Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B8] Bialo czarna 2.0TDI 170KM qAVA


_Makki_

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

czym sie zajmujesz w norwegii? :D

Sprzatam :)

A dlaczego pytasz?

każdy klient w Polsce by myślał że na bank malowana bo lakier zbyt ładny :wink:

No wlasnie nie tylko w Polsce. W Norwegii, czy w USA tez sie robi walki w handlu samochodami. Taki swiat..

Juz mialem takich co przyjezdzali ze sprzetem do mierzenia lakieru itp. 70% zainteresowanych mi nie wierzy, co zrobic taki life.. :facepalm::doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo byłem pare razy i planuje zamieszkać tam na stałe :)

Przeczytaj poprzednie 70str i wszystkiego się dowiesz ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym sie zajmujesz w norwegii? :D

Sprzatam :)

A dlaczego pytasz?

Ooo ja tez :) ludzie mysla ze tu niewiadoma co właśnie się dowiedziałem ze średnia krajowa to 7 k euro.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maki:hi: W B8, na pokrywie silnika jest twardszy lakier? Traktowałem go cleaner`em strong+owieczka fi 150 na shinexs`ie ok.800-1000 obrotów, jakieś dobre trzy godziny. I d**pa:facepalm:

Na błotniku działało super :wink: wiec nie wiem o co chodzi... :kox: W weekendy robię trochę przy lodkach, ale zauważyłem ze GFK do lakieru samochodowego ma się nijak...

Kurde, masakra jakaś z tym twoim detalingiem:shock3: Miłego odpoczynku(mam nadzieje ze nie od forum:wink:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na wyższych szybko wysychało, balem się ze przypale:eusathink:(zero doświadczenia z lakierem na aucie:doh:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najwiecej osob zainteresownych NO czyta watek makkiego , wiec jeszcze a propos kreowanych przez medai i rozne osoby niwiadomo jakich norweskich zarobkow , dzis w gazecie podane byly srednie ceny wynajmu mieszkan w Oslo i niektorych miastach.

Srednia cena kawalerki w Oslo ok. 8 300 NOK ( czyli pod 4K pln ) 2 pokoje 10 500 NOK ( prawie 5k ) w Stavanger 13 000 NOK ( ponad 6K ) a to bez czynszu ktory zazwyczaj kosztuje ok 2 000 NOK.Do tego min. 3 miesieczne stawki na depozyt i rece do boga zeby ktos wgole wynaja polakowi.

Da sie oczywisie taniej ale wtedy mieszkasz w melinie z 30 polakami i litwinami gdzies na wypiz*owie lub w piwnicy i tez bulisz nie malo bo polak polaka zawsze wyszczyrze.

Srednia norweska to ok 350 000 NOK rocznie co daje jakies 29 000 netto miesiecznie , minus podatek ok 40-45% zostaje ci 15-16 K NOK ( ok. 8K pln ) o ile ktos wogole da ta srednia jak nie znasz jezyka , i nie masz wyuczonego dobrego fachu w rece.Bez jezyka bedziesz pracowal dla polaka lub litwina , wiec dostaniesz jeszcze miej.Ot takie sa realia , wiec takie gazeciane paplanie mozna sobie miedzy bajki wlozyc.

A kto zarabia dobrze , dobrze wyksztauceni specjalisci , najlepiej branzy olejowej , finasisci , IT lekarze , ludzie ze znajomoscia pru jezykow i kilku-kilkunasto letnim doswiadczeniem ale tacy zarabiaja tez dobrze w innych krajach EU w takze w Polsce.

---------- Post dopisany at 20:58 ---------- Poprzedni post napisany at 19:21 ----------

A zeby krajobraz kraju miodem plynacym byl pelny to wlasnie wrocilem ze sklepu , kupilem :

-lada na patyku smietankowego w czekoladzie

-platki zbozowe z suszonymi owocami 500 g

-maslanke/kefir ( jak kto woli )

-saltke krabowa 300 g

-maly koszyczek malin

zostawilem w sklepie 90 zl , wiec to porownywanie srednich z roznycj krajow to mozna sobie w 4 litery wsadzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najwiecej osob zainteresownych NO czyta watek makkiego , wiec jeszcze a propos kreowanych przez medai i rozne osoby niwiadomo jakich norweskich zarobkow , dzis w gazecie podane byly srednie ceny wynajmu mieszkan w Oslo i niektorych miastach.

