Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaczenie ET Felgi


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

Im niżej na gwincie tym bardziej twardo. Ja się chyba starzeję :grin: co prawda gwint jest trochę niżej niż w zeszłym sezonie ale za to mniejsze felgi będą bo na ten sezon zakładam 17" żeby było bardziej miło....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam

Panowie mam do wzięcia za dobrą kasę oryginalne felgi do mojego avanta. tylko , że jest jedna kwestia et tych felg to 56. łatwiej będzie jak podam całe wymiary 17" 7,5Jx5x112 ET56. no i oponka 225/45 .czy to ET nie jest za duże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie myślałem. no trudno.trzeba będzie polować na inną okazję.dzięki za pomoc

---------- Post dopisany at 21:41 ---------- Poprzedni post napisany at 21:40 ----------

właśnie w dystanse nie chcę się bawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chcialem sie dowiedziec jaki dystans zapodac zeby te gelgi ladnie wyglodalh i za bardzo sie nie chowaly.. i czy oponki 225/45 podejda do audi a4 b6 avj na oryginalnym zawieszeniu¿

witam kupiłem ostatnio felgi 18 i maja et56 niby jeździły w b7 czy podejdą do b6. Czy trzeba będzie coś modzić?

http://a4-klub.pl/felgi-opony-156/felgi-ori-18-audi-a3-8p0-601-025-opony-235-40-18-a-271046/

a jaki dystans??

---------- Post dopisany 07-05-2013 at 22:47 ---------- Poprzedni post napisany 04-05-2013 at 20:57 ----------

witam kupiłem ostatnio felgi 18 i maja et56 niby jeździły w b7 czy podejdą do b6. Czy trzeba będzie coś modzić?

http://a4-klub.pl/felgi-opony-156/felgi-ori-18-audi-a3-8p0-601-025-opony-235-40-18-a-271046/

a jaki dystans??

Jakie dystanse najlepiej zamontowac zeby nadac lepszego wygladu a nie przesadzic? I jeszcze jedno pytanie czy moge na te fele zapodac 225/45?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie chłopaki gadałem kiedyś z jednym mechaniorem podczas zmiany opon w moim audi, że chciałbym założyć felgi w rozmiarze 17" do A4 B6- ET 35 i szerokości 8 cali. On mi na to odpowiedział, że nie zaleca się takich rzeczy robić bo przez to w samochodzie zawieszenie się szybciej zużywa, zawieszenie nie pracuje tak jak trzeba i że należy zakładać felgi z takim ET jakim zaleca producent ewentualnie 2-3 cali mniej lub więcej. Słuchajcie to jak to jest można sobie dowolnie zmieniać ET felg i jedynym warunkiem jest tylko żeby nie obcierały czy faktycznie jakieś elementy zawieszenia się niszczą szybciej??:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie, mam pytanie odnośnie felg wzór RS4 b7 z audi A3 a dokładnie o ET. W a3 ET tych felg to 50. Da radę na tym jeździć po założeniu oczywiście dystansów, nie ma żadnej różnicy? Tak w ogóle jakie dystanse do takich felg - z 10 mm będzie ok??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, nie dawno kupiłem Audi A4 B5 i mam pytanie: Czy felga 8x17 ET30 będzie pasowała (nic nie będzie obcierać-wystawać) do B5 1998?

z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pasuje, bedzie wystawać przynajmniej z przodu.

dużo będzie wystawać? 35 idealnie pasują a właśnie nie wiem jakby to wyglądało z ET30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście masz odpowiedź. Jeśli wiesz co to jest ET, a o tym jest cały wątek, to wiesz, że ET30 wystaje 5mm na zewnatrz wzgledem ET35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pasuje, bedzie wystawać przynajmniej z przodu.

nie wprowadzaj ludzi w błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście masz odpowiedź. Jeśli wiesz co to jest ET, a o tym jest cały wątek, to wiesz, że ET30 wystaje 5mm na zewnatrz wzgledem ET35.

