Skocz do zawartości
IGNOROWANY

The Blue One [2.0 TFSI QUATTRO]


Skypl

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.10.2018 o 09:37, KubiaK napisał:

 czerwona literka T byla w standardzie w wersjach na USA. Wiec albo ktos przy konfiguracji sobie taka zazyczyl albo nasi tu byli

Też nie była standardem na USA. Kiedyś się nad tym zmóżdzyłem i przekopałem rożne strony i fora i czerwone T oznacza ... nic.

Ani BULe, ani USA, ani QUATTRO itp., Poprostu można było sobie zamówić czerwone T ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, qruku napisał:

Też nie była standardem na USA. Kiedyś się nad tym zmóżdzyłem i przekopałem rożne strony i fora i czerwone T oznacza ... nic.

Ani BULe, ani USA, ani QUATTRO itp., Poprostu można było sobie zamówić czerwone T ?

Tak a ten wklejony screen to nie jest z oficjalnego katalogu Audi z USA z 2006 roku tylko sobie go sam w wordzie napisalem bo mi sie nudzilo.

Nikt tu nie pisze czy to cos oznacza czy nie - jak masz hajs i bys dobrze zagadal w salonie to by Ci turkusowa literke zrobili na zamowienie co nie zmienia faktu ze byl to standard w USA. W Kanadzie juz np nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KubiaK napisał:

Tak a ten wklejony screen to nie jest z oficjalnego katalogu Audi z USA z 2006 roku tylko sobie go sam w wordzie napisalem bo mi sie nudzilo.

Nikt tu nie pisze czy to cos oznacza czy nie - jak masz hajs i bys dobrze zagadal w salonie to by Ci turkusowa literke zrobili na zamowienie co nie zmienia faktu ze byl to standard w USA. W Kanadzie juz np nie.

Kolego roczniki 05.5 & 06 w USA miały czerwone T.

Pozostałe roczniki wedle życzenia.

Amen

Edytowane przez qruku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość długo nic nie pisałem, ale z autem wszystko ok i co nie co przy nim zrobiłem.

W styczniu zaczął mi migać xenon wraz z pojawiającym się błędem na FIS. Musiałem zacząć działać.

Wpadły nowe żarniki:

Osram Xenarc Cool Blue D1S 6000k

Po rozświetleniu fajnie świecą na biało.

image004.jpgimage003.jpg

W zimie QUATTRO jest mega. :D

image001.jpgimage002.jpg

W marcu zmieniłem gumy stabilizatora tylnego na poliuretanowe, auto stało się bardziej zwarte w prowadzeniu.

img5.jpg

Kwiecień przyniósł wymianę szyby przedniej. ?

img6.jpg

Na przeglądzie wyszło że mam wahacze górne do zmiany - pęknięte gumowe tuleje.

Zmieniłem górne z prawej i lewej strony na Meyle HD.

Przy okazji tylne łożysko od strony pasażera domagało się mojej uwagi - zmieniłem na SKF.

Odkręcić śrubę regulacyjną to była tragedia - ale udało się i po kilku godzinach łożysko było już na miejscu.

To by było na tyle z napraw. Obecnie zbliża mi się czas wymiany oleju. ;) 

Trochę modów zrobiłem też przez ten czas.

Na pierwszy ogień ściemniłem lampy - miało być lekkie przyciemnienie - a wyszło jak wyszło.

image001.jpg

image002.jpg

Po ściemnieniu lamp gdy w nocy kompletnie już nic nie widziałem przyszedł czas na kamerę cofania.

Moduł od @woszu i  kamera od majfrendów. Trochę kabelkologi i działa.

image003.jpg

image001.jpgimage002.jpgimage004.jpg

Następnie zabrałem się za zrobienie tyłu. Zmieniłem gumowe uchwyty tylnych tłumików - od razu lepiej.

1.jpg

Następny element układanki przyszedł w dużym pudle.

2.jpg

Jako że kolor mi nie odpowiadał - zmieniłem go.

3.jpg

Dokładkę okleiłem folia 3M czarny połysk. :D

Efekt po założeniu:

4.jpg5.jpg

Brakowało końcówek.

Zamówiłem je od Blade13.

Efekt końcowy tyłu:

image001.jpgimage002.jpgimage003.jpg

I ostatni mod:

Znowu duża paka przyszła.

image002.jpg

A w niej:

Koncentrat płynu do sprysków

Gekon - zapach

Osłona akumulatora

image004.jpg

Prócz tych akcesoriów była jeszcze jedna rzecz. Cupra na przód:

1.jpg2.jpg

Obecnie auto przeszło korektę lakieru one-step.

Muszę zrobić jakieś porządne zdjęcia. :) 

Kolejne mody wkrótce. :) 

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę proszę, pieknie podziałane :thumbup1:

tyl wyglada bardzo fajnie, lampy dobrze wyglądają ale faktycznie mogły by być lżej sciemnione. Daj znać jaka folią robiłeś. 