Srednia cena kawalerki w Oslo ok. 8 300 NOK ( czyli pod 4K pln ) 2 pokoje 10 500 NOK ( prawie 5k ) w Stavanger 13 000 NOK ( ponad 6K ) a to bez czynszu ktory zazwyczaj kosztuje ok 2 000 NOK.Do tego min. 3 miesieczne stawki na depozyt i rece do boga zeby ktos wgole wynaja polakowi.

Da sie oczywisie taniej ale wtedy mieszkasz w melinie z 30 polakami i litwinami gdzies na wypiz*owie lub w piwnicy i tez bulisz nie malo bo polak polaka zawsze wyszczyrze.

Srednia norweska to ok 350 000 NOK rocznie co daje jakies 29 000 netto miesiecznie , minus podatek ok 40-45% zostaje ci 15-16 K NOK ( ok. 8K pln ) o ile ktos wogole da ta srednia jak nie znasz jezyka , i nie masz wyuczonego dobrego fachu w rece.Bez jezyka bedziesz pracowal dla polaka lub litwina , wiec dostaniesz jeszcze miej.Ot takie sa realia , wiec takie gazeciane paplanie mozna sobie miedzy bajki wlozyc.

A kto zarabia dobrze , dobrze wyksztauceni specjalisci , najlepiej branzy olejowej , finasisci , IT lekarze , ludzie ze znajomoscia pru jezykow i kilku-kilkunasto letnim doswiadczeniem ale tacy zarabiaja tez dobrze w innych krajach EU w takze w Polsce.

---------- Post dopisany at 20:58 ---------- Poprzedni post napisany at 19:21 ----------

A zeby krajobraz kraju miodem plynacym byl pelny to wlasnie wrocilem ze sklepu , kupilem :

-lada na patyku smietankowego w czekoladzie

-platki zbozowe z suszonymi owocami 500 g

-maslanke/kefir ( jak kto woli )

-saltke krabowa 300 g

-maly koszyczek malin

zostawilem w sklepie 90 zl , wiec to porownywanie srednich z roznycj krajow to mozna sobie w 4 litery wsadzic.

ile czasu pracujesz zeby zatankowac samochod do pelna?

---------- Post dopisany at 21:31 ---------- Poprzedni post napisany at 21:30 ----------

off topic sie troche robi :/ - ale nie ja zaczalem ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem , ale mysle ze mozna liczyc w minutach a nie godzinach bo paliwo tu jest bardzo tanie w stosunku do innych kosztow zycia , ale nie o to chodzi , chodzi o to ze jestem od jakiegos czasu zasypywany pytaniami czy to na PW , maila czy w inny sposob przez roznych ludzi ktorzy slyszeli ze sie tak super zyje i zarabia bo media puszczaja jakas fame czy ktos sie tam chwali i podnieca ( makki ? :grin: )........, i zgadza sie zarabia sie ale trzeba miec sporo szczescia , bardzo mocne papiery i to co napisalem wyzej , inaczej jest bardzo ciezko o jaka kolwiek prace dla polakow i o godziwe zarobki ( bez jakiego kolwiek jezyka to wogle mozna zapomniec ) a bedzie coraz gorzej bo juz jestesmy zalewani przez grekow , hiszpanow , i innych ludzi z krajow dotknietych kryzysem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---------- Post dopisany at 20:58 ---------- Poprzedni post napisany at 19:21 ----------

A zeby krajobraz kraju miodem plynacym byl pelny to wlasnie wrocilem ze sklepu , kupilem :

-lada na patyku smietankowego w czekoladzie

-platki zbozowe z suszonymi owocami 500 g

-maslanke/kefir ( jak kto woli )

-saltke krabowa 300 g

-maly koszyczek malin

zostawilem w sklepie 90 zl , wiec to porownywanie srednich z roznycj krajow to mozna sobie w 4 litery wsadzic.

Za taki zestaw w Polsce zapłacisz ok. 40zł czyli w przybliżeniu płacisz tylko 2 razy więcej.

