Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiana tylnych lamp z dynamicznym kierunkowskazem w Audi A4 B9

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jak Ci po VINie sprawdzali to podali Ci takie jakie teraz masz, czyli bez dynamicznych kierunków.

Opublikowano
6 godzin temu, DawidAudi4 napisał(a):

Część. Sprawdziłem w Audi na infolini i powiedziano mi ze do mojego modelu a4b9 pasuje lampy z końcówka C.Dotyczy to modeli wyprodukowanych do maja 2017. Od maj 2017 była końcowa G. Teraz zgłupiałem bo kupiłem już z 3 lampy z końcówka G i zastanawiam się czy będą pasować i i czy mogęw  takim razie dokupić jedna z końcówka C:-)

D

 

2 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

Jak Ci po VINie sprawdzali to podali Ci takie jakie teraz masz, czyli bez dynamicznych kierunków.

Tu nie chodzi o fabryczne po VIN tylko dynamiczne led .Prawdopodobnie oznaczenie G dla tych lamp jest od maja 2017. wczesniej było C

Opublikowano

Witam chciałbym do swoje audi dołożyć lampy przednie i tylne matrix co muszę dokupić dokładał już ktoś z was koledzy

Opublikowano

tutaj masz linka to podobnego tematu .

Ogólnie temat nie łatwy jak ogarniesz to podziel się wiedzą

 

potrzebne

reflektory

Matrix Jednostka sterująca oświetleniem

moduł zasilania świateł

piny/przewody do wtyczek

 

Aby wykonać tę modernizację, potrzebujesz dostępu do następujących elementów:

Vag Can Pro (do flashowania własnych modułów, jeśli nie kupiłeś używanego)

VCDS (kodowanie)

ODIS (do zdjęcia CP) 

Edytowane przez Lukaa5

Opublikowano

Miałem kontakt z gościem który robił sam takie mody w kilku autach, najlepiej podobno kupić BCM1 z auta które miało matrixy, pozostaje CP, kodowanie pod swój wóz i przeróbka wtyczek. Sam myślałem o tym (kupiłem już nawet jedną lampę) ale chęci na mody przeszły mi po kolizji i przepychaniu się o to żeby AC zapłaciło za ori audi felgi spoza vin-u, co dopiero za lampy 5x droższe...  

Edytowane przez wuPiotrek

Opublikowano
3 minuty temu, wuPiotrek napisał(a):

AC zapłaciło za ori audi felgi spoza vin-u

a to jaja - przeciez nie maja zadnego chyba prawa odmowic - no chyba ze ubezpieczajac AC byly zdjecia i na aucie byly inne felgi - wtedy fakt moga powiedziec ze inna bylaby kwota ubezpieczenia itp. Jezeli natomiast tak ubezpieczales ze auto mialo te felgi to kompletnie nie rozumiem. No oczywiscie musisz miec pewnie jakis dowod (zdjecia?).

 

 

7 minut temu, wuPiotrek napisał(a):

co dopiero za lampy 5x droższe

 

Widac na przyszlosc ubezpieczajac o takiej "zmianie" warto poinformowac bo to faktycznie podnosi wartosc auta.

 

21 godzin temu, Daniel0605 napisał(a):

Witam chciałbym do swoje audi dołożyć lampy przednie i tylne matrix

tez o tym myslalem - wiem ze z tylem jest duzo mniej zabawy, ale z przodem to juz wlasnie wiecej, wiec moze kiedys najpierw zrobie tyl :)

Opublikowano

Z tyłem wcale nie jest tak dużo mniej zabawy żeby zrobić to poprawnie

1. ciągniesz dodatkowo przewód do dynamiki

2. parametryzacja BCM2 przez VCP

3. zmiana / przerobienie wtyczek
4. możesz mieć BCM2 którego nie sparametryzujesz pod dynamikę poprzez dostępne w VCP pliki i nie będziesz w stanie tej dynamiki uruchomić. Zmiana BCM2 to też kłopot bo on odpowiada za przypisane do pojazdu klucze.

