Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Fmic do A4 b6 1.8t 280 KM

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

 

Podnosze moc w swojej a4b6 CABRIO. 1.8t  Planuje na około 280 km. 

 

Chce zakupic IC FMICa 

 

Jaki rozmiar dobrac do tej mocy ? Czy bedzie trzeba rzezbic belke lub zderzak ?

 

Jak dobrac orurowanie ? Na stronie fmica jest info ze kontrukcja cabrio sie rozni. Czy ktos wie czym sie rozni ?

Opublikowano

550x180x65, ewentualnie 550x230x65. U mnie osobiscie bez rzezby w belce i zderzaku 230 by nie wszedl (co prawda nie cabrio) wiec zrezygnowalem. Jak narazie daje rady przy pomcy 300+, zobaczymy jeszcze jak lato calkiem sie zacznie :)

 

Opublikowano

Gdzie kupowales ?

 

Jak z orurowaniem ?

 

Zastanawiam sie wlasnie jaka roznica w cabrio moze byc

Opublikowano
4 godziny temu, Tepeen napisał:

Na stronie fmica jest info ze kontrukcja cabrio sie rozni. Czy ktos wie czym sie rozni ?

Może zapytaj u źródła, które podaje tą informację?

Opublikowano

Pytalem. Nie wiedza :d

Opublikowano
W dniu 11.05.2018 o 18:14, Tepeeno napisał:

Gdzie kupowales ?

 

Jak z orurowaniem ?

 

Zastanawiam sie wlasnie jaka roznica w cabrio moze byc

fmic z fmic.pl, orurowanie itp ogarnial juz tuner i montowal takze on (custom zestaw, nie gotowy kit)

received_1923615741301155.jpeg

received_1923615754634487.jpeg

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Chłopaki gdyby ktos zakladał tego fmica do cabrio.... Wlozyc go bez rzezby jesli robisz to 1 raz w zyciu... praktycznie niemozliwe :)

Z przodu duzo ciasniej niz w zwyklej a4 niestety

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

550x180x65 spokojnie ogarnia moc do 300KM 

Opublikowano

Potwierdzam, ja mam lekko ponad 300 i ogarnia, w mieście co prawda przy upalach 35 stopni w cieniu bylo lekko czuc, ze ma ciężej, ale w trasie bez problemu

Opublikowano
W dniu 29.07.2018 o 12:01, DivaynEays napisał:

Potwierdzam, ja mam lekko ponad 300 i ogarnia, w mieście co prawda przy upalach 35 stopni w cieniu bylo lekko czuc, ze ma ciężej, ale w trasie bez problemu

i może jeszcze na K03.

Tyle się mówi a wy dalej kit łykacie i wciskacie go innym.

Opublikowano
1 godzinę temu, marcin4x4 napisał:

i może jeszcze na K03.

Tyle się mówi a wy dalej kit łykacie i wciskacie go innym.

Licząc na szybko taki 550x180x65 ma 6,44l pojemności a dwa IC jak w BEX 5,58l. 0,85 litra na plus FMIC i wydajniejszy rdzeń. Dwa IC w 190KM bex ledwo dają radę :) Czyli z prostej analizy wychodzi, że masz rację i taka 180, 300KM raczej dobrze nie ogarnie ? A sprzedawcy deklarują nawet 400+

I gdzie tu leży prawda ?

Edytowane przez cysiek18

Opublikowano

e tam, zabraknie tylko 80 kuni :P

 

Opublikowano

Nie polecam 180tki ze względu na mniejsze srednice wlot/wylot.  

Do robienia mocy na +300KM tylko 230tka i orurowanie o średnicy przepustnicy.

Opublikowano
W dniu 2.08.2018 o 10:26, cysiek18 napisał:

Licząc na szybko taki 550x180x65 ma 6,44l pojemności a dwa IC jak w BEX 5,58l. 0,85 litra na plus FMIC i wydajniejszy rdzeń. Dwa IC w 190KM bex ledwo dają radę :) Czyli z prostej analizy wychodzi, że masz rację i taka 180, 300KM raczej dobrze nie ogarnie ? A sprzedawcy deklarują nawet 400+

I gdzie tu leży prawda ?

To FMIC 550x180x65 na jaką moc realnie starczy?

Opublikowano

250km. Powyżej staje się wąskim gardłem i blokuje setup.

Opublikowano

Są 180 z wlotem i wylotem 2,5 cal.

Opublikowano

Ja takich nie spotkałem. W moim fmicu musiałem odciąć i przyspawać większy wlot i wylot. 

Opublikowano
6 godzin temu, wampir napisał:

Ja takich nie spotkałem. W moim fmicu musiałem odciąć i przyspawać większy wlot i wylot. 

proszę: https://allegro.pl/intercooler-chlodnica-fmic-550x180x65-2-25-i7400637271.html

Opublikowano

turboworks ma 2,5'', przy 180 problemem i tak będzie rdzeń.

 

 

 

 

 

Edytowane przez marcin4x4

  • 1 rok później...
Opublikowano

Ja do cabrio chce włożyć taki. Jak będzie trzeba to tam wytne pół przodu :)

550 /240/50 gadałem z gosciem od programu i na spokojnie ma ogarnąć 250KM. Nie mam k03 :) jest hybryda z total turbo. Wtryski z bam, wydech cały przelot na 2 końcówkch, wycięty kat. Duży grzyb simota ogrodzony blachą, dobre świece i silnik doprowadzony do porządku. Zobaczymy co będzie z tego. 

Na zdjęciu siedzi w a4 b6. 

Screenshot_20191213_172118_pl.allegro.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.