Nie moja sprawa ile zarabiasz, ale jak ci tak ciężko w Norwegii to może wróć do Polski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 zł za te zakupy.. carrera369 nie gadaj głupot... wracam ze sklepu i wychodzi dokładnie 22 PLN w Stolnicy ;) oczywiście kwestia marki produktu itp ale nie przesaedzajmy.Az musiałem spradzić na pólce ceny produktów w sklepie bo nie mój typ "diety"

EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 zł za te zakupy.. carrera369 nie gadaj głupot... wracam ze sklepu i wychodzi dokładnie 22 PLN w Stolnicy ;) oczywiście kwestia marki produktu itp ale nie przesaedzajmy.Az musiałem spradzić na pólce ceny produktów w sklepie bo nie mój typ "diety"

EOT.

Naprawdę chodziłeś po sklepie i sprawdzałeś ceny produktów z listy powyżej ? :grin:

Może faktycznie trochę przesadziłem z 40zł, ale 22zł to jakiś bardzo tani sklep :wink:

carrera , czytaj ze zrozumieniem..........

Co mam czytać ze zrozumieniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najwiecej osob zainteresownych NO czyta watek makkiego , wiec jeszcze a propos kreowanych przez medai i rozne osoby niwiadomo jakich norweskich zarobkow , dzis w gazecie podane byly srednie ceny wynajmu mieszkan w Oslo i niektorych miastach.

Srednia cena kawalerki w Oslo ok. 8 300 NOK ( czyli pod 4K pln ) 2 pokoje 10 500 NOK ( prawie 5k ) w Stavanger 13 000 NOK ( ponad 6K ) a to bez czynszu ktory zazwyczaj kosztuje ok 2 000 NOK.Do tego min. 3 miesieczne stawki na depozyt i rece do boga zeby ktos wgole wynaja polakowi.

Da sie oczywisie taniej ale wtedy mieszkasz w melinie z 30 polakami i litwinami gdzies na wypiz*owie lub w piwnicy i tez bulisz nie malo bo polak polaka zawsze wyszczyrze.

Srednia norweska to ok 350 000 NOK rocznie co daje jakies 29 000 netto miesiecznie , minus podatek ok 40-45% zostaje ci 15-16 K NOK ( ok. 8K pln ) o ile ktos wogole da ta srednia jak nie znasz jezyka , i nie masz wyuczonego dobrego fachu w rece.Bez jezyka bedziesz pracowal dla polaka lub litwina , wiec dostaniesz jeszcze miej.Ot takie sa realia , wiec takie gazeciane paplanie mozna sobie miedzy bajki wlozyc.

A kto zarabia dobrze , dobrze wyksztauceni specjalisci , najlepiej branzy olejowej , finasisci , IT lekarze , ludzie ze znajomoscia pru jezykow i kilku-kilkunasto letnim doswiadczeniem ale tacy zarabiaja tez dobrze w innych krajach EU w takze w Polsce.

---------- Post dopisany at 20:58 ---------- Poprzedni post napisany at 19:21 ----------

A zeby krajobraz kraju miodem plynacym byl pelny to wlasnie wrocilem ze sklepu , kupilem :

-lada na patyku smietankowego w czekoladzie

-platki zbozowe z suszonymi owocami 500 g

-maslanke/kefir ( jak kto woli )

-saltke krabowa 300 g

-maly koszyczek malin

zostawilem w sklepie 90 zl , wiec to porownywanie srednich z roznycj krajow to mozna sobie w 4 litery wsadzic.

zgadzam sie w 100proc...norwegowie jakby mieli z 15mln ludnosci wiecej nie roznili by sie od innych krajow,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dajcie se spokoj z tymi rozmowami o zarobkach i cenach. Ja juz dawno przestalem o tym pisac. Tak czy siak wychodzi zawsze z tego burdel.

Zawsze gdzies w offtopic mozna zalozyc temat o Norwegii albo cos. Co kraj to obyczaj, jak i zarobki i realia.

Moim domem jest jednak Norwegia pomimo ze rodzicow (czesc) i przyjaciol mam w Polsce.

Za dlugo jestem w Norwegii i to co sie dzieje teraz w Polsce, mnie poprostu osobiscie nie odpowiada. Wole inny tryb zycia.

Roboty nikomu nie zalatwiam, chyba ze przechodzi to przez przez firmy dla ktorych pracuje lub moja prywatna dzialalnosc w PL lub NO.

Peace :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roboty nikomu nie zalatwiam, chyba ze przechodzi to przez przez firmy dla ktorych pracuje lub moja prywatna dzialalnosc w PL lub NO

Ale z Ciebie kolega.... :grin::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...