 

@Koalakm

oczywiście że zdjęcia były na innych felgach (zimowych), ale jakakolwiek zmiana w pojeździe to późniejszy problem przy naprawie. Ludziom z serwisu nie chce się patrzeć po numerach części skoro standardowo robi to za nich program po VIN. Podsumowując > nigdy więcej modów w pojeździe nowszym niż 10-letni. Chiptuning też został by mi już dwukrotnie 'utracony' w ASO, gdzie musiałem kilkukrotnie przypominać o tym aby nie robić akcji serwisowej.

Opublikowano
32 minuty temu, wuPiotrek napisał(a):

Z tyłem wcale nie jest tak dużo mniej zabawy żeby zrobić to poprawnie

no tak daleko nie patrzylem - w kazdym razie poznalem goscia co robil konwersje w innym i w moim tez cos mi zmienial i powiedzial ze sama robota i kodowanie by wzial chyba 300 zl. Czyli ja kupic musze lampy tyl + 300 zl. Masz racje ze jakis kabelek mowil ze trzeba dodatkowo poprowadzic - no ale to juz w tej cenie bylo.

 

34 minuty temu, wuPiotrek napisał(a):

oczywiście że zdjęcia były na innych felgach (zimowych), ale jakakolwiek zmiana w pojeździe to późniejszy problem przy naprawie. Ludziom z serwisu nie chce się patrzeć po numerach części skoro standardowo robi to za nich program po VIN. Podsumowując > nigdy więcej modów w pojeździe nowszym niż 10-letni. Chiptuning też został by mi już dwukrotnie 'utracony' w ASO, gdzie musiałem kilkukrotnie przypominać o tym aby nie robić akcji serwisowej.

kurcze no to cenna informacja w sumie - bo potem faktycznie ubezpieczalnie nas cykac moga. Inna zabawa jest na pewno w przypadku gdy jest inny sprawca i z jego OC - wtedy nie moze to miec zadnego znaczenia - placic musza za to co zostalo uszkodzone i nie jest wazne czy bylo w VIN czy nie.

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano
W dniu 30.01.2023 o 15:06, Muskel1 napisał(a):

8W5945093G
8W5945094G

 Lampy (te w klapę)  mogą być również z oznaczeniem 
8W5945093H
8W5945094H

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Jestem po montażu tylnych lamp led w wersji Blackline, sterownik z koncowką CA czyli lowline. Brak pinu T17b/11. Wiazka od kufatec z samokodujacym donglem obd. Działa dynamika kierunkowskazów. 

 

link do wiazki:

WWW.KUFATEC.COM

Erstklassiges Design durch integrierte LED-Technologie für Audi A4 Avant B9. Unkomplizierte Installation aufgrund...

 

screen z jednego forum z brakujacym pinem w lowline.

Screenshot_20230711_204841_Chrome.thumb.jpg.cd0ac12419526270e839afa685d2d81f.jpg

 

 

 

Edytowane przez adamspeed01

Opublikowano
8 godzin temu, adamspeed01 napisał(a):

Jestem po montażu tylnych lamp led w wersji Blackline, sterownik z koncowką CA czyli lowline. Brak pinu T17b/11. Wiazka od kufatec z samokodujacym donglem obd. Działa dynamika kierunkowskazów. 

 

link do wiazki:

WWW.KUFATEC.COM

Erstklassiges Design durch integrierte LED-Technologie für Audi A4 Avant B9. Unkomplizierte Installation aufgrund...

 

screen z jednego forum z brakujacym pinem w lowline.

Screenshot_20230711_204841_Chrome.thumb.jpg.cd0ac12419526270e839afa685d2d81f.jpg

 

 

 

 

T17b/11 to ten dodatkowy przewód od dynamiki który zbiega się z czterech lamp w jeden?

 

Podłączyłeś pod niego stały plus według tej rozpiski? 

 

Mam sterownik lowline, od roku jeżdżę z LED bez dynamiki bo nie udało mi się jej uruchomić

Edytowane przez wuPiotrek

Opublikowano

tak, z kazdej lampy wychodzi jeden przewod ktory łaczy sie na pin T17b/11. Plus dalem na 2 bezpiecznik w brazowej szynie i działają dynamiczne, bez tego plusa tylko statycznie.Screenshot_20230712_141010_SamsungNotes.thumb.jpg.8fe90fb422ee58987424ee69d47840fa.jpg20230711_215245.thumb.jpg.54921d1eb945e56dce5784156f587fb0.jpg

Edytowane przez adamspeed01

Opublikowano

@adamspeed01 dziękuję Ci serdecznie za ten post !! dynamika działa, już dawno postawiłem na tym krzyżyk a po podłączeniu tego plusa działa jak należy !!

