Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaczenie ET Felgi


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie dystanse do felg 18 8J et 45 tak żeby nie wystawaly poza obrys samochodu? I jakie najlepiej opony naciągnąć.. A4 B6 sedan

a jakie jest/będzie zawieszenie? s-line, sport, gwint, airride?

najlepiej to 205/40 założyc

Zawieszenie jest narazie zwykłe oryginalne ale docelowo będzie oryginał obniżony o -30 mm raczej od s line:) a opona 225/40 pasowałoby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zawieszenie jest narazie zwykłe oryginalne ale docelowo będzie oryginał obniżony o -30 mm raczej od s line:) a opona 225/40 pasowałoby?

czyli chcesz poprostu opony założyć, a nie naciągnąć..... wprowadziłeśmnie w błąd.

oczywiście że 225/40 będzie pasowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy na tym forum i mam pytanie. Posiadam felgi o takim rozmiarze 18' 8,5J, ET 41, otwór centrujący 66,6mm

A pytanie dotyczy czy wejdą lub jakiś dystans trzeba dać i wgl wiem ze otwór centrujący się nie zgadza ale czy felgi się zmieszczą z dystansem w błotniki...?

Dziękuje z góry za pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie jest narazie zwykłe oryginalne ale docelowo będzie oryginał obniżony o -30 mm raczej od s line:) a opona 225/40 pasowałoby?

czyli chcesz poprostu opony założyć, a nie naciągnąć..... wprowadziłeśmnie w błąd.

oczywiście że 225/40 będzie pasowało

Dzięki za odpowiedź:D a powiesz mi jakie założyć dystanse do takich felg? Jak założę 10 lub 15 to nie będzie tarło o błotniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony będą 205/55. czy można założyć felgi z środkiem centrującym 66,5?

można ale nie bez pierścienia centrującego

Witam jestem nowy na tym forum i mam pytanie. Posiadam felgi o takim rozmiarze 18' 8,5J, ET 41, otwór centrujący 66,6mm

A pytanie dotyczy czy wejdą lub jakiś dystans trzeba dać i wgl wiem ze otwór centrujący się nie zgadza ale czy felgi się zmieszczą z dystansem w błotniki...?

Dziękuje z góry za pomoc. :)

felgi wejdą bez dystansu.

jeśli dasz szerokie opony i będziesz miał niższe zawieszenie opony będą ci przycierać o przednie błotniki

Zawieszenie jest narazie zwykłe oryginalne ale docelowo będzie oryginał obniżony o -30 mm raczej od s line:) a opona 225/40 pasowałoby?

czyli chcesz poprostu opony założyć, a nie naciągnąć..... wprowadziłeśmnie w błąd.

oczywiście że 225/40 będzie pasowało

Dzięki za odpowiedź:D a powiesz mi jakie założyć dystanse do takich felg? Jak założę 10 lub 15 to nie będzie tarło o błotniki?

będzie. z przodu max 5 mm, tył 10-12 max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie czy w b8 wejdzie felga 9J et 33 rozmiar 19 na to oponę chciałem dać 245.35.19 Wiem że chłopaki jeżdżą na 8,5J et 32 roz 19 i oponach 245.35.19 jeszcze na gwincie czy springach -30mm i jest ok Czy to 0,5J zrobi taką różnicę.

Interesują mnie dokładnie takie felgi

ORYGINAL AUDI A8 S8 A7 A6 A4 19 CALI RAT 4H0601025 (3883755243) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona chyba od a6 c6. W B6 chyba powinno byc 225/40 r 18, a przy takiej szerokosci to chyba 245/35 r 18. Co do felgi, to strasznie duze ET, nie wiem, czy przypadkiem o amory nie beda ocieraly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wiem, trafił się taki komplecik z oponami w okazyjnej cenie i zastanawiałem się właśnie czy będą u mnie pasować, ciekawy jestem czy jak bym odpowiednie dystanse założył to jakoś by podeszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos juz kiedyś takie opony chcial wsadzac do b6. Ja bym odpuscil, bo na bank czeka Cię kupno opon (na tych bedzie to dziwnie wyglądało), no i zapewne dystans. Ja w b7 mialem 18 8j et 35 i bylo idealnie. Poczekaj na opinie innych, bo ekspertem nie jestem, ale wydaję mi się, że wcale to nie będzie opłacalny deal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie czy w b8 wejdzie felga 9J et 33 rozmiar 19 na to oponę chciałem dać 245.35.19 Wiem że chłopaki jeżdżą na 8,5J et 32 roz 19 i oponach 245.35.19 jeszcze na gwincie czy springach -30mm i jest ok Czy to 0,5J zrobi taką różnicę.

wejdą.

różnica między 8,5J ET 32, a 9J ET33 będzie taka, że twoje koło będzie 5 mm wysunięte na zewnątrz i 7 mm do wewnątrz. jeśli by się zdarzyło że akurat wewnątrz będzie na styk (może się tak zdarzyć) to dołożysz 5 mm dystans

Witam,

Czy podejdą do mojej B6-stki Fele ET48 z Oponami 245/45 R18 ? Jeśli tak to jakie dystanse dać ?

to nie opony do B6 więc możesz o nich zapomnieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie czy w b8 wejdzie felga 9J et 33 rozmiar 19 na to oponę chciałem dać 245.35.19 Wiem że chłopaki jeżdżą na 8,5J et 32 roz 19 i oponach 245.35.19 jeszcze na gwincie czy springach -30mm i jest ok Czy to 0,5J zrobi taką różnicę.

wejdą.

różnica między 8,5J ET 32, a 9J ET33 będzie taka, że twoje koło będzie 5 mm wysunięte na zewnątrz i 7 mm do wewnątrz. jeśli by się zdarzyło że akurat wewnątrz będzie na styk (może się tak zdarzyć) to dołożysz 5 mm dystans

Witam,

Czy podejdą do mojej B6-stki Fele ET48 z Oponami 245/45 R18 ? Jeśli tak to jakie dystanse dać ?

to nie opony do B6 więc możesz o nich zapomnieć

Hmm ale nie będzie wystawać poza nadkole ? poza obrys coś mi się wydaje że jednak nie da się tego upchać dokładając 5mm dystans wyjdzie chyba poza prawda ? wiem że 8,5J et 29 jest na styk z nadkolem 0,5J to gdzieś 7mm a między et 29 a 33 jest 4mm różnicy tak ? hmm teraz nie wiem może jednak wejdzie na styk ? Najlepiej byłoby jakby ktos powiedzial czy na takim kole jeżdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chce kupić felgi stalowe do Audi A4 b5 6Jx15 i proszę o podpowiedz jaki zakres ET brać pod uwagę.

najlepiej ET33 (oryginalne stalówki z A4 B6) ale możesz śmiało brać coś pomiędzy 30, a 45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnica felgi: 18

Szerokość felgi: 8"

Rozstaw: 5x112

Głębokość osadzenia (ET): 42

a z tym ET podejdzie do a4 b5 avant ?:wink:

tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chce kupić felgi stalowe do Audi A4 b5 6Jx15 i proszę o podpowiedz jaki zakres ET brać pod uwagę.

najlepiej ET33 (oryginalne stalówki z A4 B6) ale możesz śmiało brać coś pomiędzy 30, a 45

Cześć,

czyli felgi o ET 47 to już za dużo? (wczoraj znalazłem na etce ze do mojej wersji fabrycznie są 6Jx15H2 ET45 - mam rozumieć ze to maksimum?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...