Skocz do zawartości
IGNOROWANY

C7 Resident


Cuber

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź. Mam na oku 2.0 tdi ultra 190km fwd. Jakieś opinie i rady od Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grzes283 napisał(a):

Dzięki za odpowiedź. Mam na oku 2.0 tdi ultra 190km fwd. Jakieś opinie i rady od Was?

 

Nie pamiętam czy to w tych modelach na przód jest ta gorsza skrzynia stronic i droższa w regeneracji 🤔

Musi się ktoś jeszcze wypowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, grzes283 napisał(a):

Dzięki za odpowiedź. Mam na oku 2.0 tdi ultra 190km fwd. Jakieś opinie i rady od Was?

Miałem to w b8 razem z mulit i szału nie było, tym bardziej w większej krowie, do miasta średnio się nadaje, u mnie dpf wypalał się co ok. 300km co było mega upierdliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szafa napisał(a):

Miałem to w b8 razem z mulit i szału nie było, tym bardziej w większej krowie, do miasta średnio się nadaje, u mnie dpf wypalał się co ok. 300km co było mega upierdliwe...

 

W ultra siedzą chyba stronic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Gremlin0209 napisał(a):

 

W ultra siedzą chyba stronic 

Polift tak, przedlift był multi jak się nie mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2023 o 18:13, grzes283 napisał(a):

Dzięki za odpowiedź. Mam na oku 2.0 tdi ultra 190km fwd. Jakieś opinie i rady od Was?

Mam od 2 lat taką 2015 - 182k nalatane już, auto znałem już od poprzedniego właściciela i wiedziałem co było robione i że przebieg oryginalny dlatego się zdecydowałem.

Auto śmiga, jak na 190KM to ciężko powiedzieć aby był zamulaczem, bardziej niż brak mocy to przeszkadza niedowład tylnej osi xD

Co do napraw to poprzedniemu właścicielowi padło AdBlue - wg serwisu adblue skrystalizowało się i uszkodziło pompę, naprawa przekraczała 10k, więc zdecydował się on wywalić cały układ adblue.

 

Ja naprawiłem:
- Świece, bo wyskoczył błąd 3ciej z czujnikiem ciśnienia, iestety 3szt po 45zł, 1szt za prawie 500zł

- Przegub lewy, zaczął strzelać i niestety tutaj sprawa nie jest prosta, mimo zmian przegubów nadal było słychać chrupanie (ASO + 2 innych mechaników - łącznie 3 przeguby) - czym to było spowodowane, nie mam pojęcia ale przez ponad 6mc każdy skręt w lewo powodował podniesienie ciśnienia. W końcu wziąłem się sam za to i kupiłem całą półoś - miałem już brać chińczyka, bo nawet opinie dobre, ale przy rozmowie z kumplem który ma taką A6 ale 2013 rok wyszło, że przerabiał chińczyki i na trasie od 70km/h+ pojawiały się wibracje, więc ostatecznie zdecydowałem się na całą półoś SKF - wymiana pod domem na kostce w 2h (nigdy wcześniej tego nie robiłem) - i w końcu cisza! A koszt połowa tego co ASO za sam przegub.

 

Oleju zeszło przez 9k km jakieś 15% wg komputera

Średnie spalanie z ostatnich 16k mam 6.2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry...🍻

Skończyło się na 2.0 tfsi 252km w Q.

2018r sedan ibis white na ledach i w s-line zewnętrznym. 

Teraz pytania do posiadaczy tego "smoka"...

- jaki koszt wyniany rozrządu, przy jakim przebiegu mniej więcej i czy demontaż lamp, zderzaka i belki jest wymagany?

- jaki koszt wymiany oleju i filtrów w skrzyni?

- czy jest możliwość dołożenia bagnetu do stanu oleju?

Screenshot_20230925_144730_OTOMOTO.thumb.jpg.3121a4bffe54b0278412d489fd6e7c40.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, H4mm3R napisał(a):

Jakaś kombinacja, lusterko pod HBA i kamera :whistling:

Żadna kombinacja, na zwykłych ledach tak szło. Dopiero matrixy nie miały hba w lusterku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, grzes283 napisał(a):

Dobry...🍻

Skończyło się na 2.0 tfsi 252km w Q.

