Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

to i tak wyjdzie z 9 godzin czytania

9 godzin chcesz czytać kilka, kilkanaście postów? Na tej samej stronie:

Witam posiadam 1.6 jaki olej będzie najlepszy dla niego? Syntetyczny , półsyntetyczny?. Przebieg 192 tyś.
Syntetyk 5w40 motul x-cess sam latam na takim i jest git
Wlej 5W40 potem wymieniaj olej co 10000km.

I dalej:

na tej stronie nie moge znaleźć swojego silnika

Motul

albo

Total Poland

albo

Elf Poland

albo

EXM PVL Poland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

czyli jak do mnie to bedzie dobry motul 6100 x-cess 10w40 bo jednak chyba nie chcial bym ryzykowac z tym syntetykiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ktuzi mowia ze nie wraca sie na syntetyk z pulsyntetyku dlaczego wedlug was powinno sie wrucic na syntetyk przy takim przebiegu pytam bo poprostu sie boje zeby cos sie nie stalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta zasada obowiązywała w fiacie 125p...:facepalm: uszczelki nie są z mydła - syntetyk ich nie wypłucze, a jak już nie trzymają to na mineralnym silnik też pocieknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ktuzi mowia ze nie wraca sie na syntetyk z pulsyntetyku dlaczego wedlug was powinno sie wrucic na syntetyk przy takim przebiegu pytam bo poprostu sie boje zeby cos sie nie stalo

Kolego, zdecyduj sie, czy chcesz rady z forum, czy od mechaników z PRLu. Zresztą ci młodsi zwykle nie lepsi, gdyż ta watpliwa wiedza przechodzi ze starego mechanika na młodego. Czasy sie zmieniają, technologie sie zmieniają, a większość i tak tkwi w średniowieczu olejowym.

To wszystko juz było pisane, dziesiątki jak nie setki razy. Że nie ważny jest przebieg, że nie wazne jest LPG, że nie ważne jest... itd.

Trzeba mieć jednak troche chęci i poczytać, bo nikomu sie nie chce robic wykładów olejowych dwa razy w tygodniu, dla każdego użytkownika oddzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ktuzi mowia ze nie wraca sie na syntetyk z pulsyntetyku dlaczego wedlug was powinno sie wrucic na syntetyk przy takim przebiegu pytam bo poprostu sie boje zeby cos sie nie stalo

Ja pierd....:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wybrac ten motul 6100 x-cess 5W40 i nie martwic sie kims innym co mi mowia na temat wymiany chce pomocy z forum bo chcial bym jezdzic na dobrym oleju a plukanie jest konieczne bo z 7 tys km teku robiony byl remoncik i czyszczona byla miska. i po tym byl wlany olej 10w40 i teraz go musze plukac czy nie przeprassam ze tak truje ale na punkcie auta jestem przewrazliwiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ktuzi mowia ze nie wraca sie na syntetyk z pulsyntetyku dlaczego wedlug was powinno sie wrucic na syntetyk przy takim przebiegu pytam bo poprostu sie boje zeby cos sie nie stalo

Na początku zeszłego roku byłem zmuszony kupić dupowóz. Okazyjnie kupiłem mazdę 323 1,3 z 1992r, przebieg powyżej 264 tys. Zalany był olej jakiś czarny i gęsty. Czemu gęsty? - bo jak był mróz, to rozrusznik ledwie kręcił, więc musiał być mineralny. Wymieniłem olej na syntetyk 5w40 bez żadnych płukanek. Auto lepiej zaczęło kręcić na mrozie, nie bierze oleju, nic nie cieknie, równiej pracuje silnik szczególnie na zimnym. Niebawem będzie już trzecia wymiana i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie za pomoc

---------- Post dopisany at 23:01 ---------- Poprzedni post napisany at 22:45 ----------

a jeszcze na jakiej zasadzie działa ten płyn do płukania wlewam go do istniejacego oleju i przejeżdżam ileś km a potem spuszczam i zalewam nowym czy jak to działa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlewasz na goracy silnik, najlepiej przez lejek bagnetu i odpalasz auto na 10-15 minut i zlewasz.

Potem nowy olej i filtr i wioooooo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie "turlac" sie mozesz z plukanka, ale najlepiej nie dalej niz kilkadziesiat metrow, oczywiscie na niskich obrotach, plukanek wartych uwagi jest kilka m.in Liquid Molly, Millers, Motul, Amsoil, Valvoline.

Sent from my A511

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...