Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki olej silnikowy do Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Nie sluchaj przyglupow lej dobry olej

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Wyświetleń 794,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

5W40 :wink: starczy.........

Opublikowano

Zdecyduję sie na Motula 5W40 i myslę, że będzie optymalnie. Dzięki za pomoc :hi:

Opublikowano

Ja do siebie wlałem 5W40 Millersa.

Opublikowano

ja smigam na shell helix ultra 5W40 4sezon :wink:

Opublikowano
Nie sluchaj przyglupow lej dobry olej

Nic dodać nic ująć:smiley:, dobry olej to najlepsze co właściciel bez żadnego wysiłku może zrobić dla auta.

Opublikowano

Taki ciekawy artykuł to popatrzenia

- FORUM.NISMO-CLUB.COM

Opublikowano

Panowie nie bardzo mam możliwość przestudiowac cały wątek. Zauważyłem że polecacie 5w40 zamiast 5w30 którego z tego co się orientuje poleca producent.

Teraz jezdze na mobil 1 5w30, ale niedawno auto zostalo zmodzone na 210km i teraz chce wlac zachwalanego motula. Warto zalac Motula 300v, co on daje w odróżnieniu do zwyklego 5w30 x-clean czy 5w40 x-cess? Czy olejem 300v moge w jakis sposob zaszkodzic? Tuner poprosil abym zalal 300v. Przed zalaniem oleju wleje engine clean.

Opublikowano

300V musisz czesciej wymieniac co okolo 7000km

Opublikowano

I częściej kontrolować.

Wprawdzie moje B5 nie było po programie jak zalany został 300v 15w50 (pierwszy serwis po zakupie + jeszcze jedna wymiana), ale wciągał go dobrze ponad litra na 10 000 km. Szczególnie podczas szybkiej trasy lubił sobie popić.

Po zmianie na X-cess branko oleju spadło do 0,5-1 L na 10 tyś.

Opublikowano
Panowie nie bardzo mam możliwość przestudiowac cały wątek. Zauważyłem że polecacie 5w40 zamiast 5w30 którego z tego co się orientuje poleca producent.

Teraz jezdze na mobil 1 5w30, ale niedawno auto zostalo zmodzone na 210km i teraz chce wlac zachwalanego motula. Warto zalac Motula 300v, co on daje w odróżnieniu do zwyklego 5w30 x-clean czy 5w40 x-cess? Czy olejem 300v moge w jakis sposob zaszkodzic? Tuner poprosil abym zalal 300v. Przed zalaniem oleju wleje engine clean.

kazdy olej z norma 503.01 ogarnie te 210ps

Jak z Motula to np X-lite nowy juz bez tej normy, co nie znaczy ze jest zly'' Specjalnie zaprojektowany do nowoczesnych samochodów o dużych mocach, do silników

benzynowych, do silników Diesla z bezpośrednim wtryskiem, do silników z katalizatorami.

Zalecany do AUDI TT i S3, oraz do wszystkich silników w układzie W z grupy Volkswagena''

Masz jeszcze mocny olej X-max 0W40

300V to ester data waznosci 2 lata od produkcji

Opublikowano

300v chyba jednak odpuszczę. Z tego co piszecie to specyficzny olej do specyficznego auta, czyli raczej nie do moje. Motul zaleca Specific 504 00 507 00 5W-30 i zdaje się że pod nadchodzącą zimę ten będzie odpowiedni. Znowu do ostrzejszej jazdy + na długie szybkie trasy polecacie 5w40. Co radzicie ?

Opublikowano
Panowie nie bardzo mam możliwość przestudiowac cały wątek. Zauważyłem że polecacie 5w40 zamiast 5w30 którego z tego co się orientuje poleca producent.

Teraz jezdze na mobil 1 5w30, ale niedawno auto zostalo zmodzone na 210km i teraz chce wlac zachwalanego motula. Warto zalac Motula 300v, co on daje w odróżnieniu do zwyklego 5w30 x-clean czy 5w40 x-cess? Czy olejem 300v moge w jakis sposob zaszkodzic? Tuner poprosil abym zalal 300v. Przed zalaniem oleju wleje engine clean.

Moj perfekcyjnie chodzil na Motulu xcess przy niemal 240 kM, silnik w srodku czysty, zadnych nagarow i osadow. Kolega jeździ S4-ką B5 z moca 323kM bez zadnych problemów. Kilka takich samych aut z forum tez na nim śmiga.

Opublikowano

Płukanke robi się raz czy są sytuacje w których powinno się od razu zrobić drugą płukankę? Pytam bo nie wiem co tam z silnika wyleci. Jeżdzone było na mobilu i trochę na castrolu więc moga być jaja:facepalm:

Opublikowano
Panowie nie bardzo mam możliwość przestudiowac cały wątek. Zauważyłem że polecacie 5w40 zamiast 5w30 którego z tego co się orientuje poleca producent.

Teraz jezdze na mobil 1 5w30, ale niedawno auto zostalo zmodzone na 210km i teraz chce wlac zachwalanego motula. Warto zalac Motula 300v, co on daje w odróżnieniu do zwyklego 5w30 x-clean czy 5w40 x-cess? Czy olejem 300v moge w jakis sposob zaszkodzic? Tuner poprosil abym zalal 300v. Przed zalaniem oleju wleje engine clean.

kazdy olej z norma 503.01 ogarnie te 210ps

Jak z Motula to np X-lite nowy juz bez tej normy, co nie znaczy ze jest zly'' Specjalnie zaprojektowany do nowoczesnych samochodów o dużych mocach, do silników

benzynowych, do silników Diesla z bezpośrednim wtryskiem, do silników z katalizatorami.

Zalecany do AUDI TT i S3, oraz do wszystkich silników w układzie W z grupy Volkswagena''

Masz jeszcze mocny olej X-max 0W40

300V to ester data waznosci 2 lata od produkcji

Dokladnie jesli lubi depnąc to x-max bedzie idealny

Opublikowano

X-max mnie zaciekawił co to za olej? Opis na stronie Motula bardzo skąpy...

Opublikowano
X-max mnie zaciekawił co to za olej? Opis na stronie Motula bardzo skąpy...

WhiteBoy masz pw

Opublikowano

Wiec tak, po przejsciu z 5W40 na 0W30 zauwazylem ze silnik nie wylecial w powietrze ;)

a tak powaznie po 300 km moge powiedziec ze lzej pracuje na jalowym, pod obciazeniem nie slysze roznicy, poki co nie tryka juz napinacz przy porannym starcie,jak narazie same plusy

Opublikowano
Wiec tak, po przejsciu z 5W40 na 0W30 zauwazylem ze silnik nie wylecial w powietrze ;)

a tak powaznie po 300 km moge powiedziec ze lzej pracuje na jalowym, pod obciazeniem nie slysze roznicy, poki co nie tryka juz napinacz przy porannym starcie,jak narazie same plusy

To jest ciekawe. Bo ten olej szybciej spłynie z napinacza i efekt tykania powinien się nasilić a nie na odwrót.

Opublikowano

nic z tych rzeczy

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.