2018r sedan ibis white na ledach i w s-line zewnętrznym. 

Teraz pytania do posiadaczy tego "smoka"...

- jaki koszt wyniany rozrządu, przy jakim przebiegu mniej więcej i czy demontaż lamp, zderzaka i belki jest wymagany?

- jaki koszt wymiany oleju i filtrów w skrzyni?

- czy jest możliwość dołożenia bagnetu do stanu oleju?

Screenshot_20230925_144730_OTOMOTO.thumb.jpg.3121a4bffe54b0278412d489fd6e7c40.jpg

Gratulacje, nie służy :d  zakładaj temat 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grzes283 napisał(a):

Żadna kombinacja, na zwykłych ledach tak szło. Dopiero matrixy nie miały hba w lusterku.

Ano, tak było. To można matrixy rezać :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, szafa napisał(a):

Gratulacje, nie służy :d  zakładaj temat 😉

Dzięki! Nic nie zakładam, nie ma takiej opcji 😉 Mój budżet tego nie wytrzyma, w C7 do zabawy trzeba kilka worków z kasą🤣

 

Z innej beczki. Dokładał ktoś z Was bagnet do oleju? Gdzieś słyszałem, że nie zalecają jazdy z tym, ale nikt nie potrafi wyjaśnić, dlaczego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, H4mm3R napisał(a):

Dlaczego tak koniecznie potrzebujesz ten bagnet?

Być może jestem starej daty, ale jakoś nie do końca ufam tym czujnikom. Co na oko, to na oko 😉 Kupiłbym, ale gdzieś kilka razy obiło mi sie o ucho, że nie powinno sie jeździć z włożonym bagnetem. Nikt nie potrafi wyjaśnić, dlaczego a ja nie mam na to logicznego wytłumaczenia 😉

 

Edytowane przez grzes283
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś z Was montował ori webasto do benzyny? Macie jakiś namiar na fachowca, albo osobę która ogarnie temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, grzes283 napisał(a):

Panowie, czy ktoś z Was montował ori webasto do benzyny? Macie jakiś namiar na fachowca, albo osobę która ogarnie temat?

 

był kiedys gosc na Hutniczej w Gdyni pod wiaduktem ale nie wiem czy tam jeszcze jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Dev napisał(a):

 

był kiedys gosc na Hutniczej w Gdyni pod wiaduktem ale nie wiem czy tam jeszcze jest

Dzięki. Poszukam 🙂

 Tym czasem taka sytuacja:

Co go boli? Mapy 2023r.Sterowniki czyste. Bład wyskakuje po kilkuset metrach.20230930_132543.jpg

Edytowane przez grzes283
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, grzes283 napisał(a):
28 minut temu, grzes283 napisał(a):

Tym czasem taka sytuacja

 

Może akurat wjechałeś na taką drogę gdzie akurat nie pokazuje ograniczeń - często tak bywa .

 

Teraz zobaczyłem że auto nie jedzie , ale może trzeba kawałek przejechać i zobaczyć . U mnie w okolicy przebudowują drogi i taki komunikat mam często , nawet jak wjeżdżam na drogę już oddaną do użytku .

Edytowane przez mariusz36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, H4mm3R napisał(a):

Kodowane było?

Nic. Tak go już kupiłem. Miał bład grzałki kamery, ale po skasowaniu nic nie wyskakuje.

 

5 godzin temu, mariusz36 napisał(a):

Może akurat wjechałeś na taką drogę gdzie akurat nie pokazuje ograniczeń - często tak bywa .

 

Teraz zobaczyłem że auto nie jedzie , ale może trzeba kawałek przejechać i zobaczyć . U mnie w okolicy przebudowują drogi i taki komunikat mam często , nawet jak wjeżdżam na drogę już oddaną do użytku .

Nic z tych rzeczy. Wszędzie tak pokazuje...

 

5 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Albo brudna czy zaparowana przednia szyba.

Ani jedno, ani drugie. Też tak myślałem. 

 

Czasami mam też komunikat w podziemnych parkingach.

 

Albo brudna czy zaparowana przednia szyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...