Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki olej silnikowy do Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Pany,a o tych oliwach coś wam wiadomo:

FUCHS 5W30 TITAN GT1 PRO C3 XTL

Amsoil 5W30 European Car Formula 100% Synthetic Motor Oil

Millers 5W30 XF Longlife

:decayed:

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Wyświetleń 794,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
panowie a co sądzicie o ELF Evolution SXR 5w30 ?
do jakiego auta, z jakim silnikiem, w jakim stanie i jak auto jezdzi[trasa, miasto]

Do A4 B6 1.8T 163KM. 80%krótkie odcinki w mieście.Myślałem też zalać Motula,tylko jaki? :eusathink:

X-lite ,mam ten sam motor podobne warunki eksploatacji i ten olej doskonale daje rade

Opublikowano

Tak z ciekawosci zapytam ile spija X-lite na 10 tysi?

Opublikowano

MOTUL 8100 X-CESS 5W40 vs LIQUI MOLY TOP TEC 4100 5W40

czy oprócz ceny, któryś z powyższych jest "lepszy/gorszy", czy to ten sam poziom olejów i różnic nieodczuję?

a może zalać jakiś inny olej?

A4 B7 1.8T, BFB, 130k przebiegu, raczej krótkie dystanse po mieście

Opublikowano

Top Tec to taki pół syntetyk HC

Zresztą podałem stronę wcześniej co full a co nie.

A Motul

http://m.motul.com/pl/pl/products?f%5Brange%5D=25

Sony Xperia Tapatalk 4.

Opublikowano
Tak z ciekawosci zapytam ile spija X-lite na 10 tysi?

Dokladnie zmieniam co 10tys , nie dolewam nic,po zalaniu tego oleju napinacz lancuszka przestal sie odzywac z rana

Opublikowano

po zalaniu tego oleju napinacz lancuszka przestal sie odzywac z rana

Wazne info, u mnie tez tryknie w sumie przymierzam sie do wymiany

Mialem zalac Neste 0W40 ma ponad 50% PAO, ale sprobuje najpierw X-lite

Opublikowano

po zalaniu tego oleju napinacz lancuszka przestal sie odzywac z rana

Wazne info, u mnie tez tryknie w sumie przymierzam sie do wymiany

Mialem zalac Neste 0W40 ma ponad 50% PAO, ale sprobuje najpierw X-lite

Przed zalaniem X-LITE zalalem plukanke od millersa może to ona pomogla na ten napinacz

Opublikowano
Tak z ciekawosci zapytam ile spija X-lite na 10 tysi?

po zalaniu tego oleju napinacz lancuszka przestal sie odzywac z rana

a przez jaki czas po odpaleniu z rana było go słychać?

Opublikowano
Tak z ciekawosci zapytam ile spija X-lite na 10 tysi?

po zalaniu tego oleju napinacz lancuszka przestal sie odzywac z rana

a przez jaki czas po odpaleniu z rana było go słychać?

Sekunde może dwie

Opublikowano

po zalaniu tego oleju napinacz lancuszka przestal sie odzywac z rana

Wazne info, u mnie tez tryknie w sumie przymierzam sie do wymiany

Mialem zalac Neste 0W40 ma ponad 50% PAO, ale sprobuje najpierw X-lite

Jednak zamowilem Ravenola SSO 0W30, napisze cos wiecej jak sie sprawuje po weekendzie

Opublikowano

Witam Panowie. mam takie pytanie, które bardzo mnie nurtuje od wymiany. Kupiłem :audi: i z tego rozmawiałem z właścicielem to miał zalany jakiś półsyntetyk. Jak pojechałem na wymiane filtrów i olejów to mechanik powiedział, że do takiego przebiegu jaki mam (240000 silnik benzynowy) spokojnie można jeszcze wlać full syntetyk i wlał mi Mobila 5w50. tak sie zastanawiam czy był to dobry wybór?? Czy lepiej było wlać semi??

Opublikowano

1. Trzeba było zapytać przed wymianą, a w zasadzie nie pytać, tylko przeczytać.

2. Przy tym przebiegu należy lać taki olej, jaki był lany przy przebiegu 0 km. Niestety na 90% masz przebieg faktyczny dużo wyższy, co i tak nie wpływa na rodzaj zalewanego oleju. I jak przekroczysz 600 kkm, to wciąż taki sam olej.

3. Dlaczego 5w50, a nie 5w40, to wie tylko mechanik, prawda?

Opublikowano

Wiesz nie wpadłem na to żeby poczytać o oleju wcześniej. jesli chodzi o przebieg to jest faktyczny, bo sprawdziłem go w ASO więc wydaje mi się że nie ma tragedi jesli chodzi o to. A coś sie może stać przez taki olej czy to nie ma dużej róznicy?? Silnik jest naprawde w dobrym stanie i jest zdrowy.

Opublikowano

Pewnie nic - nie w tak topornym silniku. Zmień następnym razem na 5w40.

Ps. a przebieg to kwestia wiary raczej niz faktów. Co niby ci ASO powiedziało? Kupiłeś go dajmy na to 2 miesiące temu jako 18 letni samochód i on przez te 18 lat był serwisowany w ASO i oni potwierdzili ciągłość przeglądów oraz, że ostatni był dajmy na to w maju przy przebiegu 236 kkm?

Opublikowano

Panowie, a jaki olej zalać po wymianie uszczelniaczy zaworowych? Głowica idzie oczywiście do planowania itp.

Dodam jeszcze, że silnik to 1.8 ARG, a przebieg to 160 000km. (tzn pewnie kiedyś taki był) :wink:

Ogólnie na 1000km brał mi 1L oleju więc zdecydowałem sie na remont. Kompresja na poszczególnych cylindrach wynosiła w okolicach 14 więc mam nadzieję, że na uszczelniaczach się zakończy.

Autko zalane jest Castrolem 10W40 ale nie wiem czy to dobry wybór wiec pytam Was o zdanie.

Opublikowano

Poprzednie pytanie! :facepalm:

Wyslałane z SGSA

Opublikowano
Panowie, a jaki olej zalać po wymianie uszczelniaczy zaworowych? Głowica idzie oczywiście do planowania itp.

Dodam jeszcze, że silnik to 1.8 ARG, a przebieg to 160 000km. (tzn pewnie kiedyś taki był) :wink:

Ogólnie na 1000km brał mi 1L oleju więc zdecydowałem sie na remont. Kompresja na poszczególnych cylindrach wynosiła w okolicach 14 więc mam nadzieję, że na uszczelniaczach się zakończy.

Autko zalane jest Castrolem 10W40 ale nie wiem czy to dobry wybór wiec pytam Was o zdanie.

Zapomnij o tej firmie... ciekawi mnie ile syfu masz pod czapka?

Pytanie ile chcesz wydac na olej?

Zbliza sie zima i 5W30 jak najbardziej wskazany.

Opublikowano

Dobry 5w40 w zupelnosci wystarczy, albo 0w30

Opublikowano

Na olej wydam tyle ile bedzie to konieczne i nie będę robił pozornych oszczędności. Wśród znajomych mechaników nadal panuje przeświadczenie, że do takiego auta to max. półsyntetyk ale ja jestem bardziej skłonny pójść za Waszą radą :wink:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.