Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana gałki zmiany biegów na wersję S LINE


Kowal

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem gdzie pytałes ale dziś zamawiaLem w aso gałkę z mieszkiem od a3 i zapłaciłem 140zl. Na necie najtaniej znalazłem za 125zl.
W grudniu będę montować to zrobię relacje zdjęciowa.

Kupiłem ori gałkę z mieszkiem w ASO cena to 138zł. Mam ten sam problem z którym meczyli sie wszyscy ci którzy próbowali wsadzić gałke z A3 z ori mieszkiem z A4. Jak zdjąc ten czarny pierscień ????? lepiej próbować złożyc to z ori mieszkiem czy naciągać na ramke od a4 ?????

Wrzucam zdjęcie aby ktos pokazał i opisał jak to zdjąć, jak uda mi sie to ogarnąć zrobie fotorelacje aby mod dorzucił ją do pierwszego posta.

bc6d2b094364412cmed.jpg


Nie wiem dlaczego nie pokazuje sie fota ale po kliknięciu na "zdjęcie niedostepne przekierowuje nas do zdjęcia.


Pomoze ktoś ???? jutro wkoncu bede miał chwile czasu i mam zamiar sie z tym pobawić.

Edytowane przez lukaszooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zostawiłem mieszek z A4

Czarny pierścień podważ śrubokrętem, tam jest taki ząbek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pozostałem przy starym mieszku a gałkę zakupiłem nową od A3 8P, szukałem 6 biegowej ale z A4 B7 są w droższej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galka zmieniona i szczerze powiem ze wyglada to bardzo slabo, mieszek zostawilem stary ale niestety nie pasuje tak jak oryginalny do tego galka ma inny kolor i ogolnie wyglada to zle wiec dla detalistow takich jak ja nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galka zmieniona i szczerze powiem ze wyglada to bardzo slabo, mieszek zostawilem stary ale niestety nie pasuje tak jak oryginalny do tego galka ma inny kolor i ogolnie wyglada to zle wiec dla detalistow takich jak ja nie polecam.

E tam umnie jest dobrze

Zobacz na stronę 9, wrzuć zdjęcie

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem ja z efektu nie jestem wogóle zadowolony ale moze kogos zadowoli taki efekt więc wkleje foty jak wsadzić gałkę z A3 pod ori mieszek z A4.

Po wyciągnięciu ramki, wypięciu metalowej obejmy i wyciągnięciu gałki musimy ściągnąć plastikowy pierścień

bc6d2b094364412cmed.jpg

Pierscien sciągamy podwazając delikatnie na boki i ukazuje sie nam cos takiego, po prawej A3 po lewej A4

82ed14a4f5509b8amed.jpg

Po zmianie wygląda to tak.

c841c8c0b5ba7d92med.jpg

Według mnie lipa, skóra jest duzo grubsza niz w A3 i dlatego nie siedzi pod stalowym piersciem tak jak powinna, druga sprawa to kolor który szpeci z daleka. Z drugiej strony jeśli mamy wytartą gałkę taka jest łądniejsza niż stara poniszczona ale jak dla mnie jest to nieudany mod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rzeczywiście albo jaśniejszą gałke albo to zdjęcie tak wyszło.

Druga sprawa coś słabo naciągnąłes ten mieszek i dlatego jest tak nie równo.

Porównaj np z moim zdjęciem str.9

Może jest różnica gałka "zwykła" i "sport"

Zmień kapselek bo wsteczny jak w A3

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rzeczywiście albo jaśniejszą gałke albo to zdjęcie tak wyszło.

Druga sprawa coś słabo naciągnąłes ten mieszek i dlatego jest tak nie równo.

Porównaj np z moim zdjęciem str.9

Może jest różnica gałka "zwykła" i "sport"

Zmień kapselek bo wsteczny jak w A3

Przy skrzyni 6-cio biegowej to jest poprawne oznaczenie. Gałka z a3 na początku wydaje się być szara, ale z czasem zrobi się błyszcząca i czarna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia spoco ych i brudnych rąk, dlatego na początek przy nowej gałce mozna by zalecic jazde z brudnymi i spoconymi rekami, co by szybciej nabrala kolorow. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Czy da się przełożyć górę (kapsel) z oznaczeniami biegów?(antonio)

(Młody) Suszarka 5 min grzania i przekładasz oznaczenia. Poniżej masz moją starą gałkę i kilka fotek jak to wygląda:

wsk5qs.jpg

2njknt1.jpg

rlc281.jpg

kdwoxe.jpg

Następnie śrubokręt "mały" podważasz i wszystko odchodzi .

htskrd.jpg

(miro_x) Kupiłem gałe z allegro i chciałem przełożyć oznaczenia ale pojawił sie problem bo mam inny dekielek niż wy wszyscy w tym nowym lewarku.

4d2ad11af76cd6ed.jpg

9bde04077d194f0e.jpg

b7dca8df49f29bbd.jpg

43373f82d0d7ae30.jpg

b2f62f8ff08871e8.jpg

w starej gałce to prosta sprawa...a w gałce nowej z a3 takze podwazamy cały kapsel ze srebrnym pierscieniem czy tylko czarny kapsel ze wzorem zmiany biegów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podważałem cały kapsel a później czarny krążek.

Musiałem zmienić - stary założyć inne ułożenie biegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kapsel razem z chromem z normalniej gałki będzie pasował do gałki S-LINE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat z zapytaniem: czy obszywał ktoś gałkę ? Chodzi mi o opis pracy , nie wysyłkę.

Edytowane przez jacek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem ja z efektu nie jestem wogóle zadowolony ale moze kogos zadowoli taki efekt więc wkleje foty jak wsadzić gałkę z A3 pod ori mieszek z A4.

Po wyciągnięciu ramki, wypięciu metalowej obejmy i wyciągnięciu gałki musimy ściągnąć plastikowy pierścień

bc6d2b094364412cmed.jpg

Pierscien sciągamy podwazając delikatnie na boki i ukazuje sie nam cos takiego, po prawej A3 po lewej A4

82ed14a4f5509b8amed.jpg

Po zmianie wygląda to tak.

c841c8c0b5ba7d92med.jpg

Według mnie lipa, skóra jest duzo grubsza niz w A3 i dlatego nie siedzi pod stalowym piersciem tak jak powinna, druga sprawa to kolor który szpeci z daleka. Z drugiej strony jeśli mamy wytartą gałkę taka jest łądniejsza niż stara poniszczona ale jak dla mnie jest to nieudany mod.

mialem podobnie.

wcieraj w nią krem do rąk co jakis czas i zrobi sie czarna.

gałke kupilem w salonie i tez byla jaśniejsza niż reszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kapsel razem z chromem z normalniej gałki będzie pasował do gałki S-LINE?

podpinam sie+1

panowie,a ta galeczke z b8,bez problemu naloze na mieszek z b6?

e9njIba.jpg

lbf11Ir.jpg

załozysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy już gdzieś to było poruszane, ale nie moge nigdzie znaleźć... jak zdemontować mieszek w b8? Jeżeli jest gdzieś na forum to proszę o linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

Czy ktoś się orientuje czy są dostępne gałki zmiany biegów i raczki lewarka w szarej (ACHAT) perforowane skórze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lbf11Ir.jpgCzy taką ale czarną jest możliwość dostać i zaadoptować do b6 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...