Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jarajcie się tak po zmianie oleju na inny, bo największą różnicą jest to, że ściągacie olej zmęczony, a zalewacie swieży. :kwasny:

nie do końca.mój olej miał 1800km przebiegu.

(mignęła mi kontrolka oleju wraz z sygnałem dźwiękowym na autostradzie podczas ostrego butowania,wykręciłem michę i czyściłem smok,więc i olej wlałem nowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No widzisz, czyli nie tylko zmieniłeś olej w sumie nie przepracowany, ale również czysciłeś smok.

Tak czy inaczej nie pisałem do nikogo konkretnego, ani nie sugerowałem, że oleje niczym sie od siebie nie różnią. Jednakże wydaje sie, że niektórzy nie doceniają po prostu tego, że olej jaki nie wlejemy, to zwykle nastepuje zamiana przemęczonego, na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany a total 9000 do bfb?Mam dojście do oliwy ale motula kumpel nie ma.Dajcie jakieś 3 oliwy do wyboru bo jutro jadę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany a total 9000 do bfb?Mam dojście do oliwy ale motula kumpel nie ma.Dajcie jakieś 3 oliwy do wyboru bo jutro jadę

Może być ten Total 9000 Energy albo np. Elf Excellium LDX. Ja będę tym razem zalewał właśnie tego Elfa. Oba maja 502.00 i 505.00.

Miałem Totala, teraz jest Motul, bedzie Elf. W moim przypadku różnice widze tylko w cenie. Wymieniam max. co 10 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni syntetyczny, dobrej marki.

Przeczytaj z 5 stron wstecz a wszystko bedziesz wiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi o to że w książce serwisowej miałem wymiane oleju przy 185 tyś, a następną mam mieć przy 198 tyś, tylko że nie jest napisane jaki wcześniej był lany olej a na bagnecie jest poniżej minimum a jutro musze jechać w trase 400 km. I jaki teraz dolać olej żeby nie uszkodzić silnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] nie jest napisane jaki wcześniej był lany olej a na bagnecie jest poniżej minimum a jutro musze jechać w trase 400 km. I jaki teraz dolać olej żeby nie uszkodzić silnika...

Kup dobry 5w40 i dolej. Reszta starczy ci na kolejna wymianę. Jeśli będzie problem z kupieniem dobrego oleju na szybko, to weź 1 litr jakiegokolwiek 5w40 na dolewkę, a potem kupisz sobie spokojnie na wymianę. I nie bój sie, nic sie nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Totala, teraz jest Motul, bedzie Elf. W moim przypadku różnice widze tylko w cenie. Wymieniam max. co 10 tys.

Leje do zonki clio Elfa Excelium LDX i lalem X-cessa do Audi, zrobilem proste porownanie, wzialem na jeden palec Elfa, na drugi Motula i wiem czemu Motul kosztuje wiecej, calkiem inne wlasciwosci smarne, Elf po chwili staje sie taki "szorstki" Motul jest bardziej sliski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie przekonuje mnie testowanie oleju silnikowego palcem. :wink:

Czemu nie lejesz Motula do Clio? Chyba nie dlatego, że Renault zaleca oleje Elf?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sponsorami testu byli...

ROYAL PURPLE i PENRITE OIL oraz firma FORD. Dziękujemy. :grin:

http://2.bp.blogspot.com/-Zl8m581h5Fs/UOfoFK9IXoI/AAAAAAAACD8/1ZiA2218Wpk/s1600/academyawards5.gif

:decayed::grin::polew::polew::polew::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...