Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż LED zamiast postojówek


calt

Rekomendowane odpowiedzi

Duzo roboty zeby przerobic hrw na w5w??

POsiadam lampy halogenowe z wejsciem na w5w,wiec chyba odpada mi kupowanie nowych gniazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo roboty zeby przerobic hrw na w5w??

POsiadam lampy halogenowe z wejsciem na w5w,wiec chyba odpada mi kupowanie nowych gniazd.

:shocked:

przecinasz jeden przewod -lutujesz jeden z gniazda w5w i to samo z drugim -roboty na 5 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :notworthy: tak myslalem,ale zawsze lepiej sie upewnic. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś doszły LEDy z Kimoto... pierwszą żarówkę chciałem zamontować zgodnie z instrukcją, więc spiłowałem jeden z bolców i... coś luźno siedzi. Ostatecznie wciskałem ori tak jak są, bez piłowania i wszystko ładnie wchodzi (no może trzeba lekko dopchnąć :)). Świecą bardzo ładnie, ZERO błędów na FIS-ie, żadnego mrugania itp. Czyli w B6 jednak da radę bez rezystorków. Jeśli chodzi o barwę to rzeczywiście ori xenon wygląda troszeczę żółtawo przy ledach ale i tak jest o niebo lepiej niż ze zwykłymi H6W - szczegóły poniżej (sory za jakość...)

Postój zwykły vs. LED

porpos1.JPG

porpos2.JPG

porposx1.JPG

porposx2.JPG

A tu już w komplecie

posall.JPG

posxall.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no Bart-S :) wyglada to bardzo ładnie :) duzo lepiej niz ze zwyklymi zaroweczkami :)

Dzis zakladam u siebie...zobaczymy jaki bedzie efekt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miodzio miodzio :kox:

Ja dziś swoje będę rezał :good: Miejmy nadzieję, że będą trwałe tylko :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt :kox:

Po robocie chyba podjadę do sklepu i ukąsze te ledziki :naughty:

w sumie tydzień temu kupiłem W5W Cool Blue i mimo, że jest dużo lepiej niż zwykłe żarówki to jednak będzie wymianka na LED Ringi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w "KIMOTO" i sprawdzałem diody W5W mierząc ich pobór mocy. Nie udało się dobrać odpowiedniej pomimo, że niektóre diody miały duży pobór mocy to FIS "szczekał" :(

No właśnie też byłem w sklepie i powiedziano mi, że przy W5W T10 (wtykane) moga być błędy :mysli:

Jeżeli ktoś już ma założone u siebie diody tego typu prosiłbym o info czy nie wywala błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamowilem diody ba9s u Pana "Kimoto", dzis je zalozylem.. efekt bardzo fajny,ale.. blad wywala :kwasny::wallbash:

no ale pozniej sie zajme zakladaniem rezystorow, na razie bede mykal z bledem :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w "KIMOTO" i sprawdzałem diody W5W mierząc ich pobór mocy. Nie udało się dobrać odpowiedniej pomimo, że niektóre diody miały duży pobór mocy to FIS "szczekał" :(

No właśnie też byłem w sklepie i powiedziano mi, że przy W5W T10 (wtykane) moga być błędy :mysli:

Jeżeli ktoś już ma założone u siebie diody tego typu prosiłbym o info czy nie wywala błędów.

Gwarantuje ze nie wywala błędu....

Właśnie wracam z garażu.

Zalożyłem diody z aukcji ( http://allegro.pl/item626970399_postojowki_1_w_wysokiej_mocy_w5w_t10_new.html )

POSTOJÓWKI LED W5W T10/R10 1 W High POWER LED - bagnetowe złącze!!!

Przyszly po 2 dniach...dzis je zakladałem - musze powiedziec ze jestem pod wielkim ich wrazeniem.

Wygladaja naprawde przyzwoicie-mimo ze nie mam xenonków :/

To jedno z kilku zdjec jakie zrobilem po mantazu:

dsc02839h.th.jpg

POlecam wszystkim ten zabieg :)

Bez zadnego rezania rezystorków :))

:naughty: :naughty: :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda bardzo dobrze ale z pochwałami się nie śpieszmy - wczoraj zakładałem a dziś pierwsza padła (dobrze że zamówiłem z zapasem). Czyżby dawało o sobie znać "made in HongKong"? Jutro podmianka no i czekamy jak długo wytrzyma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda bardzo dobrze ale z pochwałami się nie śpieszmy - wczoraj zakładałem a dziś pierwsza padła (dobrze że zamówiłem z zapasem). Czyżby dawało o sobie znać "made in HongKong"? Jutro podmianka no i czekamy jak długo wytrzyma...

Nawet mnie nie strasz....zamowilem jedynie 2 szt :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heehe nie no spoko, nie chcę straszyć ale... wczoraj zakładając pierwszą, spiłowałem bolec, założyłem i... nie zatrybiła. Szybko wrzuciłem następną bez piłowania i ta już zadziałała po czym... dziś padła. No nic, trzeba testować dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak na razie jest OK ale nie daje im więcej niż 3 miesiące życia. Jak widać w B7 zawsze wywali błąd a w B6 widocznie różne moduły komfortu są, w jednym nie wywala a w drugim wywala - pewnie w B7 jest moduł z ostatniego B6.

Bart-S sprawdź połączenie ew. podepnij LED pod inne zasilanie 12V żeby sprawdzić czy LED jest walnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czasu jak nie wymyślę stabilizatora prądu ew. czegoś innego to LEDy na przodzi i tyle będą padały co 3 miechy, znalazłem przetwornicę DC/DC ale nie wiem jakie koszta - pewnie taniej będzie co 3 miesiące zmieniać LEDy, w B7 DRL się nie opłaca jak na razie bo jeden LED to koszt 30 PLN - rocznie 240 PLN, możliwe, że 2 przetwornice będą tańsze to wtedy się opłaci, jak ktoś nie ma DRL a tylko postoje na LED to inwestycja zwróci się po 2-4 latach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, jutro posprawdzam czy rzeczywiście padły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...