Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja myślę, że przeczytanie ostatnich 78 stron zajmuje bardzo długo....A komuś się możę śpieszyć a więc potrzebuje szybkiej odpowiedzi, ale jak widać o nią bardzo ciężko. Napisałem ten post i przeczytałem z 10 stron, ale na wiecej nie miałem czasu i nic się nie dowiedziałem... Zresztą nie było takiego przypadku jak u mnie...

---------- Post dopisany at 18:04 ---------- Poprzedni post napisany at 18:02 ----------

Co innego jakby było to zawarte w paru zdaniach... Bo jest to podstawowa informacja, o którą pyta dużo ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Bardzo mi zależy na czasie bo zaraz mam wymiane oleju. I mam dylemat bo nie mam pojecia co zalać. Silnik oczywiście 1.8t 150km przebieg 170tyś i w komorze silnika jest nalepka Castrol 0w30. I nie mam pojęcia jaki teraz olej kupić...?

http://img06.allegroimg.pl/photos/oryginal/26/70/79/15/2670791503

kupisz go u naszego forumowego Kolegi Dzika-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zalać też 0W30? Czy możę właśnie 5W40? W sumie to bym wolal kupic na miejscu olej bez zamawiania bo zalezy mi na czasie. Bo chce zalac taki, który jest najodpowiedniejszy. Zeby sie nic nie podzialo. Co do tego jaki mam teraz olej to tylko po nalepce wiec pewnosci nie mam bo auto nie dawno kupilem. I niby ma przejechane juz na ninm 10700 i do tej pory byl caly czas taki sam stan, a teraz minimalnie go ubylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede pytać na jaki olej wymienić bo z tego co poczytałem nieco to tylko syntetyk ,silnik 1.8T APU ,2000r ,przebieg teoretycznie 234kkm :D Nie wiem niestety co jest wlane teraz ,żadnej wzmianki w książce czy pod maską nie mam (auto jest ze Szwajcarii) ,poziom oleum jest na min. więc i tak musze wymienić bo dolewki robic nie bede. Widzę że nie muszę płukać dziada ,tylko do końca nie wiem jaki olej mu wlać ,głównie chodzi mi o parametry. Nawet jakby odpukać jakieś uszczelnienie puściło to się je wymieni przy wymianie rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5W40 będzie dobrym kompromisem na początek. Jak przejedziesz 10 tys. km będziesz wiedział coś wiecej o kondycji silnika i wtedy sie pomyśli dalej.

Możesz zrobic płukankę.

Marka oleju jedna z polecanych na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze sam nie wiem co z tą płukanką. Zamówiłem dzis u Dzika Motula X-cess 5w40 ,niby miałem nie robić płukanki ale tak zajrzałem troche pod korek od wlewu oleju dziś i troche tam takiego nagaru/brudu jest... Z drugiej strony boje się żeby mi np nie przytkało przewodów olejowych od turbo albocoś :/ Nie chce poprostu zrobić sobie szkód niepotrzebnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu wymieniłem oliwę z GM 10W-40:thumbdown: (ponoć teoretyczne 7W-40 :wtf:) na MOTULa X-CESS 5W-40. do najbliżej wymiany (po przejechanym dystansie) mam jeszcze ok. 5000 km. i zauważyłem po bagnecie, że czas na "dolewkę" :kwasny: - po całonocnym postoju na bagnecie minimum.

czyżby jakaś nieszczelność wypłukana przez pełen syntetyk? A może APU z 2000 roku (~230.000 km z czego ostatnie 5000 km na LPG) ma prawo trochę łyknąć...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...