Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie oszukujmy się. Sam castrol nie jest aż tak zły ale często jest tak że kupuje się auto od Niemca który do przelotu 180tyś km zmieniał olej 5 razy bo lał castrola longlife a na dodatek dawał mocno w palinik po autostradach i z tąd takie problemy :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nawet w serwisie powiedzieli, że ten Castrol co jest w PL to nie ten sam Castrol co jest w DE... I może dlatego tak jest choć tak jak Grzesiu mówisz wymienił olej może z 5razy i wtedy też cuda będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie polecam płukać silników 1.8t tymi specyfikami. chyba ze ktos pozniej zrobi konkterne czyszczenie, tzn miska olejow w dol i pucu pucu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domialex, co ma pelne czyszczenie do plukanek?? jezlei ktos systematycznie wymienial olej, a pod pokrywa zaworow niema syfu, to smialo moze lac plukanke przed wymiana oleju, tylko dobrej firmy :) silnikowi jedynie to na zdrowie wyjdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie ma syfu i olej jest systematycznie wymieniany to po co plukac? chodzi o to zawsze sie jakis syf znajdzie (tym barziej jak sie jezdzi na PL paliwie) i w zasadzie nie ma szans zeby caly wylecial ze starym olejem, a wiec zostaje on w misce i zasyfia pompe...

podobnie jest przy nowych FSI ktore jezdza na LL bo tam ten ujowy olej ma wlasnie wlasciwosci pluczace i czesto gesto przez to prowadzi od nazwijmy to awarii silnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domialex, plukanke stosujemy wcelu usuniecia toxyn ze starego oleju, ktory pozostaje na elementahc silnika itp. wiec zalewajac nowy olej bez plukania szybko traci on swoje wlasciwosci....

heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piekna regolka ;P no ale kazdy zrobi jak chce w koncu to jego auto. ale w sumie dzieki temu 'tacy jak ja' maja prace...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do Swojego silnika co 3 wymiane oleju stosuje plukanke;) i zawsze tak robil bede;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz jak to robisz jaką płukankę lejesz jaka nazwa firma ile się tego leje bo ja bym się bał , ja już mam nauczke kiedyś zalałem rzadszy olej po 1000 wypłukało mi olej i kontrolka się zabłysneła i po silniku ale to w innym aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz jak to robisz jaką płukankę lejesz jaka nazwa firma ile się tego leje bo ja bym się bał , ja już mam nauczke kiedyś zalałem rzadszy olej po 1000 wypłukało mi olej i kontrolka się zabłysneła i po silniku ale to w innym aucie

na przykład

http://www.motul.auto.pl/index.php?p=193

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki robicie takie płukanki kto robił napiszcie jakie efekty mam smiało zrobić płukankę nie bać nie że coś się stanie piszcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lałem płukankę Motula i wszystko gra więc śmiało:)

dokładnie :good:

---------- Post dopisany at 08:26 ---------- Poprzedni post napisany at 08:25 ----------

Ja lałem płukankę Motula i wszystko gra więc śmiało:)

dokładnie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po płukaniu jest różnica jak się silnik sprawuje ,nie trzeba miski olejowej ściągać aby resztę syfu zebrać ,cały syf wyleci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma sporo nagaru to płukanki raczej bym nie lał bo nagar zleci do miski i smoka przytka. Lać dobry olej, zmieniać co 10tyś. i powoli nagar sam się rozpuści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niewiadomo ile sie ma nagaru po płukance trzeba zdjąć miche i wszystko łądnie wypucować jest troche roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niewiadomo ile sie ma nagaru po płukance trzeba zdjąć miche i wszystko łądnie wypucować jest troche roboty

a co Ty chcesz tam pucowac ????

nagar skrobac ????? na czym ????

miske owszem, warto zdjąc, dokładnie wytrzec i pozbyc się reszty oleju (jak komuś sie chce)

ja czasmi zaglądam do panewek i to wszystko w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpadacie w skrajność. silnik to nie sala operacyjna - szpitalna sterylność nie jest obowiązkowa

warto inwestować w dobry olej + terminowe wymiany itd, ale rozbieranie silnika i czyszczenie przy każdej wymianie oliwy...? nonsens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...