Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaczenie ET Felgi


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć

Mam szybkie pytanie. Czy zmieniając fabryczne alumy 15" o Et39 na deznet'y 16" o Et48 to śruby mogą zostać te same? Czy trzeba dawać np. dłuższe? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% inne. Jeśli miałeś fabryczne (choć nie przypominam sobie takich z ET39), to śruba miała łeb kulowy, a do wiekszości niefabrycznych stosuje się stozkowe.

Należy porównać gniazda w felgach.

---------- Post dopisany at 12:33 ---------- Poprzedni post napisany at 12:30 ----------

OK, znalazłem fabrykę ET39. Siedmioramienne, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była taka 8E0601025 (7 ramienna) i śruba 8D0601139D, jest dezent F. Mówisz, że stożek na 99%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech będzie te 99%. Druga sprawa to długość śrub.

Na twoim miejscu szukałbym oryginalnych VAG, wtedy do każdych, jak i stalówek masz te same śruby. Ewentualnie cos z mercedesa - też gniazdo kulowe, choć niektóre moga wymagać dłuższych śrub. Sam mam mercedesy i akurat pasują śruby VAG (28mm, kula).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czytam i szukam i Jestem chyba Tępy bo jakos nie moge do tego dojść A mianowicie Chce kupic nowe felgi Do moje Audi Mam Okazję Kupic

ŚREDNICA FELGI: 16

SZEROKOŚĆ FELGI:7.0

ROZSTAW ŚRUB: 5x112

ODSADZENIE ET: 40

Aktualnie mam Oryginalne Biedronki w swojej A4 b6 wiem tyle że mają ET 35

Główne moje pytanie jest takie czy ta felga Bedzie Bardziej wysunięta niż oryginalna czy Będzie Bardziej Schowana Do środka nadkola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większe ET - schowa się, mniejsze - wysunie na zewnątrz. Zakładając, że szerokość jest taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy 15" stalówka z ET45 będzie dobra do B6?

Będzie pasować ale strasznie ciulowo wyglądać :kwasny: wpadną do środka, kup ET33 i będzie oryginał :wink:

Wpisz rozmiar swojej obecnej felgi i wpisz tej z ET45 zobaczysz różnice :naughty:

ET Felgi. Odsadzenie Felgi. Kalkulator ET. Narzędzia do Felg. Felgi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców tematu, przy et48 alu felga 7J x16" na gumie 205/55 wygląda kiepsko- za bardzo schowana. Jaki radzicie dać rozsądny dystans 20mm (uzyska się Et28) czy 15mm uzyskując Et33. Wygląd jest ważny ale nie chcę aby chlapało albo zostawiać kilka śladów :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam szybkie pytanko mam możliwość kupienia fajnych felg w bardzo dobrej cenie

felga 17" 7,5x ET 38 czy będzie pasowało do audi B5 avant obniżony dość mocno z 16" nie mam problemu ale boję się że teraz będzie za nisko

oponki pójdą 225x50x17 zima :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar felgi nie ma nic do tego czy auto będzie nisko, czy nie.

Opony 225/50r17 zaś, to balony - prawidłowy rozmiar to między innymi 225/45r17 i 205/50r17. Nie bez znaczenia jest też szerokość opony w połaczeniu z dość niskim ET. Jak masz naprawde nisko, to może przycierać z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucałem na przymiarkę wcześniej takie same felgi z oponami tylko że ET było 35 i wyglądało ok więc mam nadzieję że teraz też będzie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak nie, będzie pasować tylko wygląd będzie kolejki wąskotorowej. ;-)

Wysłane Pocztą Polską przy pomocy listonosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...