Dufyzor dobrze siadł, tez nad nim myśle tylko trochę inne koncowki. Ale jestem mile zaskoczony postępem prac nad autem :ok2:

oby tak dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasu niby minęło sporo od ostatniego wpisu ale teraz za to z jakim efektem?

Pieknie podziałane przy autku?

Lampy są czarne ale mnie osobiście się bardzo podobają?

Wogule przód i tył się zmieniły na Wielki Plus???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz odczucia, że delikatnie za duże końcówki? Też nad nimi się zastanawiam, ale jakoś nie mogę się przełamać czy iść w s4 czy zostać przy pojedynczych i tylko zmienić dyfuzor na sline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, HOLMATRO napisał:

O proszę proszę, pieknie podziałane :thumbup1:

tyl wyglada bardzo fajnie, lampy dobrze wyglądają ale faktycznie mogły by być lżej sciemnione. Daj znać jaka folią robiłeś. 

Dufyzor dobrze siadł, tez nad nim myśle tylko trochę inne koncowki. Ale jestem mile zaskoczony postępem prac nad autem :ok2:

oby tak dalej. 

Folię kupiłem tutaj:

FOLIA-DO-PRZYCIEMNIANIA-LAMP-LAMPY-30x20
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 34,99 zł - FOLIA DO PRZYCIEMNIANIA LAMP LAMPY 30x200 + GRATIS (7543132941). Allegro.pl - Radość zakupów i...

 

15 minut temu, Adam87 napisał:

Czasu niby minęło sporo od ostatniego wpisu ale teraz za to z jakim efektem?

Pieknie podziałane przy autku?

Lampy są czarne ale mnie osobiście się bardzo podobają?

Wogule przód i tył się zmieniły na Wielki Plus???

Też mi się podobają czarne lampy i dopiero po tym jak u siebie zrobiłem te lampy to stwierdziłem że jednak nie jasna folia a ciemna byłaby lepsza.

12 minut temu, MarcinL napisał:

Nie masz odczucia, że delikatnie za duże końcówki? Też nad nimi się zastanawiam, ale jakoś nie mogę się przełamać czy iść w s4 czy zostać przy pojedynczych i tylko zmienić dyfuzor na sline.

Na początku też się wahałem czy zostać przy pojedyńczych i wrzucić dyfuzor sline czy iść w S4. Jednak S4 bardziej do mnie przemówiły i teraz nie żałuję decyzji, tym bardziej że pod sline jakbym robił to raczej końcówki dałbym 100 mm, więc były by większe.

Edytowane przez Skypl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo trochę się podziało. Oczywiście na plus.

Jak te wahacze myle HD ? Ile na nich zrobiłeś? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2019 o 18:38, lewiatan1989 napisał:

Nooo trochę się podziało. Oczywiście na plus.

Jak te wahacze myle HD ? Ile na nich zrobiłeś? 

 

Zrobiłem na nich około 3k km. Więc tyle co nic, ostatnio drogi w moim rejonie praktycznie wszystkie wyremontowali, więc raczej nie ma szans na szybkie ich wybicie.

Chyba że jeździłbym na rejon @HOLMATRO, tam to jest masakra. 

Zobaczymy jak długo wytrzymają, w poprzednim A4 jeździłem na Master Sportach - wytrzymywały na spokojnie 2-3 lata, tutaj za same górne zapłaciłem tyle co cały zestaw MS. Podejrzewam że jeszcze przed zimą lub po zimie zmienię dolne, tez pewnie wezmę Meyle HD. 

Na pewno po wakacjach wlecą nowe tarcze i klocki.

W dniu 12.07.2019 o 19:18, Rob@k napisał:

No ładnie Panie :oklasky:

Dzięki. :) 

 

Ogólnie coraz częściej skłaniam się ku S-line, więc nie wiem czy nie będzie to kolejny krok. Na pewno zawitają listwy S-line w najbliższym czasie.

Tak prócz tego chodzi mi po głowie montaż 3 światła stopu ala A7, tylko nie wiem jakby to wyglądało w A4...  Cóż zobaczymy. :) 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Skypl napisał:

 

Chyba że jeździłbym na rejon @HOLMATRO, tam to jest masakra. 

 

Hola hola, bo tu obrażasz moje asfalty. :shock3: Jak Skończą rondo na Kamienieckiej na Rusinowie to od domu do pracy przez 20 km mam idealny  kilku letni asfalt, mieszany z położnym w tym lub poprzednim roku. 

Natomiast jakbym miał przejechać od siebie do ciebie, albo nawet z wałka do ciebie to jest sama plackarnia ! :chytry:

Kamienna jest jeszcze w miarę ogarnięta, na Bolkow albo Lubawkę w miarę ok, ale w stronie Wałbrzycha od Borowna przez Wałbrzyska i Zachodnia jest masakra, 30 km/h to momentami za dużo :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2019 o 12:54, HOLMATRO napisał:

Hola hola, bo tu obrażasz moje asfalty. :shock3: Jak Skończą rondo na Kamienieckiej na Rusinowie to od domu do pracy przez 20 km mam idealny  kilku letni asfalt, mieszany z położnym w tym lub poprzednim roku. 

