Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Biopaliwa


agart

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w obecnej chwili jestem w afryce dokładnie Algieria,tu ropa jest tańsza od naszej wody w biedronce (tej najtańszej),jak koleś podjeżdża cysterną tankować mi dżwig to z niej ropa ciurkiem leci bo są nieszczelności,ropa jest bielusieńka jak woda auto mi smiga super toyota D4D hilux,koszt na stacji to 17 DA (dinarów) 100 dinarów to 1euro :> wię jest spora rużnica hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za OT, ale nie mogłem się powstrzymać. To co napisał Łukasz1 oznacza jednak że jesteśmy 100 lat przed mużynami - przynajmniej z cenami :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem w zeszłym roku w Egipcie to cena na stacji 1 litr benzyny to 35 do 42 gr za litr. To ile podatków jest w paliwie na naszych stacjach?? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem w zeszłym roku w Egipcie to cena na stacji 1 litr benzyny to 35 do 42 gr za litr. To ile podatków jest w paliwie na naszych stacjach?? :mysli:

Przy cenie 5.00 za rope 2.06 ropa, 057zł rafineria, ok 0,20 dystrybucja, 1,05zł akcyza, 0,24 opłata paliwowa, 0,96zł VAT. Teraz wiadomo drożej bo rafinerie odbijają sobie za niskie ceny przed wyborami no i akcyza skoczyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie dość że VAT to jeszcze Akcyza dziadostwo, ludzie zaczną kombinować...[br]Dopisany: 09 Styczeń 2012, 13:18_________________________________________________W zasadzie u nas paliwo biorą ze Shwed (nie wiem czy tak się to pisze) zza zachodniej granicy głównie a skąd ona tam się bierze to nie wiem ale pewnie jak ktoś napisał ze wschodu. LPG na niektórych stacjach jest czysto Rosyjski, brudny i tłusty ale auto jedzie i pali rewela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Białoruskiej granicy cena ropy oscyluje 2.85 do 3.05 zależy gdzie się pojedzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś raz tylko zatankowałem BIO i to było poraz pierwszy i ostatni. Po spuszczeniu tego gówna do słoika to pływały w nim takie męty jakby do półlitrówki gorzały wycisnąć cytrynkę bez przepuszczenia tego przez jakiś filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w obecnej chwili jestem w afryce dokładnie Algieria,tu ropa jest tańsza od naszej wody w biedronce (tej najtańszej),jak koleś podjeżdża cysterną tankować mi dżwig to z niej ropa ciurkiem leci bo są nieszczelności,ropa jest bielusieńka jak woda auto mi smiga super toyota D4D hilux,koszt na stacji to 17 DA (dinarów) 100 dinarów to 1euro :> wię jest spora rużnica hehe

Dobra dobra a po ile jest tam woda do picia pewnie taka sama cena jak u nas ropa :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki przykład z mojego podwórka, vectra 1,9 DT czy jakoś tam 75 albo 80 koni mechanicznych, pompa bez żadnej elektryki bo to leciwa konstrukcja, ale śmigała zgrabnie. Niestety układ wtryskowy padł po tankowaniu biopaliwa. Być może to zbieg okoliczności, auto mogło być nadwyrężone samym przebiegiem, ale właściciel po remoncie który kosztował prawie 2 tysie leje już tylko zwykłe ON :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście z doświadczenia mojego i znajomych mogę powiedzieć tak w poczciwy staruszek o konstrukcji cepa czyli Merc 124 2l diesel jechał na wszystkim dosłownie opał nie opał bio nie robiło mu różnicy :decayed: natomiast znajomego w210 2,9 td źle zniósł bio bo padała szybko pompa paliwa.Regeneracja ponad 1000zł a na paliwie zdążył "zaoszczędzić" ok 800zł więc temat nieopłacalny i osobiście jeśli bym miał diesla nigdy bym bio nie wlał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Białoruskiej granicy cena ropy oscyluje 2.85 do 3.05 zależy gdzie się pojedzie..

Taksówkarze i białostoczanie na tym śmigają. Ja mam złe doświadczenie, pompa wtryskowa w BMW 5 padła po zalaniu tego badziewia.

Także ostrzegam innych. Nie lejcie tego goowna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Białoruskiej granicy cena ropy oscyluje 2.85 do 3.05 zależy gdzie się pojedzie..

Taksówkarze i białostoczanie na tym śmigają. Ja mam złe doświadczenie, pompa wtryskowa w BMW 5 padła po zalaniu tego badziewia.

Także ostrzegam innych. Nie lejcie tego goowna.

ja tam smigalem na tym i nie narzekalem :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Niemcowni dodatków bio w dieslu jest do 7%, na każdej stacji jest wlepa na dystrybutorze informująca o tym. Ale osobiście nie spotkałem się jeszcze nigdy, żeby był osobno tylko BioDiesel na stacji.

Nie ma co się kusić ceną takiego paliwa, to tylko pozorna oszczędność, w późniejszej rzeczywistości koszty mogą okazać się zabójcze :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając polskie realia to na bank tam jeszcze kombinuja z tym paliwem. A poza tym strszanie ciezko na nim pali w zimie. :sick3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam takiego,co połowę tankuje w Biedronce,a drugą na stacji.Co prawda jeżdzi cytryną,a nie audi,ale ten unoszący się za nim zapach frytek rozbraja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to konstrukcyjnie zwykłe diesele VAG były przez Niemców dostosowywane do BIO ale nie wiem jak jest teraz, u nas ten BIO to moim zdaniem niewypał. Wiem że stare TDI (75 KM) Wytrzymywały NA OLEJU RZEPAKOWYM OCZYWIŚCIE ODPOWIEDNIO PRZYGOTOWANYM. Tak mówili właściciele. Ale to dość leciwa konstrukcja.

Przygotowanym znaczy podgrzanym przefiltrowanym itd

Temat ten to ciekawostka i tak ten post traktuje, a nie pytanie w stylu leje bio i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...