dokręcić ? Pytanie ostatnie, co sądzicie o zastosowaniu większego filtra oleju od standardowego.? Konkretnie filtr 950/4. ??.

Opublikowano

filtr stosujesz taki jaki przewiduje producent.

olej mozesz zmienic na motul xmax 0w40. na takiej lepkosci wyjechal twoj silnik z fabryki w 97r

wysłane z prodiża

Opublikowano

filtr stosujesz taki jaki przewiduje producent.

olej mozesz zmienic na motul xmax 0w40. na takiej lepkosci wyjechal twoj silnik z fabryki w 97r

wysłane z prodiża

Dzięki za odpowiedź. Odnośnie filtra to co nie którzy tak robią żeby więcej oleju po prostu było w układzie. Co do oleju to jaka jest różnica pomiędzy obecnym a proponowanym tzn. jaka różnica pomiędzy 5w a 0w oprócz tego że jest rzadszy w niskich temp. ?? Poczytałem tez trochę i że Valvo jak i motul to oleje HC a nie syntetyczne. Co to w sumie oznacza ?

filtr stosujesz taki jaki przewiduje producent.

olej mozesz zmienic na motul xmax 0w40. na takiej lepkosci wyjechal twoj silnik z fabryki w 97r

wysłane z prodiża

Dzięki za odpowiedź. Odnośnie filtra to co nie którzy tak robią żeby więcej oleju po prostu było w układzie. Co do oleju to jaka jest różnica pomiędzy obecnym a proponowanym tzn. jaka różnica pomiędzy 5w a 0w oprócz tego że jest rzadszy w niskich temp. ?? Poczytałem tez trochę i że Valvo jak i motul to oleje HC a nie syntetyczne. Co to w sumie oznacza ?

A co sadzicie o Valvoline 5w50 vr1? Ponoć lepiej daje rady w wysokich temp.

Edytowane przez Gość

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.