Ale ja wiem co to jest ET i na czym to polega, wiem też , że wystaje więcej o te 5 w stosunku do ET35, pytam tylko czy będzie ogólnie wystawać lub obcierać czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Piosal91 Zerknij sobie na ten link. Kalkulator ET rozwieje Twoje wątpliwości co do nowych felg. Musisz znać parametry starych i nowych felg.

ET Felgi. Odsadzenie Felgi. Kalkulator ET. Narzędzia do Felg. Felgi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pasuje, bedzie wystawać przynajmniej z przodu.

nie wprowadzaj ludzi w błąd

Nie wprowadzam nikogo w błąd, ale oczywiscie opieram się na moim aucie + opiniach przeczytanych między innymi w tym wątku. 8" ET30 wg mnie wystaje, a nie obciera chyba tylko na 1BA/E.

Pewnie mozna posadzić auto na odbojach, albo nawet drewnianych klockach, albo przynajmniej nie skręcać kierownicą podczas jazdy i miód malina - nie wystaje, nie trze. Można naciągnąć 205, albo węższą jak się znajdzie.

Dziekuje...

Kolego Piosal91 Zerknij sobie na ten link. Kalkulator ET rozwieje Twoje wątpliwości co do nowych felg. Musisz znać parametry starych i nowych felg.

ET Felgi. Odsadzenie Felgi. Kalkulator ET. Narzędzia do Felg. Felgi.pl

Nic nie rozwieje. Jak nie umie sobie optycznie dodać 5mm, to co mu po kalkulatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pasuje, bedzie wystawać przynajmniej z przodu.

nie wprowadzaj ludzi w błąd

Nie wprowadzam nikogo w błąd, ale oczywiscie opieram się na moim aucie + opiniach przeczytanych między innymi w tym wątku. 8" ET30 wg mnie wystaje, a nie obciera chyba tylko na 1BA/E.

Pewnie mozna posadzić auto na odbojach, albo nawet drewnianych klockach, albo przynajmniej nie skręcać kierownicą podczas jazdy i miód malina - nie wystaje, nie trze. Można naciągnąć 205, albo węższą jak się znajdzie.

Dziekuje...

Kolego Piosal91 Zerknij sobie na ten link. Kalkulator ET rozwieje Twoje wątpliwości co do nowych felg. Musisz znać parametry starych i nowych felg.

ET Felgi. Odsadzenie Felgi. Kalkulator ET. Narzędzia do Felg. Felgi.pl

Nic nie rozwieje. Jak nie umie sobie optycznie dodać 5mm, to co mu po kalkulatorze.

a przypadkiem w avancie to nie ejst trochę inaczej? skoro opierasz się na swoim aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sedan, avant to samo. Mialem ET 35 z opona 225, teraz ET 36 z opona 215, obie felgi szerokie na 8" i wszystko to jest w okolicy rantu. Dlatego uwazam, ze wypchniecie dodatkowe 5 mm to juz za duzo. Na kozach to nie ma znaczenia, ale przy obnizeniu nie wierze, ze nie przytrze.

Oczywiscie caly czas mowa o przodzie.

Jesli chcesz nisko, szerokoi nacuag do tego to probuj.

Wysyłane z mojego GT-I9070P za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sedan, avant to samo. Mialem ET 35 z opona 225, teraz ET 36 z opona 215, obie felgi szerokie na 8" i wszystko to jest w okolicy rantu. Dlatego uwazam, ze wypchniecie dodatkowe 5 mm to juz za duzo. Na kozach to nie ma znaczenia, ale przy obnizeniu nie wierze, ze nie przytrze.

Oczywiscie caly czas mowa o przodzie.

Jesli chcesz nisko, szerokoi nacuag do tego to probuj.

Wysyłane z mojego GT-I9070P za pomocą Tapatalk 2

i mniej więcej o taką opinię mi chodziło, bo to , że 35 pasuje to wime tylko nie wiem ile jest do środka więc nie mam porównania pryz 30tkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pytanie:

fela 18' ET51,

dystanse 20 mm,

opona 225/40 zawieszenie 1BA,

sprężyny EIBACH Pro Kit,

będzie hulać??

fele.jpg

golfik.jpg

Tak wyglądały na moim Golfiku, myślę że w Audi też ładnie by się prezentowały.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...