Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Oświetlenie wnętrza - wymiana na LED(info 1 post)


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, masz racje w sumie co do tych slupkow, z tym ze kurcze, te co Ty podales beda mnie kosztowaly kilka razy wiecej niz moje :confused4:

Co do Twojego pytania to widzialem gdzies takie zastosowanie w przedlifcie chyba na forum ale glowy nie dam sobie uciac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też widziałem w pierwszym poście jest zdjęcie ale nie wiem czy to o taki moduł chodziło... :mysli:

Co do tych żarówek w słupki poszukaj taniej gdzieś na pewno będą bo ja pierwszy lepszy link tak tylko poglądowo dałem :wink4:

Edit:

Podpowie mi ktoś kto montował moduł LED do siebie czy ten moduł http://allegro.pl/panel-modul-led-podsufitka-oswietlenie-l23b-9-led-i1611395969.html podejdzie do przedlifta w lampki boczne z przodu w podsufitce? :co:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podswietlenie na nogi (podczas otwartych drzwi), ktore polecacie?? Myslalem tez o czerwonych ;-)

Mi sie wydaje ze jesli chodzi o to to tylko biale.

mam czerwone, fotki w pierwszym poscie, ale trzeba naprwde mocne ledy kupić by uzyskać dobry efekt, a najlepiej moduł LED, ja niewbawem znieniam włąsnie na moduły czerwone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam takie 2 problemy

1. żarówki rurkowe z przodu w podsufitce świecą delikatnie ( bardzo słabo) cały czas jak są wyłączone czy ktoś wie jakiego typu rezystory i jakiej wartości dolutować żeby nie świeciły?

2. wywala błąd na żarówkach od podświetlenia tablicy zaraz po zapaleniu po 3-4 sekundach błąd znika czy tam też mogę zastosować jakieś rezystory czy tylko wymiana na takie co oszukują fis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam takie 2 problemy

1. żarówki rurkowe z przodu w podsufitce świecą delikatnie ( bardzo słabo) cały czas jak są wyłączone czy ktoś wie jakiego typu rezystory i jakiej wartości dolutować żeby nie świeciły?

2. wywala błąd na żarówkach od podświetlenia tablicy zaraz po zapaleniu po 3-4 sekundach błąd znika czy tam też mogę zastosować jakieś rezystory czy tylko wymiana na takie co oszukują fis?

1. co do rurek to dziwne że tak świeca na wyłączonym, ja nie stosowałem żadnych rezystorów.

2. chodzi o tablice rej? Normalnie jakiś rezystor można dolutowac tylko trzeba by dobrać odpowiedni albo niech ktoś podpowie jaki z doświadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zarówek w tablicy rejestracyjnej i pozycjach jest osobny wątek dla B6 :wink4: w B5 te problemy nie występują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z tymi rurkami w środku??

Ja pierwszy raz takie cos czytam :shocked: Nie wiem przejrzyj wątki w moja A4 B6 i zobacz pare osób ma zrobione oświetlenie LED, nawet w tym wątku gdzies na poczatku ktos pisał jakie żarówki trzeba kupować, zapytaj jak to u niego wygląda :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też szukam i szukam, a znaleźć nie mogę. Mam też kilka pytań - czy mogę zwykłe żarówki w podsufitce w b6 wymienić na ledy i czy mogą to być obojętnie jakie ledy? Drugie to jak się wymienia też żarówki ba9s te do czytania, bo te rurkowe to wiem jak się do nich dostać, ale do tych mniejszych nie - jak zdjąć te 'klosze'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzy mi się coś że ludzie szukali gniazda pod żarówkę z symetrycznymi pinami bo do tego lest lepsza dostępność żarówek.

Tu gościu sprzedaje gniazdo:

"Oprawka do żarówki BA9S do druku / kod 6574"

http://allegro.pl/oprawka-do-zarowki-ba9s-do-druku-kod-6574-i1720253602.html

użytkownik:

FUTURE1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy gdzie mozna dostac te moduły led doi oświetenia wnętrza zrobil bym to w swojej b7 fajnie to wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowi87 a coś takiego byś polecił jako oświetlenie pod nogi?

http://allegro.pl/led-t10-w5w-5w-smd-zarowka-2-szt-od-ss-6208-i1759123352.html#gallery

Wydaję mi się że ta powinna ładnie świecić bo ma dużo ledów a ty jakieś doświadczenie w tym masz dlatego pytam :) Obecnie mam taką zwykłą która nie świeci w bok i efekt jest raczej mizerny dlatego chciałbym to zmienić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te żarówki dadzą rade, obecnie mam takie tyle że czerwone i dają poświate, wiec biała na 100% rozświetli :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te żarówki dadzą rade, obecnie mam takie tyle że czerwone i dają poświate, wiec biała na 100% rozświetli :good:

A ile czasu masz je u siebie? Bo ja niestety miałem ledy w podświetleniu tablicy rejestracyjnej i obie przepaliły się po miesiacu :disgust:

No to ciesze się bardzo że te żaróweczki dadzą rade :) Teraz tylko kupić i cieszyć się fajnym oświetleniem kabiny bo jeżelibym robił to całe podświetlenie wnętrza w ledowych żarówkach a u ciebie widziałem na fotkach że efekt jest całkiem fajny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od załozenia tego watku tam siedzi :wink4: przed rozpiska miałem zwykłego leda, a w tablice nie wkładam ledów :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od załozenia tego watku tam siedzi :wink4: przed rozpiska miałem zwykłego leda, a w tablice nie wkładam ledów :no:

Ja obecnie mam zwykłego leda i świeci kiepsko dlatego zdecyduję się na te żaróweczki :) Poza tym jakiś czas temu polecałeś mi w wątku o mojej A4 bixenony od Gwertego i na razie nie żałuję że je kupiłem ani sekundy mimo że trochę kosztowały więc tym razem też zaryzykuję i kupię te żaróweczki :) Efektem na pewno się pochwalę :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...