Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Różne pompowtryskiwacze w silniku


lati_22

Rekomendowane odpowiedzi

Przy FMIC, mocnej turbinie, większej chłodnicy oleju i większych pompkach AJM może spokojnie przeżyć 180-190KM i ok 360-370 Nm.

przeciez zywotnosc, to problem tłoków, gładzi cylindrów (blok), sworzni tłokow, panewek korobowodowych oraz głownych i czopów wału.

i od tych wlasnie, elementow zalezy trwalosc jednostki napedowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez zywotnosc, to problem tłoków, gładzi cylindrów (blok), sworzni tłokow, panewek korobowodowych oraz głownych i czopów wału.

i od tych wlasnie, elementow zalezy trwalosc jednostki napedowej

To Kolego Musashi w ramach ciekawostki wiedz, że wszystkie te elementy wymienione przez Ciebie w silniku ALH i AJM są identyczne :naughty:

Właśnie granica 180-190 KM i 360-380 Nm jest bezpieczna dla tych dołów silników przy rozsądnym użytkowaniu.

Dalsze przyrosty mocy i momentu wymagają mocniejszego dołu silnika od PD 130/150/163 KM (no wyjątkiem jest Sharan AHY mający mocny dół w silniku 115 KM).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to sie wszystko ma do różnych pompowtryskiwaczy w silniku ............ :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , pomijajac te wszystkie dywagacje na temat trwalosci silnika itp. a nawiazujac do nieszczesnych pompowtryskiwaczy , czy moze ktos mi powiedziec co moze sie stac w najgorszym wypadku z pompkami lub silnikiem , kiedy jak to juz wspomnialem kilka postow wczesniej , moje auto A4 - AWX telepie sie na wolnych obrotach , moge rzec ze teraz juz caly czas , do tego zaczal silnik pracowac glosniej i chyba jak mi sie zdaje lykac wiecej paliwka :( ???

Bardzo prosze o jakies podpowiedzi i czy poza wymiana na drugi komplet nowy lub z drugiej reki jest jakas szansa na regeneracje obecnych np: wymiana koncowki wtrysku lub cos podobnego i jakie sa z tym zwiazane koszta jezeli ktos cos podobnego juz czynil ze swoimi pompkami ???

Dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w pierwszej kolejności zrób pełne logi i wrzuć na forum będziemy ciągnąc temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sie do tego zabieram , troszke z oporem mi idzie bo dopiero co sie stalem szczesliwym posiadaczem VAGa i troszke to wszystko to czarna magia dla mnie :confused4:

Ale jak wszystko ogarne to napewno wrzuce bo chyba zle sie dzieje z moim autkiem ;(

Pozdrawiam.[br]Dopisany: 04 Marzec 2009, 11:57_________________________________________________Witam ponownie i znow zapytuje na temat tych nieszczesnych pompek :confused4: czy jest inna szansa poza zdejmowaniem pokrywy zaworow , zeby dowiedziec sie jakie oznaczenia posiadaja pompowtryski??

Moze jest mozliwe odczytanie numerow pompek za pomoca VAGa ? jezeli tak to bardzo prosze o podpowiedzi i wszelaka pomoc.

Dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdjąć pokrywę inaczej nie odczytasz numerów pompek chyba że w Etce sprawdzisz jakie powinieneś mieć. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie i zwracam sie z prosba do znawcow tematu o analize logow dynamicznych jak narazie , bardzo przepraszam za jakie kolwiek bledy w ich przeprowadzeniu ale poraz pierwszy to robilem chodz zgodnie z instrukcja na forum.

Grupa: 000

http://yfrog.com/09log000xj

Grupa:001

http://yfrog.com/09log001jj

Grupa:003

http://yfrog.com/09log003bj

Grupa;004

http://yfrog.com/09log004j

Grupa:008

http://yfrog.com/09log008j

Grupa:010

http://yfrog.com/09log010j

Grupa:011

http://yfrog.com/09log011lj

W niedlugim czasie zrobie logi statyczne.

Dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy miałeś wymieniany rozrząd? Logi wyglądają dobrze jedynie kąt synchronizacji do małej poprawy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin9680 na twoje bolączki z autem logi dynamiczna nie za wiele powiedzą, tu trzeba zrobić logi statyczne szczególnie chodzi o grupy 001, 013, 018, 023, te grupy powiedzą co nieco o stanie twoich pompek.

Kiedy miałeś wymieniany rozrząd? Logi wyglądają dobrze jedynie kąt synchronizacji do małej poprawy.

Pozdrawiam.

Ja bym nie skazywał tego konta synchronizacji na poprawę bo to logi dynamiczne, i tak ładnie redukuje wartość kąta w dół, na wolnych obrotach pewnie wyjdzie w okolicach 0,6. Czekany na logi statyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki dzieki za podpowiedzi , co do rozrzadu wymieniany byl 70tys km temu , teraz bede wymienial rozrzad w kwietniu tak wiec poprawie kat synchronizacji a co do logow statycznych to dzisiaj w nocy bede rezal i pozniej wrzuce na forum do oceny.

Jeszcze raz dziekuje za wszelka pomoc i podpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 tysiace co 2 lata wydawać to masakra ,zwykle kupisz za 700zl i jezdzisz ze 4 lata i na czym chcesz ,co za technologia te PD :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobra technologia skoro pompki wytrzymują spokojnie te 250-300 tysięcy bez kłopotów. To jest wystarczajaco dużo żeby nie mieć do nich zastrzeżeń. To co się wyrabia z nimi podczas tzw regeneracji to inna historia i nie świadczy o pd samym w sobie jako rozwiązaniu.

Wysłane z mojego Trooper_X55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego vp-tdi można wiedzieć gdzie regenerowałeś te pompki, bo mnie też to czeka, ale wszędzie gdzie pytałem to chcą ok. 300zł od pompki, więc skąd cena 3000zł?? Przykład:

Gładysek | Naprawa i regeneracja wtryskiwaczy i pompowtryskiwaczy - Naprawa pompowtrysków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z marekg, regeneracja regeneracji nie równa. Jedni Ci umyją a inni wymienią wnętrze. Sama końcówka boscha przecież kosztuje ponad 200zł. Łukasz kiepszko szukasz:D Regenerowałem jeden w Tucholi to cena 450zł + oddanie starego, po założeniu wszystkie korekty się troszkę poprawiły i ten regenerowany ma najlepsze bipy. Podobno jednym z lepszych serwisów jest Nadarzyn diesel system tylko tam regeneracja na boschu to 650zł/szt. Z drugiej strony coś musi być na rzeczy skoro nie dają dłuższej gwarancji, na swój dostałem tylko 6 miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem tylko po wysłaniu wtrysków może się okazać żę do zapłaty będzie sporo więcej - "w razie potrzeby wymiana zestawu części zawierającego: końcówkę wtryskiwacza, dwie przekładki i nakrętkę (koszt części dodatkowo płatny)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...