Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL TDI] Jaki olej do tdi?


marcinA4 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Ty Spanky jestes zadowolony ze swojego(silnika) ile kilometrow nim juz zrobiles, byly jakies usterki z motorem?na jakim dokladnie oleju jezdzisz jakiej firmy?Dzieki

temat to oleje :evil:

Ty Konradgiee .... zalewam Mobil 1 5W50 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co ile km wymieniacie olej? Ja w piatek odbieram moja A4, ma przejechane 25000km i jeszcze nie widzialem ksiazki ,moze miala wymieniane przy 20000km

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=1041.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...sorry ze tak odgrzebuje temat-ale dla mnie jest jak najbardziej aktualny.W dodatku wymiana oleju decyduje o dalszej eksploatacji swojego silnika wiec postanowilem zasiegnac opini fachmanow.Przeoralem caly watek-ale zdziczec mozna - ilu userow tyle opini.

Moze opisze swoj przypadek-silnik 1.9tdi 110 AFN - mam powieszona kartke niemiecka i zaznaczony na niej olej 10W40 i wymiana zaznaczona na 235tys wiec jak dla mnie to juz za okolo 1tys km.Filtr juz mam - teraz czas na wybor oleju.Moja niunia to96r wiec 99% bez pompowtryskiwaczy.Najchetniej kupilbym cos z allegro-poleccie moze jakiegos konkretnego sprzedawce a najlepiej konkretna aukcje.Aha...i ile tgo oleju kupic - 5l starczy???Wybaczcie ale swiezak to swiezak...

pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ludzie kupuja i to np od tego kolesia-nawet ktos go tu polecal

http://moto.allegro.pl/item205623715_motul_6100_synergie_10w_40_nastepca_turbolight.html

Czy cos takiego bedzie odpowiednie dla mojego silnika???I jesli nie na allegro to gdzie-zalezy mi na tym zeby mnie ktos nie obciagnol w ten sposob ze kupie powiedzmy tego motula w sklepie za 189zl a na allegro mam to samo za prawie polowe.Darkman moze polecisz cos w okolicach grudziadza gdzie mozna cos kupic i doradza madrze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ludzie kupuja i to np od tego kolesia-nawet ktos go tu polecal

no i co, to ma być argument ? Ludzie też kradną, albo kupują samochody zespawane z dwóch....

W przypadku Motula jest to proste, ma on sztywno nałożone ceny, których nie można obniżyć. Więc zastanów się, skąd ktoś ma za połowę ceny ?

Zresztą, zrobisz jak chcesz - ale kompletnie nie rozumiem z jakich powodów można oszczedzać te 100zł, nie znając kompletnie pochodzenia oleju...

wiarygodne źródła to na przykład :

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?action=profile;u=4520

http://www.hamulce.net/motul.htm

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=6407.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja-przejade sie do intercarsa w grudziadzu jutro i zobacze co maja.DO mojego silnika lac polsyntetyk o oznaczeniach 505.00 ???Wole sie upewnic zanim cos kupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja-przejade sie do intercarsa w grudziadzu jutro i zobacze co maja.DO mojego silnika lac polsyntetyk o oznaczeniach 505.00 ???Wole sie upewnic zanim cos kupie...

zadzwoń i zapytaj co mają z normą 505.00 do silnika 1.9tdi

Drożej mają, ale wiarygodny dostawca - nie oszczędzaj na oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO mojego silnika lac polsyntetyk o oznaczeniach 505.00
Ta norma odrazu mówi że olej jest full syntetyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze ale skoro mam wlany 10w40 -co chyba oznacza polsyntetyk-to jaki polsyntetyk mam wlac?o jakich oznaczeniach??bo juz zaczynam dziczec pomalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - owszem ale jak sie to ma do tego co napisal kolega adadur-z tego co pisze wynika ze kazdy olej 505.00 to full syntetyk-ale cos nie do konca widac ze ma racje.Niech ktos rozswietli sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki dylemat, mam Audi A4 B6 rok 2004 jak wiecie, przebieg 60tys i chce wymienic olej, jezdze jak dotad na Shell Helix 5w30 LL i nie wiem czy teraz wlac ten sam olej czy inny? Chcialem przejsc na nie LL ale podobno jak mam filr czastek stalych to moj olej musi byc z norma 507.00 i musze lac LL bo innego nie moge znalezc.

Poradzcie co robic?

I czy wogole oplaca mi sie jechac do serwisu na przeglad 60tys skoro za wymiane i wglad do auta chca 1,2zl a koszt oleju, filtrow to jakies okolo 400zl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupilem woz a4 1.9 tdi 2002r i nie mam zielonego pojecia jaki olej wlewali w serwisie z książki tego nie wyczytam ,a zbliza mi sie nastepny serwis za okolo 8 tys kilometrów ,problem w tym ze wybieram sie w długapodróż a po sprawdzeniu oleju wydaje mi sie ze mozna by go troszkę dolac , w kazdym badz razie moze jeszcze nie teraz ale po przejechaniu 2 tys kilmetrów moze sie okazac ze trzeba go dolac

nie wiem jaki zakupić bo nie wiem jaki był lany

czy np. 10w na 40w mozna wlac spokonie????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mismlx1 lejesz olej z normą 505.01, albo 506.01 (LL serwis)

czy np. 10w na 40w mozna wlac spokonie????

no da się wlać, ale po co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...