Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Poziom oleju


daro

Rekomendowane odpowiedzi

Podejrzewam ze juz to bylo przerabiane ale nie moglem odnalezc tego tematu.

Kolega robil wymiane oleju w ASO i powidzieli mu ze w silnikach TDI nalezy utrzymywac max stan oleju , ja zawsze utrzymywalem olej na srodku miedzy min. a max.

Prosze o opinie jak powinno byc. :question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze juz to bylo przerabiane ale nie moglem odnalezc tego tematu.

Kolega robil wymiane oleju w ASO i powidzieli mu ze w silnikach TDI nalezy utrzymywac max stan oleju , ja zawsze utrzymywalem olej na srodku miedzy min. a max.

Prosze o opinie jak powinno byc. :question:

najlepiej jak jest max dopuszczalny stan ...

a generalnie poziom oleju powinien byc w zakresie pola moletowanego (zakropkowanego) ....

osobiscie stosuje pierwsza zasade .... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

między max a środkiem miarki nie ma aż tak wielkiej różnicy, która mogłaby mieć wpływ na silnik, tak więc mocno się tym nie przejmuj. Chciaż lepiej być bliżej max niż min. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze trzymalem sie tej zasady [srodek ze wskazaniem na max]

ale to zbilo mnie z tropu ze macher w ASO powidzil koledze ze ma byc max a nawet ponad bo jest wtedy lepsze smarowanie turbiny a szczegolnie przy dynamicznej jezdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1).Na korku wlewu jest napisane po niemiecku że wlanie ponad max może uszkodzić katalizator!

2).Servis zaleca lanie pod maxa w przypadku zwiększonego obciążenia typu jazda górska,ciągnięcie na haku, holowanie

3).Butowanie to też swego rodzaju zwiększone obciążenie silnika więc jak przedmówcy piszą "zaleca sie...maxa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do AFN wchodzi 3.8ltr oleum, słyszałem że niektórzy wlewają całą bańkę(4l), bo nie chce się odmierzyć i mówią że jak 1-2 mm ponad max będzie to nic się nie stanie

ja zawsze wlewam 3.8ltr i jest ok, zawsze można w razie potrzeby później dolać :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze,bo 4 litrowa bańka Mobil S starczy w zupełności i jeszcze zostanie troszkę na dolewkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie mechanicy już drugi raz wlali za dużo.

Dziś jadę na upuszczenie "krwi"

Dla informacji - w ADR - normalnie wchodzi ok. 3.8l

Jeśli wleje się 4l to na bagnecie jest ok 5-7mm powyżej maksymalnej dopuszczalnej wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez zauwazylem, ze przy kazdej wymianie oleju mam max dopuszczalny a nawet troszke ponad, dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dzisiaj wymieniali w warsztacie olej i wlali 5,5 l.O ile przesadzili?

[2,5 tdi a4 b5]

wlali tyle i trzeba,wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze juz to bylo przerabiane ale nie moglem odnalezc tego tematu.

Kolega robil wymiane oleju w ASO i powidzieli mu ze w silnikach TDI nalezy utrzymywac max stan oleju , ja zawsze utrzymywalem olej na srodku miedzy min. a max.

Prosze o opinie jak powinno byc. :question:

Skoro niemiecy spece od Audi zrobili miarke i pole tzw.kropkowane to tak ma byc :th: :th: :th: a u nas zawsze jakis kiepski mechanior chce to poprawiac :bicz: :bicz3: :bicz: dziwaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się,że jak się naleje ponad stan to olej szuka wyjścia! Ja lałem pod maxa i ciągle mi brała olej ,a kolega mi doradził żeby lać do połówki! Tak teraz jest i stoi w miejscu od 5 tyś. km!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy też tak miał w starym fordzie 1.6D. Na początku jak spadł poziom oleju do połowy bagnetu to dolewał, później olał sprawę i okazało się, że gdy dojdzie do połowy przestaje spadać poziom oleju.

Spotkałem się z opinią, że latem poziom oleju ma być wyższy, a zimną niższy. Ma to związek z chodzeniem silnika, bo jak wiadomo olej to też "chłodziwo". Druga rzecz: im mniej oleju tym szybciej staje się przepracowany i zużyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanko dla uściślenia, bo trochę zgłupiałem:

Stan ma być max:

1) czyli do końca pola wykropkowanego?

2) czy do końca wgięcia na bagnecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...