 

u mnie sterownik EC/DC z naklejki, był ten pin, a tylko statyczne kierunki. 

 

teraz hula aż miło :) dziękuję, nigdzie w internecie tego nie znalazłem do tej pory

Opublikowano

https://youtu.be/79HvfRJt24c

Wszedzie opisane że low nie obsłuży dynamiki i zalecają wymiane na high. A jednak to nie problem, sterownik CA parametry przyjął bez bledów.

Też troche szukałem i nikt sie nie dzieli za darmo takimi info. Trafilem na pewne forum a tam od deski do deski opisane podłaczenie. Nawet schemat od Kufatec tego nie podał, ale w ofercie mają sterownik high.

https://www.lecazzatedivicenza.it/audi-halogen-to-led-tail-light-retrofit/

 

Opublikowano
14 godzin temu, adamspeed01 napisał(a):

Jestem po montażu tylnych lamp led w wersji Blackline,

Kupiłeś te lampy w wersji EU czy wsadziłeś wersje angielską z przeciwmgielnym po prawej stronie?

Kolega kiedyś szukał i poza wersjami angielskimi nigdzie nie ma wersji EU, Audi także już dawno wycofało je z oferty sprzedaży. 

 

Opublikowano

Szukalem ponad rok, i tak jak piszesz już ich niema w wersji Eu. Trafilem tydzień temu na prywatne ogloszenie na willhaben.at w ktorym gość sprzedawał nówki w wersji Eu które zakupił i nie zdążył zamontować bo sprzedał auto, a zestaw przeleżał na regale bo o nim zapomniał. Do tego miał wiązkę od Kufateca, czyli sie nawet nie zastanawialem tylko w ten sam dzień pojechałem zgarnąć całość(mieszkam w AT). Taki rodzynek się trafił.

Opublikowano

To miałeś szczęście:decayed:

Opublikowano
3 godziny temu, adamspeed01 napisał(a):

https://youtu.be/79HvfRJt24c

Wszedzie opisane że low nie obsłuży dynamiki i zalecają wymiane na high. A jednak to nie problem, sterownik CA parametry przyjął bez bledów.

Też troche szukałem i nikt sie nie dzieli za darmo takimi info. Trafilem na pewne forum a tam od deski do deski opisane podłaczenie. Nawet schemat od Kufatec tego nie podał, ale w ofercie mają sterownik high.

https://www.lecazzatedivicenza.it/audi-halogen-to-led-tail-light-retrofit/

 

 

Powiem Ci że nikt się nie dzieli taką wiedzą, bo jest szansa że za dużo osób nie wiem o tym że można tak zrobić. Pisałem do firm w PL zajmujących się montażem led lamp z informacją że nie działa tylko dynamika - jak by wiedzieli to by się tego podjęli, a nie bardzo ktokolwiek chciał się tym zająć, jak już to z wymianą właśnie bcm2

  • 7 miesięcy temu...
Opublikowano

Dobry wieczór. Mam reflektory full led przód i led tył. Tylny kierunkowskaz miga mi normalnie. Czy jest jakaś opcja przełączanie pomiędzy zwykłym a dynamicznym? Czy po prostu taki mam i koniec?

Opublikowano
W dniu 9.03.2024 o 22:59, ArtekM napisał(a):

Dobry wieczór. Mam reflektory full led przód i led tył. Tylny kierunkowskaz miga mi normalnie. Czy jest jakaś opcja przełączanie pomiędzy zwykłym a dynamicznym? Czy po prostu taki mam i koniec?

Z tego co wywnioskowałem z innego Twojego posta masz u siebie lampy z wypozażenia Basic. Lampy te nie mają dynamicznych kierunkowskazów, czyli potrzebujesz 2 tylne lampy.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.