Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaczenie ET Felgi


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

jakie minimalne et dla felgi 19" i szerokiej 8" ?? wiem że topor miał et 35 19" i fele obcierały o nadkola wiec do budy b5 jakie et brać pod uwage?? oczywiście fela tylko 19" mnie interesuje

toopr miał miękkie zawieszenie i oponę 235/35

ja mam 225/35 i obciera tylko przy na prawdę mocno skręconych kołach i mocnym ugięciu (praktycznie nie występuje) no i mam -60mm, przy zestawieniu -40 nie tarło wcale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

panowie mam zamiar kupić na zime 15 a teraz mam 16(B7 Avant), może mi ktoś podpowiedzieć jakie musi być ET, opony chce kupić 195/65/15 a letnie mam 205/55/16....

16 to miminalny rozmiar zalecany do B7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokaż panie jakieś foto tego et 32 na feli 19 jaki rozmiar opon masz :wink4:[br]Dopisany: 25 Październik 2010, 19:28_________________________________________________bo widzę że masz 18" a nie 19" a to jest różnica :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam zamiar kupić na zime 15 a teraz mam 16(B7 Avant), może mi ktoś podpowiedzieć jakie musi być ET, opony chce kupić 195/65/15 a letnie mam 205/55/16....

16 to miminalny rozmiar zalecany do B7.

kolego a 16 to jakie mam mieć ET i rozmiar opon??

pozdro

Et 42 205/55R16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadawalem to pytanie juz w swoim temacie, ale powtorze je tutaj.

Teraz mam felge 8,5" ET45 + dystans 5mm - miedzy felga, a zaciskiem hamulcowym jest z 2mm luzu.

Jak zaloze 8" ET35 bez dystansu, to chyba nie powinna ocierac o zacisk? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadawalem to pytanie juz w swoim temacie, ale powtorze je tutaj.

Teraz mam felge 8,5" ET45 + dystans 5mm - miedzy felga, a zaciskiem hamulcowym jest z 2mm luzu.

Jak zaloze 8" ET35 bez dystansu, to chyba nie powinna ocierac o zacisk? :rolleyes:

zadajesz takie proste pytanie, a ostatnio mnie jebales ze to niby ja sie nie znam.... :cool1:

jak zalozysz 8" z ET35 to miedzy zaciskiem, a felga powinno zrobic sie miejsca na 1,34 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadajesz takie proste pytanie, a ostatnio mnie jebales ze to niby ja sie nie znam.... :cool1:

hee... zle nazywasz wymiane pogladow n/t szerokosci opon, a komfortu poruszania sie :)

musialem sie wczoraj upewnic na 100% zeby pojsc spokojnie spac :decayed: - czasem czlowiekowi sie robi juz metlik.

Myslalem, ze zachodzi jakas korelacja miedzy ET, a szerokoscia felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy felga 16"x7" ET48 podejdzie do A4 B6? Może nie będzie obcierała, ale chyba za bardzo schowa się do środka i autko średnio zyska na wyglądzie. Posiada ktoś może fotkę z takim felunkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy felga 16"x7" ET48 podejdzie do A4 B6? Może nie będzie obcierała, ale chyba za bardzo schowa się do środka i autko średnio zyska na wyglądzie. Posiada ktoś może fotkę z takim felunkiem?

dokladnie tak jak mowisz, do tej felgi najlepsze byloby ET 35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam felgi 17"/7,5" ET35, na tych felach mam opony przod 215 a na tyle 235. Te przednie wygladaja idealnie ale tylne balonowato ale za to fajnie szeroko. Czy jak zaloze te same opony na felgi 8" to czy bedzie cacy nie bedzie nic obcieralo?? No i kwestia szerokosci. Obecnie na tyle wyglada fajnie ale wiadomo felge zaloze szersza to i nieco zewnetrzna strona kola bedzie bardziej wystawac niz w chwili obecnej. Czy w takim przypadku ET bedzie inne by zachowac taka sama szerokosc jak jest obecnie mierzac od zewnetrznych krawedzi opon przy felgach jakie chce zalozyc 8"??

Troche tylko kiepsko bedzie wygladalo 215 na feldze 8" takie naciagniete kapcie beda. Aby wygladalo to ladnie to musial bym miec na przodzie felgi 7,5" i opona 215 a ta tyle felgi 8" i opona 235.

Mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi z tym doborem ET felgi 8" do tylnych opon. biorac pod uwage takze przod bo kuoywac bede komplet 4 szt.

Pozdrawiam i przyczepnosci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Założyłem do A4 B7 3.0 TDI felgi 7,5J ET 28 z oponami 225/50R17, i za bardzo mi wystają, czy mogą powodować (te wystające opony) jakiekolwiek drgania w układzie kierowniczym?

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy felga 8x18 ET 43 wejdzie do B6? Będzie równo czy może inaczej? Czy trzeba coś kombinować?

rowno nie bedzie, jak chcesz rowno to musisz dolozyc dystanse

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...