Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem nowy tu ... zostałem posiadaczem A 4 1996 1.8 z oryginalnym przebiegiem który teraz mam 52000 zalany jest olej Fuchs 5 W 30 nadchodzi czas na wymianę i nurtuje mnie pytanie co mu teraz zalać. Pozostać przy tym czy coś innego polecacie Dziękuję jeśli ktoś odpowie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam wszystkich jestem nowy tu ... zostałem posiadaczem A 4 1996 1.8 z oryginalnym przebiegiem który teraz mam 52000 zalany jest olej Fuchs 5 W 30 nadchodzi czas na wymianę i nurtuje mnie pytanie co mu teraz zalać. Pozostać przy tym czy coś innego polecacie Dziękuję jeśli ktoś odpowie :hi:

52000? - :cool1:

Ja osobiscie do ADRa leje Motula X-cessa juz od 4 lat. Silnik chodzi jak złoto - przebieg 200 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52000? - cool1

Ja osobiscie do ADRa leje Motula X-cessa juz od 4 lat. Silnik chodzi jak złoto - przebieg 200 tys.

wiem że to wygląda dziwnie ale autem jeździł ojciec szwagra Niemiec robił po 3000 tyś rocznie mam książę a na dodatek garażowany był a jaki filtr jeśli już? Dzię :hi:ki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52000? - cool1

Ja osobiscie do ADRa leje Motula X-cessa juz od 4 lat. Silnik chodzi jak złoto - przebieg 200 tys.

wiem że to wygląda dziwnie ale autem jeździł ojciec szwagra Niemiec robił po 3000 tyś rocznie mam książę a na dodatek garażowany był a jaki filtr jeśli już? Dzię :hi:ki za odp

Jesli bedziesz zamawiał u kolegi Dzik z forum to filtr dostaniesz Manna za grosze do oleju - a wysyłka chyba gratis jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli bedziesz zamawiał u kolegi Dzik z forum to filtr dostaniesz Manna za grosze do oleju - a wysyłka chyba gratis jest

bardzo dziękuję ci koleżko obadam temat u kolegi Dzika :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych,chodzi mi konkretnie o v6 ACK czy przejście z 10w40 mobil, na castrol 10w60 może mieć jakieś nie pożądane skutki? Pytam dlatego iż na 10w60 wymieniłem i mam wrażenie ze zaczął popijać oliwę. Mechanik wlał 5,5litra ja po dwóch dniach po jakiś 200km musiałem dolać kolejne 200gram wcześniej na 10w40 mobil.To na 1000 tyle dolewałem i się zastanawiam co to jest ponoć do ACK wchodzi 5,5l jedni twierdzą ze 5,3l ja w sumie wlałem jakieś 5,8l na bagnecie pokazuje pomiędzy kreskami tak jak powinno być.Interesuje mnie co w ogóle sądzicie o przejściu na 10w60 czy to dobry pomysł czy lepiej wrócić do 10w 40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10w/60 skąd Ty to wziałęś to jakiś olej na afrykę. U nas wystarczy 10w/40 o ile do Twojego silnika nie zaleca sie syntetyka ze względu na hydraulikę zaworów.

Te 200ml to moę być błąd pomiarów poprostu silnik postał dłużej i wiecej zleciało do miski olejowej lub teren był pod troche innym kontem.

Raczę sprawdzać zawsze w tym samym miejscu np. parking i np. bezpośrednio po jeździe lub na zimnym po nocy silniku wtedy to moze być w miare dokłądne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrol EDGE 10w60 to jest pełen syntetyk. Na pewno po 200km od zalania nie zaczał ci pozerać oleju mimo że zalałeś pełen syntetyk. Sprawdź dobrze , na równym poziom i potem w tym samym miejscu po kilkuset km znowu.

A ten olej to nie na Afryke tylko do mocnych aut do upalania się nadaje :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten olej to nie na Afryke tylko do mocnych aut do upalania się nadaje :naughty:

To widocznie musze sie troche douczyć :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było juz info na temat tego oleju

to jest olej który dobrze jest zalac do M3 i pop....ierdalac po a-bahnie gdzie silnik ma 8000 obr/min :> :> :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tak jak w temacie wiem ze caly czas jest ten temat w obiegu ale mam problem Posiadam Audi A4 B5 2,8 V6 Benzyna Quattro 178Koni czas na zmiane oleju ale nie mam pojecia jaki wlac poprzedni wlasciciel nie uraczym mnie ta informacja jaki wlal auto przyjechalo z niemiec ma 129tys przejechane org sprawdzany co radzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tak jak w temacie wiem ze caly czas jest ten temat w obiegu ale mam problem Posiadam Audi A4 B5 2,8 V6 Benzyna Quattro 178Koni czas na zmiane oleju ale nie mam pojecia jaki wlac poprzedni wlasciciel nie uraczym mnie ta informacja jaki wlal auto przyjechalo z niemiec ma 129tys przejechane org sprawdzany co radzicie??

Przepłucz silnik plukanką Motul Engine Clean i jesli lubisz przycisnąć to zalej 8100 X-lite 0W30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli generalnie nie powinno nic zaszkodzić dla silnika ?? z 10w40 na 10w60?? i jeszcze takie jedno pytanko kasowałem inspekcje według instrukcji vag com i zapala się napis OEL po przekręceniu zapłonu to tak ma byc?

nie zaszkodzi ale tez nie mam sensu lac typowego hydrokraka jakim jest Castrol. widziales jak wygladaja silniki po Castrolu?

co do kontrolki - :szukaj: bylo 1000 razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic ci sie nie stanie na tym oleju :good: a kontrolka powinna zgasnąć po kilkudziesięciu km..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lał ktoś do siebie olej MIDLAND ? za syntetyk wychodzi coś koło 160 pln. Spotkał się ktoś z opiniami ? Gość który tym handluje lał to do grubo dłubniętej S2 i niby dawał radę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam pytanie zwiazane z olejem, kupilem kilka dni temu A4 2.4 benz+sekwencja i niestety nie wiem na jakim oleju jezdzila, nie ma zadnej karteczki pod maska a ze kupilem ja z komisu w ktorym zostala zostawiona w rozliczeniu za A6 kilka dni wczesniej gosc z komisu nie byl w stanie mi udzielic zadnych informacji o oleju..dodam ze na liczniku ma 189tys km przebiegu..jaki olej byscie mi doradzili??z gory dzieki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam pytanie zwiazane z olejem, kupilem kilka dni temu A4 2.4 benz+sekwencja i niestety nie wiem na jakim oleju jezdzila, nie ma zadnej karteczki pod maska a ze kupilem ja z komisu w ktorym zostala zostawiona w rozliczeniu za A6 kilka dni wczesniej gosc z komisu nie byl w stanie mi udzielic zadnych informacji o oleju..dodam ze na liczniku ma 189tys km przebiegu..jaki olej byscie mi doradzili??z gory dzieki za odp

Zalej Motul X-cess

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...