Natomiast jakbym miał przejechać od siebie do ciebie, albo nawet z wałka do ciebie to jest sama plackarnia ! :chytry:

Kamienna jest jeszcze w miarę ogarnięta, na Bolkow albo Lubawkę w miarę ok, ale w stronie Wałbrzycha od Borowna przez Wałbrzyska i Zachodnia jest masakra, 30 km/h to momentami za dużo :whistling:

Często bywam na galerii więc przeprawy przez Sobiecin nie są mi obce - co tam się dzieje to tragedia. ;) Moje tereny są teraz już ok - w ostatnich czasach bardzo dużo dróg zrobili.

 

Co do auta - pierwsza część urlopu za mną. Byłem w Pobierowie - gdzieś po drodze cyknąłem parę fotek.

01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

A zapomniałem napisać - pomalowałem na nowo ramkę grilla gumą w spreyu - tym razem z czarny połysk - przy okazji pomalowałem też ramkę tablicy.

Z minusów

Jakaś ku*wa mi na parkingu uderzyła w przód auta i mam górne mocowanie grilla połamane oraz ramka tablicy też mi pękła. ? Czas zainwestować w wideorejestrator....

Dzisiaj zrobiłem mały serwis - wymiana oleju (Motul 5W30) i filtrów (raptem 8000 km, ale tak sobie ustaliłem i tego się trzymam)

Zamiast zwykłego filtra powietrza wrzuciłem K&N 33-2209

Jutro wyjazd na dalszą część urlopu - tym razem Elbląg. :) 

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Skypl,

Fajnie się autko prezentuje.

Szkoda, że nie udało się ustalić sprawcy stłuczki. 

Do Twojego zderzaka są dostępne czarne grille z plastrem miodu a'la RS chińczyki.

Wideorejestrator z nagrywaniem postojowym warto zrobić ?

Udanego urlopu ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie auto sie prezentuje, jeszcze tylko must-have każdego szanującego się klubowicza, czyli jakieś ładne 19 cali :drinks:

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2019 o 17:26, black4 napisał:

Kolego Skypl,

Fajnie się autko prezentuje.

Szkoda, że nie udało się ustalić sprawcy stłuczki. 

Do Twojego zderzaka są dostępne czarne grille z plastrem miodu a'la RS chińczyki.

Wideorejestrator z nagrywaniem postojowym warto zrobić ?

Udanego urlopu ?

Właśnie się zastanawiałem czy iść w ten chińczyk RS czy też kupić używkę ori.

To muszę jeszcze przemyśleć.

W dniu 5.08.2019 o 21:06, HOLMATRO napisał:

Ładnie auto sie prezentuje, jeszcze tylko must-have każdego szanującego się klubowicza, czyli jakieś ładne 19 cali :drinks:

Felgi wpadną w następnym sezonie. Te zostają na zimę - tylko muszę kupić zimówki do nich.

Póki co planuję 18 cali - jeszcze nie wiem jaki wzór, do 19 musiałbym gwint wrzucić, a tego nie chcę - już w tej chwili mam problemy z dojazdem do niektórych miejsc.

Jedynie co zmienię w zawieszeniu to talerzyki z b5. Całe szczęście zostały z mojej poprzedniej, także leżą w piwnicy i czekają. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem pozdrowienia z Elbląga.

Jakaś ku*wa ukradła mi całe ramię wycieraczki od strony kierowcy wraz z nakrętką i zaślepką, już o piórze nawet nie wspomnę.

Wiem że nie wolno no ale - żeby tą szmatę jakiś samochód przejechał....

3.jpg 

Miał ktoś styczność z zamiennikiem ramienia? Czy lepiej zainwestować w ori? Oczywiście mowa o ramieniu aero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Skypl napisał:

Dostałem pozdrowienia z Elbląga.

Jakaś ku*wa ukradła mi całe ramię wycieraczki od strony kierowcy wraz z nakrętką i zaślepką, już o piórze nawet nie wspomnę.

Wiem że nie wolno no ale - żeby tą szmatę jakiś samochód przejechał....

3.jpg 

Miał ktoś styczność z zamiennikiem ramienia? Czy lepiej zainwestować w ori? Oczywiście mowa o ramieniu aero.

Współczuje. 

Jak się auto wyróżnia z tłumu to dam ci radę - przyzwyczaj się do takich akcji. 

Co do ramienia - kup używanego oryginała, miałem zamiennik to się giął w dłoniach, w zimę nie zbierał z szyby równo, zostawiał wyspy brudne na szybie.

kupilem oem ramiona - bajka, palcem odjął :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również współczuje... naprawde masakra:facepalm:

Tu masz ogłoszenie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...